přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky qpdfview

Roman Bořánek qpdfview
Roman Bořánek 9. 08. 2012, 14:54:06
Odpovědět  Odkaz 
To vypadá moc pěkně, díky! Evince mám rád, ale chybí mi právě ty karty.
qpdfview
Vladimír Vojta 13. 08. 2012, 17:21:08
Odpovědět  Odkaz 
Celkem se mi tento SW líbí. :-) Otázkou je jestli umí číst PS soubory.
Otakar Haška qpdfview
otula 14. 08. 2012, 13:19:50
Odpovědět  Odkaz 
Zkusil jsem, zrušil jsem...

Tomuto programu chybí (alespoň pro mne) zcela klíčová vlastnost, a to volba cílového displeje pro prezentační režim.
Re: qpdfview - promítání
fri 14. 08. 2012, 13:40:54
Odpovědět  Odkaz 
To by mohl být námět pro vývojáře. Tentokrát bys mohl být aktivní a navrhnout to (viz poznámka pod článkem o CoolReaderu :)
Otakar Haška Re: Re: qpdfview - promítání
otula 14. 08. 2012, 14:14:32
Odpovědět  Odkaz 
No, jednak tvá ochota oslovit autora CoolReaderu vyšla vniveč (autor na to evidentně háže bobek) a jednak mne qpdfview moc netrápí, neb jsem naprosto spokojen s Okularem, který umí všechno, co potřebuji :-P Své snahy investuji do toho, co mne trápí, namísto vcelku zbytečného projektu.
Re: qpdfview, a videonávody k MuseScore
fri 14. 08. 2012, 16:38:31
Odpovědět  Odkaz 
Mě v této oblasti netrápí vůbec nic.

Jinak bych chtěl upozornit na to, že titulky k videonávodům k MuseScore už mám udělané.
Otakar Haška Re: Re: qpdfview, a videonávody k MuseScore
otula 14. 08. 2012, 18:58:50
Odpovědět  Odkaz 
To je chvályhodné
Re: Re: Re: qpdfview - promítání
fri 2. 09. 2012, 18:35:19
Odpovědět  Odkaz 
Dneska jsem popsal autorovi, o co ti jde (už předtím mu o něčem takovém pravděpodobně povídal, ale něco začal dělat dnes).

Teď napsal, že:
"Changing presentation screens seemed to be easier than I thought (too
easy actually, not sure this will always work) and trunk revision 530
has such a setting. (Two new strings to translate...)

But I could only test this in a virtual machine until now, so any
testing is greatly appreciated."

Jestli máš možnost to zkusit, byla by to příležitost pro tebe, jak vyjádřit opravdový zájem. Být pozitivní. :-)
qpdfview - promítání více stran na plátno, zobrazení na velké obrazovce
fri 17. 10. 2012, 09:02:15
Odpovědět  Odkaz 
Myslím, že v další verzi programu bude možnost si zvolit počet zobrazených stran, a tím/taky i jejich rozložení. Na co to může být?

Až vyjde nová verze, tak tam, zřejmě bude i možnost nechat si zobrazit víc stran v okně. To mi přijde zajímavé, když by se okno promítalo na velké plátno. Diváci by nemuseli výkřiky přerušovat přednášejícího a žádat po něm, aby buď zpomalil výklad, nebo se vrátil k některému z předchozích snímků, jinak se na něj vrhnou. :-)

Návrh, aby se to do programu dostalo zžejmě vzešel od jednoho uživatele, který argumentoval tím, že tak lépe využije plochu obrazovky, když v učebních materiálech je často stránka využitá jen zčásti, tak aby nemusel pořád posunovat obraz.