přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Grafické prostredia GNU/Linux (3/3) – ďalšia dávka prostredí

Grafické prostredia GNU/Linux (3/3) – ďalšia dávka prostredí
extrem83 15. 04. 2016, 12:25:18
Odpovědět  Odkaz 
Prečo chvalabohu ?

Poviem to takto: práve že gnome3 teda jeho schell a Unity / plazma 5.6 nové kde sú 100* lepšie navrhnuté a 10000* lepšie použiteľné ako pokus konkurencie narážam na okna 8.1 a 10

ale určite mi dáte za pravdu že top grafické prostredie v linuxových distribúciach je a bude stále staré známe gnome 2.xx.xx.x

Ja osobne by som napríklad gnome schell použil aj v iných distribúciach ako Debian a tak isto aj Unity je silne použiteľné narozdiel OD kachličiek istej firmy M$
Re: Grafické prostredia GNU/Linux (3/3) – ďalšia dávka prostredí
Pavel Šimerda 15. 04. 2016, 14:07:59
Odpovědět  Odkaz 
No nevím, Gnome 3 jsem chvíli používal, ale člověk si musí dávat pozor, aby používal jenom ty nejzákladnější věci, aby v jednom kuse nenarážel na chyby. Možná je ten software suprově navržený, problém je ale v tom, že ten projekt přitahuje nadšené designéry a ne rigidní programátory a testery.
Štefan Uram Re: Grafické prostredia GNU/Linux (3/3) – ďalšia dávka prostredí
Štefan Uram 15. 04. 2016, 14:27:35
Odpovědět  Odkaz 
Je to osobný názor autora (mňa) na Unity. Moje skúsenosti s ním totiž nie sú dobré.

K porovnaniu prostredia nových Windows s Unity som sa nevyjadroval. :)
Grafické prostredia GNU/Linux (3/3) – ďalšia dávka prostredí
Proxima 16. 04. 2016, 12:09:39
Odpovědět  Odkaz 
Maximální stabilitu a funkčnost mám pouze v MATE (GNOME2) v Ubuntu. Za ty roky to tak vyzrálo, že nemám absolutní potřebu měnit.
Grafické prostredia GNU/Linux (3/3) – ďalšia dávka prostredí
BathorySK 19. 04. 2016, 07:45:58
Odpovědět  Odkaz 
Chvalabohu, že tu je Unity, proste žiadne iné prostredie mi neposkytuje tak čisté a dobré čitateľné renderovanie fontov...najmenej unavuje oči, viem možno zvláštna poznámka, ale mne osobne Unity aj vďaka tomuto veľmi vyhovuje.
Grafické prostredia GNU/Linux (3/3) – ďalšia dávka prostredí
Marek 19. 04. 2016, 19:33:51
Odpovědět  Odkaz 
Používám Gnome 3 a gnome shell už od začátku a žádné problémy jsem nezaznamenal. Systém funguje skvěle, je intuitivní, perfektně navržený, aplikace taktéž, dokonce běží perfektně i aplikace pro KDE a vypadají také dobře.
Za mĚ tady Gnome 3 a jeho shell hodnotím jako SUPER!!!
Zkoušel jsem několikrát KDE, které se mi také líbí, obzvláště hlavně verze 5 a nějak jsem se vždy po několika dnech vrátil....