přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Miroslav Hrončok

Miroslav Hrončok

RSS kanál článků a blogpostů Mira Hrončoka.

Jabber účty na vlastní doméně pomocí řešení od Googlu

jabberbulb_google.jpg

Nedávno jsem kupoval doménu za účelem webové prezentace mé osoby. Na doméně jsem chtěl provozovat i mail a jabber adresu. U mailu šlo o pouhé přesměrování, u Jabberu to bylo složitější. Nemám zkušenosti s během vlastního XMPP serveru a Jabbim (zatím) nenabízí možnost využití jejich serverů pro vlastní doménu. Takovou možnost ale nabízí Google.


 

Midori: Webový prohlížeč s jádrem WebKit nejen pro Xfce

midori.jpg

Midori je webový prohlížeč postavený na jádře WebKit. Je určený pro prostředí GTK a je součástí projektu Xfce, ačkoli s ním není příliš spjat. Drží se však jeho filozofie - je malý, rychlý a nenáročný, ať už na závislosti, či hardwarové prostředky.


 

Meld - porovnává soubory a adresáře

meld.jpg

Jistě se vám už někdy stalo, že jste potřebovali znát rozdíl mezi dvěma či třemi soubory. Pokud nejste zběhlí, možná jste si soubory prohlíželi. Pokud jste, patrně jste sáhli po terminálovém nástroji diff. Ale co soubory vidět hezky před sebou s barevně označenými rozdíly?


 

Data z Google kalendáře v Orage

kalendar.jpg

Hledal jsem způsob, jak synchronizovat data z Google kalendáře a data v Xfce kalendáři Orage. Orage není žádný moloch, jako Evolution, Thunderbird, nebo Outlook, takže o synchronizaci nemůže být řeč. Našel jsem ale způsob, jak data z Googlu dostat jednoduše do Orage. Zpátky ne.


 

Salix OS - Parádní Slackware s Xfce

salixos.jpg

Salix OS je distribuce, která vznikla díky několika vývojářům, dříve pracujících na distribuci Zenwalk. Jedná se o systém obousměrně se Slackwarem kompatibilní. Slackware tak dává distribuci Salix OS velmi solidní základ a ten na oplátku poskytuje uživatelům Slackwaru kvalitní repozitáře plné zajímavého softwaru.


 

Rychlý správce souborů PCManFM

lxde_logo.jpg

PCMan File Manager je výchozím správcem souborů odlehčeného prostředí LXDE, přesto na něm není závislý a zapadá do jakéhokoli jiného prostředí postaveném na GTK+ 2, tedy především do GNOME a Xfce. Oproti Nautilu je však extrémně svižný a nenáročný.


 

Jak vytvořit uvítací hlášku pro přihlášení k SSH

konzole.jpg

Po přečtení několika nových a budoucích článků na LinuxEXPRESu jsem se rozhodl vytvořit domácí fileserver na bázi Debianu. Shodou okolností se mi podařilo vygooglit jednu zajímavou, ale celkem nepotřebnou věc.


 
‹‹   Předchozí   9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Miroslav Hrončok

Miroslav Hrončok

Linux používám od roku 2004, aktivně se o něj zajímám od roku 2007, kdy jsem napsal svůj první článek pro LinuxEXPRES. Od roku 2009 jsem pracoval pro Liberix jako redaktor LinuxEXPRESu, od roku 2011 do konce roku 2012 jako jeho šéfredaktor. Nyní pracuji v Red Hatu, kde rozšiřuji distribuci Fedora o nové balíčky. Zároveň studuji na FIT ČVUT, kde se zabývám 3D tiskem a vyučuji několik předmětů. Spoluorganizuji pražskou konferenci LinuxDays a aktivně se účastním mnoha dalších českých linuxových akcí, jako přednášející nebo jako výpomoc.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: Xfce

| blog


Tagy