přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Veselé (nejen linuxové) Vánoce!

Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
Vladimír Vojta 24. 12. 2013, 15:54:57
Odpovědět  Odkaz 
Celé redakci Linuxexpresu a portálu OpenOffice přeji krásné svátky a v roce 2014 mnoho bohatých zadavatelů reklamy. :-)
Petr Valach Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
Petr Valach 24. 12. 2013, 16:51:04
Odpovědět  Odkaz 
Díky, připojuji se a ještě popřeju, ať je o čem psát :-)))
Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
fri 24. 12. 2013, 17:03:20
Odpovědět  Odkaz 
Příjemné prožití svátků vánočních. A ať jdou příspěvky na blogu zase ukládat. :-)
Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
petr 25. 12. 2013, 00:31:57
Odpovědět  Odkaz 
Přeju redakci, aby si konečně všimla, že tu už tři měsíce není žádný nový blog !

Blogy jsou prostě dlouhou dobu úplně mrtvé.
Re: Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
fri 25. 12. 2013, 13:52:36
Odpovědět  Odkaz 
Mně nejde příspěvek zveřejnit. Neberu si to osobně. Třeba to nejde ani případným jiným zájemcům.
Lukáš Jelínek Re: Re: Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
Lukáš Jelínek 25. 12. 2013, 16:19:03
Odpovědět  Odkaz 
S blogy se to má tak, že by neměl být žádný technický problém se vkládáním příspěvků (bohužel tu blog nemám, proto to nemohu osobně otestovat) a ani nikdo nic redakci nehlásil. Jediná věc je, že blogy již asi 2 měsíce nefigurují v hlavním proudu článků na titulní straně - jejich přítomnost byla dočasné řešení v době, kdy nebyl dostatek obsahu. Protože už nějakou dobu problém s dostatkem obsahu není, byly blogy z hlavního proudu zase odebrány.

Jinak v budoucnu budou blogy zřejmě odstraněny úplně, právě kvůli velmi nízké aktivitě za poslední rok. Blogy šly obecně (všude) dolů, vrchol aktivity (kdy psal blog skoro každý a nemít blogy bylo pro webziny téměř nemyslitelné) je již řadu let za námi a vydrželi jen ti skalní.

Web je zkrátka živý organismus - stále se přeměňuje. Začalo to statickými stránkami, pak přišla dynamická tvorba obsahu (včetně blogů), posilování interakce s uživatele, komunitní tvorba obsahu, naposledy to byly sociální sítě. Ale i ty už jsou dnes v mírném poklesu (i když se to liší podle jejich charakteru) a tak lze jen spekulovat, co přijde teď.
Re: Re: Re: Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
fanda 25. 12. 2013, 19:00:38
Odpovědět  Odkaz 
Obávám se, že zmíněná zdejší "nízká aktivita" je dána zdejším velmi nízkým počtem blogerů. Psát mohou jen ti, kteří jsou nějak propojeni s těmito stránkami (zejména autoři článků).

Např. na abclinuxu je počet zápisů mnohonásobně vyšší, i přes určitá redakční omezení.

Dokonce i na živě je počet linuxových blogů mnohem větší než zde, i přes tamní velmi silná omezení pro bloggery.

Tyto stránky trpí jedním velkým nedostatkem. Většinu obsahu tvoří jen krátké zprávičky. Článků je mezi nimi jako šafránu.

To, že šéfredaktor nepodporuje zápisy do blogů (= články zadarmo), mi připadá na hlavu postavené. Např. texty v blogu Jiřího Eischmanna jsou lepší než řada zdejších článků.

Navíc článků je tu mnohem méně, než má root nebo abc. Většinou jsou zde jen samé zprávičky na pár řádků.

T E N T O W E B T R P Í S I L N Ý M N E D O S T A T K E M Č L Á N K Ǔ !
Petr Valach Re: Re: Re: Re: Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
Petr Valach 25. 12. 2013, 20:22:03
Odpovědět  Odkaz 
Promiňte, ale mně jako člověka strašně zaneprázdněného milionem věcí zdejší forma náramně vyhovuje. Kdo chce, ten si o věci přečte víc z originálního zdroje. Kdo nechce, dostane syrovou zprávu, kterou si snadněji zapamatuje. A sem tam delší článek, jak to tu je, mně se LinuxExpres líbí. Nemám potřebu porovnávat s jinými weby. Ani je nesleduju. Měřítko toho, co mi vyhovuje a nevyhovuje, není srovnávačka.

Většinou je to Lukášova práce, děkuji mu za to a přeju mu trochu víc zaujetí ze strany autorů :-))
Lukáš Jelínek Re: Re: Re: Re: Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
Lukáš Jelínek 25. 12. 2013, 23:23:56
Odpovědět  Odkaz 
Vezmu to bod po bodu (i když nejsou číslovány nebo jinak označeny):

Ano, blogy na LE nebyly nikdy koncipovány jako veřejné (a ani do budoucna se na tom téměř určitě nic nezmění). Byla to ryze doplňková věc, ale v určité době byly blogy poměrně aktivní a stále se v nich objevovaly nové příspěvky. To už ale teď dost dlouho není.

Nevím o tom, že by na ABC Linuxu bylo pro blogy jakékoli redakční omezení (přitom tam mám blog skoro 9 let a v prvních letech jsem psal velmi aktivně). Jediné, co redakce řeší, je označování blogpostů jako "linuxových" - objeví se u nich tučňák a jsou začleněny do výběru linuxových blogpostů. Živě nedokážu posoudit, blog tam nemám a nijak jsem se o tamní podmínky nezajímal.

Není pravdou, že by na LE bylo článků "jako šafránu". Aktuálně vychází standardně tři "velké" články týdně.

Blogy (resp. blogposty) rozhodně nelze považovat za "články zadarmo". Kvalita blogů může být velmi různá a LE nepůjde cestou kvantity obsahu na úkor kvality. Kvalitní blogposty lze vydávat jako standardní články, v tom není problém a všichni členové autorského týmu to vědí. Je věcí strategie, zda bude mít magazín formu redakčního média (což je případ LE), komunitního portálu či něčeho mezi tím. Od toho se pak odvíjí další věci, kromě jiného i (ne)přítomnost a pojetí blogů nebo jiných druhů komunitního obsahu.
Petr Valach Veselé (nejen linuxové) Vánoce! - už asi ne
Petr Valach 26. 12. 2013, 00:10:00
Odpovědět  Odkaz 
Není mi z toho dobře. Tohle je přání k Vánocům a novému roku. A pod tím takováhle masáž :-( proč vlastně?

Vždyť se to přece nehodí. OK, řešit, dotazovat se, ale zrovna na tomto místě :-/ krajně nešťastné.
Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce! - už asi ne
PL 26. 12. 2013, 11:54:40
Odpovědět  Odkaz 
Ano je to nešťastné řešit dění na webu pod vánočním přáním, ke kterému se i já přidávám :)

Možná by bylo fajn, vydat samostatný článek, něco jako "Co byste si na LE v roce 2014 přáli" kde by se měl čtenář možnost se vyjádřit. Třeba by tam padlo vícero dobrých nápadů na zpěstření, která by šla realizovat.

Veselé vánoce a šťastný nový rok.
Re: Re: Re: Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
fri 25. 12. 2013, 19:13:40
Odpovědět  Odkaz 
Myslel jsem, že to rozhodnutí směrem k odstranění toho způsobu komunikace, kdy se mohli vyjádřit přihlášení uživatelé stránek, bylo učiněno už před měsíci, i když bez informování zúčastněných, a tak jsem neviděl důvod se s tím ozývat.
Lukáš Jelínek Re: Re: Re: Re: Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
Lukáš Jelínek 25. 12. 2013, 23:01:34
Odpovědět  Odkaz 
Žádné rozhodnutí o odstranění "způsobu komunikace" (předpokládám, že blogů) nepadlo a nic nebylo odstraněno. Jak jsem již říkal, jediná změna nastala v tom, že blogové příspěvky zmizely z hlavního proudu na homepage, kde se dočasně zobrazovaly.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
fri 25. 12. 2013, 23:29:02
Odpovědět  Odkaz 
Takže si to shrňme. Žádné rozhodnutí nepadlo, nic nebylo odstraněno..., a v této oblasti si nepřihlášený čtenář nic nepřečte, i kdyby se případný autor takového příspěvku stavěl při snaze o jeho publikaci tím starým způsobem na hlavu.

Bylo by tedy dobré těch pár pixelů, co nesou název Redakční blog, vykopnout ze stránek pryč, ať těm, co si myslí, že se tam nic neděje, i když by se mohlo dít, nepletou hlavu. Mohli by se na tom místě podívat na nějakou vkusnou reklamu. :-)
Lukáš Jelínek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
Lukáš Jelínek 26. 12. 2013, 00:25:23
Odpovědět  Odkaz 
Není pravda, že si nepřihlášený čtenář nic nepřečte. Přečte si všechny blogposty, které byly napsány a zveřejněny. Teď jsem to ještě znovu všechno důkladně prošel a narazil jsem jen na jediný blogpost, u kterého to neplatilo: QElektroTech. Bylo to proto, že měl zobrazování anonymním návštěvníkům vypnuté (toto se nastavuje těmi zaškrtávátky na kartě Oprávnění), což jsem hned změnil. Předpokládám, že celý problém spočíval v tomto a že neexistuje žádná překážka, která by psaní do blogů bránila.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
fri 26. 12. 2013, 14:58:05
Odpovědět  Odkaz 
Ano, je to tak. Už je vidět. Nějak se stalo, že...
A tak jsem přidal novou novinku. :-)
Lukáš Jelínek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
Lukáš Jelínek 26. 12. 2013, 16:27:21
Odpovědět  Odkaz 
Jak se to stalo (že byla viditelnost nastavena tak, jak byla), to opravdu netuším. Faktem je, že se naopak nestalo to, co se stát mělo - tedy aby se blogy nezobrazovaly v hlavním proudu.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
fri 26. 12. 2013, 16:55:26
Odpovědět  Odkaz 
Však on je to, jakmile jsem opravil překlepy, článek na první stránku.
Otakar Haška Veselé (nejen linuxové) Vánoce!
otula 24. 12. 2013, 17:46:24
Odpovědět  Odkaz 
Příjemné a pohodové prožití svátků celé redakci i dalším čtenářům! A do následujícího roku spoustu inspirace pro zajímavá témata! :-)