přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Miroslav Hrončok

Miroslav Hrončok

RSS kanál článků a blogpostů Mira Hrončoka.

PostgreSQL Conference Europe 2012: Středa

postgresql.png

Ve dnech 23.–26. října 2012 probíhala v Praze evropská konference věnovaná databázi PostgreSQL. Letošní ročník byl zatím největší, dorazilo celkem 290 návštěvníků. Přednášek bylo opravdu hodně, proto se nejprve ohlédneme pouze za středou.


 

LinuxDays 2012: Zrodila se konference

linuxdays.png

O víkendu proběhl první ročník pražské konference LinuxDays, společně s konferencemi openSUSE Conference a Gentoo miniconf. Na jednom místě se tak sešlo první den asi pět set linuxových fanoušků.


 

Arista: Převádějte videa jednoduše do různých formátů

arista.png

Přestože Linux nabízí nespočet konzolových nástrojů na převod videí do různých formátů, pro méně zkušené uživatele může být práce s ffmpegem nebo mencoderem noční můrou. Ti sáhnou spíše po grafickém programu, jedním z takových je Transkóder Arista, který umožňuje převádět videa velmi jednoduše.


 

3D tiskárny RepRap: Open-source mašinky, které vám usnadní život

reprap.png

Termín 3D tisk se pomalu, ale jistě stává součástí open-source světa. Jestli si představujete 3D brýle z kina a obyčejnou tiskárnu, rychle na to zapomeňte, protože 3D tiskárny RepRap tisknou opravdové trojrozměrné objekty.


 

8 firem, úřadů a škol, které používají OpenOffice.org/LibreOffice

obecna.png

Přestože vám mnoho lidí bude zarputile tvrdit, že kancelářský balík OpenOffice.org (a jeho další varianty jako LibreOffice nebo Apache OpenOffice) nikdo nepoužívá, snad jen chudí studenti, opak je pravdou. Tento volně šiřitelný software používá kromě jednotlivců i mnoho firem, ale také škol nebo úřadů. Zde je jich osm pro ukázku.


 

Upravujte a vytvářejte titulky v programu Gnome Subtitles

gnome_subtitles.png

Program Gnome Subtitles slouží k vytváření, upravování a překládání filmových titulků uložených v textových souborech typu srt, sub apod.


 

OpenSCAD: Programujte 3D modely nejen pro 3D tisk

openscad.png

Pro 3D modelovaní existuje nespočet programů. Nejznámějším open-source programem je Blender. Ve většině z nich ale uživatel modeluje v režimu WYSIWYG, tedy myší manipuluje s objekty přímo v projekci. V OpenSCADu ale modely programujete: vytváříte základní tvary a ty k sobě např. přičítáte nebo od sebe odečítáte.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Miroslav Hrončok

Miroslav Hrončok

Linux používám od roku 2004, aktivně se o něj zajímám od roku 2007, kdy jsem napsal svůj první článek pro LinuxEXPRES. Od roku 2009 jsem pracoval pro Liberix jako redaktor LinuxEXPRESu, od roku 2011 do konce roku 2012 jako jeho šéfredaktor. Nyní pracuji v Red Hatu, kde rozšiřuji distribuci Fedora o nové balíčky. Zároveň studuji na FIT ČVUT, kde se zabývám 3D tiskem a vyučuji několik předmětů. Spoluorganizuji pražskou konferenci LinuxDays a aktivně se účastním mnoha dalších českých linuxových akcí, jako přednášející nebo jako výpomoc.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: Xfce

| blog


Tagy