přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty

Petr Valach Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Petr Valach 25. 04. 2014, 11:13:21
Odpovědět  Odkaz 
Dík, článek mi pomohl uspíšit rozhodnutí nové Ubu vyzkošet. Včera jsem dokončil přechod na Kubuntu, tak si Ubu doinstaluju. Změny jsou sice drobné, ale opravdu užitečné.
Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
marcela 5. 08. 2014, 11:47:07
Odpovědět  Odkaz 
Můžete mi poradit, jak změnit černou nebo šedou barvu panelu na jinou barvu? V možnostech na výběr jiná barva není. Je třeba si nainstalovat nové prostředí? Přešla jsem z XP.
Děkuji
Re: Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
vxmery 5. 08. 2014, 12:10:43
Odpovědět  Odkaz 
marcela: dotaz je lepšie položiť napr. na forum.ubuntu.cz. Nie do diskusie k článku, nemusí si ho nikto všimnúť. Máš Ubuntu 14.04?
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Marek 25. 04. 2014, 14:00:26
Odpovědět  Odkaz 
Díky za článek. Nicméně mě asi ani LTS verze nepřiměje k návratu k Ubuntu po té, co jsem odešel k Mintu. Důvodem bylo nasazení Unity s jeho launcherem a dashem.
Vím že mohu používat jiná pracovní prostředí, ale proč? Existují i jiné distribuce, které jsou z mého pohledu použitelnější a svižnější (Linux Mint, Elementary apod.)
Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Andy 25. 12. 2014, 21:29:44
Odpovědět  Odkaz 
Mint akorat otravuje reklamama ..
Re: Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
risa 26. 12. 2014, 08:26:46
Odpovědět  Odkaz 
Ano
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
lertimir 25. 04. 2014, 15:47:56
Odpovědět  Odkaz 
Funguje jak se očekává, není nijak skvělejší a lepší než openSUSE 13.1 nebo PClinuxOS, či Fedora, jen třeba trochu někde jiné. Myslím si že takové články jsou v podstatě o ničem. To že je pár jiných lišt, a že při upgrade se nic nerozbilo, je to co se dá očekávat. O pocitu z distribuce stejně rozhoduje, hlavně grafické prostředí. Někomu vyhovuje Unity a jiní ho nesnášejí. Podobně je to pro KDE 4, Gnome 3, nebo takové ovládací centra jako Yast, který integruje vše u openSUSE a mnozí ho mají rádi a mnozí ho nesnáši. Případně správce balíčků. Asi má cenu ho zkusit ve virtuálu. Jistě má cenu na něj aktualizovat existující instalace Ubuntu, ale to je tak vše.
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
vxmery 25. 04. 2014, 15:58:48
Odpovědět  Odkaz 
"Jistě má cenu na něj aktualizovat existující instalace Ubuntu, ale to je tak vše"
No ja by som s tou aktualizáciou počkal minimálne mesiac-dva. Na Ubuntu fóre sa zatiaľ rieši bugov viac ako dosť.

Keďže v recenzii nie je zmienka o Kubuntu/Xubuntu/Lubuntu som zvedavý, či redakcia pripraví samostatné články. Komu totiž Unity nesedí, bude utekať kade lahšie ku inému distru.
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Joska 25. 04. 2014, 19:46:49
Odpovědět  Odkaz 
Používám asi tři roky Kubuntu, vždy nejnovější verze a opravdu jsem velice spokojený.
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Honza 25. 04. 2014, 22:05:05
Odpovědět  Odkaz 
na starém chipsetu intel 865G ( zkusil jsem to jako náhradu za WXP ) je to nepoužitelné, grafika je extrémě pomalá , zavření okna textového editoru trvá asi tak 5 vteřin.
stará verze 12.04.4 je v pohodě.
Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
vasek 26. 04. 2014, 00:13:27
Odpovědět  Odkaz 
Ve starší verzi Ubuntu 12.04 může být aktivováno Unity 2d, které má mnohem menší hw náročnost, z čehož plyne adekvátně větší rychlost grafiky.
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Wrunx 26. 04. 2014, 09:58:31
Odpovědět  Odkaz 
Byl jsem velmi natěšen na 14.04, žel, mé těšení skončilo fiaskem. Instalace Ubuntu 32 bit v pohodě, pak však při prvním pokusu otevřít okénko - totální zámrz systému. Kubuntu zamrzlo už během instalace (to jsem tedy ještě nežral) a což mě úplně dorazilo, Xubuntu ztuhlo pravidelně během chvíle provozu. Tomuto se říká "pro ty, kdo nechtějí experimenty"? Opravdu je můj 6 let starý HW tak šíleně out? Třeba PClinuxOS nejnovější vydání mi na něm běží bez problémů...
František Zatloukal Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
František Zatloukal 26. 04. 2014, 12:20:13
Odpovědět  Odkaz 
@Wrunx Vždy záleží na testované konfiguraci. Recenzování probíhalo střídavě na relativně moderním desktopu a starším laptopu. V obou případech systém běžel 100% stabilně stejně jako většině dalších uživatelů. V tomto případě bude asi nejlepší sepsat bug report ;)
Re: Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
leos 26. 04. 2014, 13:52:16
Odpovědět  Odkaz 
PClinuxOS se zastavil už před mnoha lety. V repozitářích jsou neuvěřitelně zastaralé balíčky. Celý systém navíc patří k nejpomalejším, co znám.

Ano, PClinux OS kdysi dávno krátce zazářil. Potom došlo k rozkolu mezi vývojáři, a dnes nemá proti profesionálnímu vývoji Ubuntu žádnou šanci. Říkám to, vědom si všech bugů v Ubuntu.

Spíš mne mírně zaráží, že autor tohoto článku prý používá fedoru.
Re: Re: Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Pavel Šimerda 27. 04. 2014, 11:21:33
Odpovědět  Odkaz 
A proč by ji nepoužíval?
Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
spajdo 27. 04. 2014, 10:59:53
Odpovědět  Odkaz 
Ja mám tiež 6 rokov starý notebook (lenovo sl500) a ubuntu (12.4, 13.10 aj 14.4) mi na ňom idú bez problémov a to ho používam na každodennú prácu.
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Daniel 26. 04. 2014, 10:57:37
Odpovědět  Odkaz 
Osobně jsme vyzkoušel pro svůj laptop hodně desktopových distribucí. Stejně mi vždy Ubuntu poměrně sedne a nezmůžu si na něj ve větším měřítku stěžovat. je sice pravda, že OpenSUSE, Fedora je trošku jinde ale pokud bych měl osobně vybrat tak Ubuntu je pro mne vhodná volba.

Pěkná recenze ;)
Došlo k povolení nové klávesové zkratky na zamknutí – Shift + L. ...
Traktorista 27. 04. 2014, 14:52:32
Odpovědět  Odkaz 
... a jak teď sakra napíšu velké L?
Re: Došlo k povolení nové klávesové zkratky na zamknutí – Shift + L. ...
Daniel 29. 04. 2014, 15:22:49
Odpovědět  Odkaz 
Tohle samozřejmě autor nevychytal, zamykání funguje pomocí ctrl+shift+l, tedy alespoň u mne. Takže velké L si v pohodě napíšeš. Jinak, snad by nebyl takový problém smazat jednu klávesovou zkratku, nebo snad jo? :D
Re: Re: Došlo k povolení nové klávesové zkratky na zamknutí – Shift + L. ...
Robi 1. 05. 2014, 17:22:37
Odpovědět  Odkaz 
Ctrl+Alt+l
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Roddney 27. 04. 2014, 23:07:17
Odpovědět  Odkaz 
Takže Ubuntu 14.04 má u mě problém s Nautilem, zamrzá a padá. 14.04 neumí pořádně náhledy videa a občas se projeví problém s hlavním panelem - problikávají ikony. Výkon videa není úplně stoprocentní. Klasicky hned po upgrade mi spadl Xorg. Pro srovnání... Ubuntu 13.10 kromě problému s Flashem u Firefoxu byl držák a systém jel jako fretka. Jediným problémem byla krátká podpora. Ubuntu 14.04 LTS je nedodělek, který potřebuje ještě nějaký ten čas vývoje.
Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Ivan 28. 04. 2014, 13:09:01
Odpovědět  Odkaz 
Mě občas zůstává viditelný launcher ačkoli mám zvoleno aby se po chvíli schoval. Taktéž jsem ještě nenašel, jak zakázat lepení kurzoru ke kraji obrazovky když přecházím z jednoho monitoru na druhý.
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
vxmery 28. 04. 2014, 15:52:21
Odpovědět  Odkaz 
@Roddney: 13.10 má podporu do leta, treba počkať až sa 14.04 doladí. Ak 13.10 chodí dobre, netreba sa hnať do upgradu.
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
jaromrax 29. 04. 2014, 09:17:35
Odpovědět  Odkaz 
INSTALACE byl u me problem;
1/ zadna reference na upgrade s apt-get nebo s aptitude

2/ sel jsem do update-manager - ten krachoval do chvile nez jsem vycistil sources.list

3/ pak se rozesel, ale - ten update-manager ma maly terminalovy okno, ktery prestalo spravne fungovat a tak jsem to instaloval uplne naslepo pomoci top a /i/ = ignore.

Bezi normalne, ale dojem z instalace je, ze ubuntu je uz za vrcholem....
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Vladimír 30. 04. 2014, 04:20:28
Odpovědět  Odkaz 
Chlapci, celý upgrade Ubuntu 14-04 ide úžasne hladko, má to len jeden malý háčik. Sľubované opätovné zapnutie vypnutého neslobodného softvéru je všade nepovšimnuté. Ako ho opätovne zapnem?
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Luboš 30. 04. 2014, 10:03:51
Odpovědět  Odkaz 
Tak asi takto:Poslední tři,čtyři vydání ubuntu jsem vždy instaloval ze zvědavosti,(dnes už ho raději vyzkouším přes usb na které nahraji iso programem unetbootin).

Pokaždé se mi systém bez problému nainstaloval ale po bootu dojel jen do stavu kdy nenajela přihlašovací obrazovka a tím pádem jsem se nedostal do systému.(problémy s grafárnou).Ano můžete namítnout(a budete mít pravdu) že se tyhle problémy dají řešit prostřednictvím konsole a já je tímto způsobem s pomocí ubuntu fora vyřešil.Přeci ale není možné aby tak moderní distro tohle dělalo.
Jak je možné že distra na ubuntu postavená tohle nedělají(mint,kubuntu...).
Chápu že to způsobuje hardware ale já měl problémy jen s distry ubuntu a suselinux jinak ostatní bez problému frčela a frčí.Jo a ten "zatracovaný" pclos mi tohle nikdy neudělal.

Takže závěrem jen dodám,že již delší dobu používám linux mint ke své plné spokojenosti a u něj zůstanu.Prostě si myslím,že pokud jde nainstalovat na pc nějaké linuxové distro bez problému a taky tak funguje,musí to samé dělat i ostaní.( Od ubuntu bych tohle očekával).
Počítač mám sarý 5 roku.stavěl jsem si ho sám a to s ohledem na to aby se na něj dal nainstalovat linux.(vše je postavené na dvojjádru od pentia+grafárna nvidia 430. Prostě nic co by nemělo v linuxu šlapat).
Andrej Pavelka Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Andrej Pavelka 1. 05. 2014, 18:32:02
Odpovědět  Odkaz 
Ja som spravil asi týždeň dozadu upgrade príkazom sudo update-manager -d. Možno som mal počkať, lebo mi to počas upgrade kričalo, že sú problémy s konfiguráciou hlavne v oblasti serverového software a tak napríklad Drupal je u mňa teraz z časti nepoužiteľný, pretože mám problém s technológiou AJAX. Práve idem Ubuntu 12.04 zvirtualizovať a pokúsiť sa zistiť, či sa tento problém bude vyskytovať aj po čistej inštalácii. Ešte som skúil rozbehať Nginx, ale ten mám problém prepojiť s PHP. Ešte sa s tým pohrám :-)
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
me 30. 05. 2014, 19:22:50
Odpovědět  Odkaz 
Je konec kvetna 2014 a Ubuntu 14.04 LTS je stale jeste experiment! Pokud mate nainstalovanou predchzi LTS, 12.04, stale se Vam NEnabizi prechod na nove LTS a pokud chcete vynutit upgrade na 14.04, musite najit zpusob, jak jej provest, tedy povolit upgrade na experienentalni verzi systemu...

Teprve Ubuntu 14.04.1 LTS bude skutecnou volbou pro ty, kdo nechteji experimentvat a predchozi verze LTS zacne nabizet upgrade z 12.04 na 14.04.
Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
me 5. 08. 2014, 22:24:11
Odpovědět  Odkaz 
Je zacatek srpna 2014 a je to jiz tyden, od vydani Ubuntu 14.04.1. Ac bylo v oznameni napsano, ze jiz brzy budou systemy s 12.04 LTS nabizet automaticky update na 14.04, stale se tak nestalo; mozna je treba jeste neco poladit a drobne problemy vyresit....

https://lists.ubuntu.com/archives/ubuntu-announce/2014-July/000188.html
Re: Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
me 13. 08. 2014, 20:12:39
Odpovědět  Odkaz 
Tak jsem se dockal. Dnes mi Ubuntu 12.04.4 nabidlo upgrade na 14.04.1...
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
x 30. 07. 2014, 22:36:09
Odpovědět  Odkaz 
Nemyslím si že Ubuntu 14.04 je experimentálni. Ak by bol vôbec by nenabootoval alebo po spustení by sa vyrojilo 300 000 chýb ktoré by sa ťažko opravovali alebo riešilo by sa všetko cez terminál?

Ja osobne tvrdím že pokial si nebudete kupovať notebooky s pred inštalovaným windows pokus 8.1-9 a notebooky s uzatvoreným UFEI tak problémy s pc/noteboook mať nebudete!!! Ja sam inštalujem Ubuntu od verzie 6.06 na mnohé stroje rozumej pred UFEI a windows pokus 8.1-9

A ešte sa nikto na moj install nesťažoval ak mal nejaký problém z grafikou alebo s wifi alebo z niečim čokoľvek iným vyriešil som to cez skype (ak bol dotičný/a počitačovo zdatnejšia/í a vedela/l čo je čo alebo cez priame ovládanie pc na diaľku, samozrejme s dôrazom na súhlas majiteľa pc/noteboku.

preto moja rada znie: VŽDY SI KUPUJTE NOTEBOOKY BEZ OS ALEBO AJ PC BEZ OS MICROSOFT VÁS OKRÁDA O NAJDÔLEŽITEJŠIE PRÁVO A SLOBODU A TOU JE SLOBODA MOŽNOSTÍ....
Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
alena 1. 01. 2016, 23:07:17
Odpovědět  Odkaz 
Chcela by som pomoc na dialku. Je to mozne?
problem s tlacitkom fn a wifi na hp g62.
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Rozčarovaná 5. 08. 2014, 17:22:59
Odpovědět  Odkaz 
Tak jsem podlehla různým názorům a vyzkoušela Linux...

Bohužel, nedbala jsem moudrého rčení mé prababičky, jež říkávala "každá změna k horšímu".

UB 14 či Linux obecně bsolutně nevyhovuje.
Pro mě nepřehledné, neposlouchá (NOT user friendly) atd atd.

Někdo by řekl, že to je o zvyk.
NENÍ to o zvyk.
Prostě Linux nebrat.
Potud můj názor, se kterým nemusíte souhlasit.

Potřebovala bych ale poradit, proč už mi Linux (Ubuntu) nejde totálně odinstalovat z notebooku??
Když notes zapnu, musím volit mezi operačním systémem a Windows zadávat / zvolit ručně.
Pokud to neudělám, automaticky naskočí Lin.

Co s tím? Dík.
Zuzu
Petr Valach Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Petr Valach 5. 08. 2014, 19:04:45
Odpovědět  Odkaz 
Víte, slečno/paní Rozčarovaná, jestliže je vaše úroveň znalostí na takové výši, že jste s to napsat "proč mi nejde Linux odinstalovat z notebooku", tak si i říkám (no offense), že je asi lepší, když u těch windows zůstanete. Připouštím, že četné distribuce vyžadují určité vymazlení - a já bych nováčkům Ubuntu vůbec ani nedával... Divím se, jak vůbec může někomu vyhovovat. Měla jste začít u jiné distribuce/desktopu, dost možná by situace byla jiná.

Prostředí Linuxu se dá dokonale vymazlit, záleží jen na zájmu a ochotě uživatelů. V každém případě až ti dlouhodobí uživatelé nakonec výhody Tuxe ocení. Já to oceňuju každý den (mám v práci na starosti kompy - windows 7, bohužel).

Úpravu zavaděče můžete udělat speciálními nástroji přímo ve windows. Ale moc bych vám to nedoporučoval (kvůli bezpečnosti).
Re: Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
cert 5. 08. 2014, 22:55:44
Odpovědět  Odkaz 
Je jasne, ze Ubuntu je pro zacatecniky naprosto nevhodne. Pro zacinajici pocitacove odborniky je mnohem vhodnejsi treba tato vymazlena distribuce, kterou zvladnou i male holky:

http://www.computerweekly.com/blogs/open-source-insider/2014/02/barbie-runs-linux.html

Jinak je smutne, ze si nekteri neznali uzivatele prectou na Internetu, ze pro Linux existuje spousta ruznych receptu, tak si jej nainstaluji a pak jsou flustrovani, protoze v systemu zadnou kucharku nenajdou. A k cemu je dobry system, podle ktereho varit nada, protoze vlastne zadnou kucharku neobsahuje, vlastne tam neni ani dobra "minutka", maximalne nejaka trivilani aplikace pro vareni vajicek na hnilicko anebo kafe a i ta je dobre ukryta a jeji instalaci zvladne jen zkuseny uzivatel...
Lukáš Jelínek Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Lukáš Jelínek 5. 08. 2014, 19:34:18
Odpovědět  Odkaz 
Linux nejde odinstalovat, protože je to operační systém a ty se na rozdíl od aplikačních programů neodinstalovávají. Stejně jako Linux nejdou odinstalovat ani Windows. Nicméně si teď můžete Windows znovu nainstalovat a po Linuxu nebude ani památky. Windows totiž na rozdíl od většiny linuxových distribucí neberou ohled na cizí operační systémy a tedy i kdyby na disku Linux byl, zavaděč Windows jeho start nenabídne. Nicméně můžete při instalaci Windows rovnou naformátovat celý disk a tím veškeré pozůstatky Linuxu odstranit.
Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
cert 5. 08. 2014, 22:10:17
Odpovědět  Odkaz 
Jo Linux, ten je jako cert, pry kdyz mu clovek poda prst, tak si vezme celou ruku. Linux je take jako virus, clovek si neda pozor a uz se to mnozi... ;-)

Tady je postup jak pocitac zbavit te nakazy:
http://windowsforum.com/threads/how-to-remove-grub-loader-and-get-windows-7-boot-loader-back-uninstalling-linux.34709/
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
MarrinMim 29. 08. 2014, 19:39:30
Odpovědět  Odkaz 
Prechod na vyssi verzi upgratem je jasna smart ubuntu. nechal jsem upgratovat a ubuntu je po smrti, super mam tak naladu delat novou instalaci, navic kdyz uz nefunguje ubuntu one. Kde zas vyvojari udelali chybu :(((((
Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
VK 30. 12. 2015, 14:52:35
Odpovědět  Odkaz 
Spíš bych se ptal - kde zas udělal chybu uživatel? Udělat zálohu celého disku pomocí dd je otázkou několika minut (v závislosti na velikosti disku samozřejmě) a následná obnova pak opět pár minut nicnedělání. Navíc člověk získá zálohu, což se může hodit i jindy než při upgradu...
Re: Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Wrunx 2. 01. 2016, 15:00:05
Odpovědět  Odkaz 
No, ono u upgradu se moc uživatelských chyb udělat nedá... ne?
Mám podobnou zkušenost - taky jsem čekal, že po povýšení z 15.04 na 15.10 naskočí vše jak má, a když ne, tak přinejhorším aspoň ta "profláknutá" černá obrazovka příkazového řádku se kterou už se dá něco dělat... a nenaskočilo ani to.
Možná jsem (po nějakých sedmi-osmi letech s Linuxem) moc naivní, ale excesy takovéhoto druhu by si ani free op. systém neměl dovolit, aniž by ho uživatel oprávněně neposlal do... jo, přesně tam.
Re: Re: Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
nobody 2. 01. 2016, 22:19:15
Odpovědět  Odkaz 
i presto si nejspis nejake chyby jako "uzivatel" udelal... mozna jsi mel pridane PPA repositar(e) a neco z toho se pomlatilo, mozna jsi mel rucne instalovane nejake podivne baliky, mozna jsi mel jen podelanej HW, mozna jsi jen podelanej... jo presne ten, srac co chce poslat nekam neco co je zadarmo, schvalne se zeptej sam sebe cim jsi za tech 7-8 let prispel k tomu aby se neco zlepsilo, penize, clovekohodiny, cimkoliv... ;)
Re: Re: Re: Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Wrunx 3. 01. 2016, 10:35:00
Odpovědět  Odkaz 
Á, vidím že jsem někomu šlápnul na kuří oko, a moc mě to těší. Ó ano, Ubu je zajisté svaté, jedině naprosto bezchybné a neomylně dokonale sepsané, za vše může blbý, tupý, ignorantský uživatel :-) Zbytek bez komentáře; nehodlám tvé následné OT rozpatlávat ve tvém stylu...
Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
nobody 3. 01. 2016, 12:25:44
Odpovědět  Odkaz 
to vidis hoodne spatne, ocividne se za nohu chytas ty :) btw: takze si jen nefnukal a nenadaval, ale nahlasil si bug?
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
Wrunx 17. 01. 2016, 09:48:13
Odpovědět  Odkaz 
Bug...? A čo vy si, Kefalín, predstavujete pod hentým oným nahlásiť bug? :-D
Neblázni. Budu otravovat s něčím, co se stalo jednomu člověku na jednom hw, a jak zcela správně píšeš, přičemž měl kdovíco kdovíjak instalované kdovíodkud (ironie, ale budiž), když za chvíli bude šestnáctka LTS? Děkuji, nesháněl jsem tu řešení; ani mi nevadí, že něco nejde; ale tvrdím že ať už si povyšovací rutiny dělají se systémem cokoli, mají to dělat tak, aby aspoň nějaká hláška o krachu vylezla, a ne černá inertní smrt.
Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
alena 30. 12. 2015, 14:09:29
Odpovědět  Odkaz 
Nejde mi wifi je zakazana hardwarovym prepinacom. na kabli ide.

čo s tym?
Re: Ubuntu 14.04 LTS: jasná volba pro ty, kdo nechtějí experimenty
VK 30. 12. 2015, 15:09:29
Odpovědět  Odkaz 
Pro první přiblížení by to mělo jít natvrdo zapnout v BIOSu/UEFI. A pak se snad něco najde i na Googlu?