přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B

Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B
placka 24. 11. 2020, 10:06:31
Odpovědět  Odkaz 
bolo by mozne otestovat kodi a hw akceleraciu ? v podstate zatial asi nie je cisty 64bit system ( okrem PiOS ? ) kde by fungovala hw akceleracia videa ...
Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B
Ivo Válek 24. 11. 2020, 20:36:12
Odpovědět  Odkaz 
Mám to vyzkoušeno na variantě s 8GB operačky. Velmi pomalé, je vidět, že počítač má s tímto OS co dělat a nejhorší jsou videa. Video uložené na paměťovce se otevře, i když mu to trvá. Ale spustit něco ve webovém prohlížeči, to je zlé. IPTV Sledovanitv.cz se někdy ani nespustí, někdy ano ale s jen po kouskách se posouvajícím se obrazem. Ještě tam čeká hodně práce...
Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B
Lubomír Čevela 25. 11. 2020, 13:35:00
Odpovědět  Odkaz 
Zkoušel jsem videa kódovaná H264 ve VLC a v aplikaci Videa. Mám nahrávky z FullHD kamery a jednou bez potíží. Samozřejmě, že horší je to ve Firefoxu. Youtube jede bez dropu do 720p/30fps. V Raspberry Pi OS jsou výsledky hodně podobné.

V Kodi Leia/LibreELEC jede na Rapberry Pi 4B jak Netflix, tak HBO GO ve FullHD a bez ztráty snímků. Někdy se stává, že se video zasekne a zobrazí se ikona načítání. Za to ale může spíše příliš slabá linka než přehrávač. Bude-li zájem, napíšu krátký článek o pluginech pro Kodi, díky nimž je možné hrát z Netflixu a HBO GO.
Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B
raspifan 21. 12. 2020, 15:14:37
Odpovědět  Odkaz 
Rozbehal som, na 4GB verzii Raspberry 4, Ubuntu Mate 20.10 z SSD disku pripojeného na USB 3 a nastavil HW dekódovanie videa pomocou OpenGL v Chromium aj Firefoxe a VLC. Bez problémov prehráva Full HD video z Youtube aj z lokálneho NAS. Zatiaľ som s tým ešte moc neexperimentoval lebo je to pripravené ako desktop pre synátora na Vianoce.
Systém beží svižne a nemal som s tým po nastavení potrebných parametrov žiadne problémy, len ešte chcem vyladiť nastavenie bezdrôtovej myši lebo zatiaľ z nej bolí ruka a je dosť namáhavé presúvať kurzor na dlhé vzdialenosti.

O tých pluginoch k Netflixu a HBO GO pre Kodi by som si rád prečítal.

Public Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...