přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Blog

Blog

Blog na našem portálu není určen zájemcům o blogování - nejedná se o veřejnou službu. Jedná se způsob, jakým redakce a autoři komunikují se čtenáři, případně je informují o dění kolem portálu. V zápiscích ovšem najdete hlavně množství zajímavých postřehů, které se třeba nedostaly do článků, nebo z nich článek teprve vznikne.


Svůj prostor ovšem může získat každý, kdo je spolupracovníkem redakce, proto zde blogují autoři a lidé spojení s LinuxEXPRESem. Píší obvykle na téma týkající se počítačů a programů, protože zájmem redakce je udržet odbornou kvalitu příspěvků. Což se daří, protože mnohé zápisky patří mezi suverénně nejčtennější příspěvky na celém webu.

Za obsah blogů a kvalitu informací zodpovídají jejich autoři, nikoliv redakce nebo provozovatel portálu. Příspěvky v blogu nejsou honorovány, obvykle neprocházejí jazykovou, odbornou či jinou korekturou, slouží jako místo pro diskuzi.



Dojmy z GUADECu

Poslední týden jsem trávil organizací konference GUADEC, jedné z nejzajímavějších open-source konferencí, které se za poslední roky v České republice konaly. Momentálně mířím na další konferenci (Flock 2013) a zpracovávám dojmy z GUADECu. Tady je několik z nich.


 

Má být Česká televize na internetu?

Nové aktivity ČT jsou pro nedostatek technologické neutrality často kritizovány příznivci svobodného softwaru. K této kritice se připojil i europoslanec Edvard Kožušník (ODS), byť problematiku open source explicitně nezmínil.


 

QSummer

 

Jak jsem testoval Fedoru 19

fedora.png

V minulém blogovém zápisku, kde jsem popisoval dosavadní zkušenosti s Fedorou 19, jsem si dal závazek, že v následujících týdnech pomůžu ve volném čase s testováním. Dnes jsem se rozhodl sepsat postřehy a zkušenosti s testováním Fedory.


 

Gaupol

 

Fedora 19: první dojmy

Fedora 19 vyjde až za měsíc, ale opět jsem neodolal, využil deštivých dnů a upgradoval na Fedoru 19 na mém domácím notebooku už nyní. A tady jsou mé první dojmy...


 

Prevod videa pre mobil Samsung GT-S5620 (Monte)

Samsung monte je „neandroidovým“ mobilným telefónom s uzavretým operačným systémom. Pri prehrávaní videa si nedokáže poradiť s akýmkoľvek súborovým formátom. Prehráva len videá vo formáte .mp4 a aj keď už máte video vo formáte mp4, musí mať správne vlastnosti, tzn. rozlíšenie, počet snímkov za sekundu. Pre platformu MS Windows je k tomuto zariadeniu dodaný celkom pekný software na prevod videa pre tento mobilný telefón, aby boli na ňom prehrávateľné. Pod Linux ale spoločnosť Samsung pre tento model mobilného telefónu takýto software nedodáva (aspoň podľa mojich zistení). Preto sa v tomto článku pokúsim ukázať, ako na Linuxe vykonávať prevod videa pre mobilný telefón Samsung GT-S5620 (monte). 


 

Kam od Googlu?

Tento týden ukázal, že spoléhat se na jednoho dodavatele služeb může být velmi zrádné. A týká se to i dodavatele, jehož mantrou je "nebýt zlý". Jak si v dnešní době může uživatel zachovat nezávislost a má to vůbec smysl?


 

Vyhrajte lístky na konferenci IT2013

Rozhodli jsme se uspořádat soutěž o vstupenky na konferenci Internet a technologie 2013. A určitě i vy se chcete trochu pobavit. Do 12. 5. 2013!


 

Duch open source

O tom proč mi počínání vývojářů ABRTu připomnělo starý dobrý duch open source, který se v poslední době začal poněkud vytrácet.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40 50 60   Následující   ››


Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz