přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Blog

Blog

Blog na našem portálu není určen zájemcům o blogování - nejedná se o veřejnou službu. Jedná se způsob, jakým redakce a autoři komunikují se čtenáři, případně je informují o dění kolem portálu. V zápiscích ovšem najdete hlavně množství zajímavých postřehů, které se třeba nedostaly do článků, nebo z nich článek teprve vznikne.


Svůj prostor ovšem může získat každý, kdo je spolupracovníkem redakce, proto zde blogují autoři a lidé spojení s LinuxEXPRESem. Píší obvykle na téma týkající se počítačů a programů, protože zájmem redakce je udržet odbornou kvalitu příspěvků. Což se daří, protože mnohé zápisky patří mezi suverénně nejčtennější příspěvky na celém webu.

Za obsah blogů a kvalitu informací zodpovídají jejich autoři, nikoliv redakce nebo provozovatel portálu. Příspěvky v blogu nejsou honorovány, obvykle neprocházejí jazykovou, odbornou či jinou korekturou, slouží jako místo pro diskuzi.



GMA500 je zpátky ve hře

Trable s kartami Poulsbo se blíží ke konci.


 

Hrajte hry v Linuxu, tyhle možná vůbec neznáte

Newsletter pro čtenáře LinuxEXPRESu rozeslaný 17. dubna 2012 se věnuje hrám. 


 

Botanicula v 64bitové i 32bitové Fedoře

botanicula.png

Jak si nainstalovat vše potřebné, abyste mohli v 64bitové i 32bitové Fedoře hrát novou českou hru Botanicula z dílen tvůrců Machinaria?


 

Cool Reader

 

Každých 14 dní posíláme newsletter LinuxEXPRESu

Od začátku roku jsme začali uživatelům portálu LinuxEXPRES zasílat ručně psaný newsletter.


 

OSEPA: FOSS na úřadech po celé Evropě

Na konci března se v České republice konal workshop a konference OSEPA. Zkratka zastupuje slovní spojení Open Source software usage by European Public Administrations a jedná se o projekt, jehož cílem je iniciovat debatu o výhodách a nevýhodách open source s ohledem na finanční náklady, licenční problematiku, vhodnost použití atakdále. Mezi realizátory projektu je také Kraj Vysočina, který si jako partnera pro realizaci workshopu vybral společnost Liberix. 


 

Jaké grafické pracovní prostředí používáte?

Newsletter pro čtenáře LinuxEXPRESu rozeslaný 3. dubna 2012.


 

Nová upozornění pro GNOME

Designéři GNOME na Youtube umístili video, které ukazuje, jak by mohla upozornění vypadat v dalších verzích GNOME.


 

Recenze mini knížek do vaničky

vana.jpg

Společně s várkou jiných knih od nakladatelství Computer Press jsme do redakce dostali čtyři kousky, které jsou nutnou součástí knihovny každého správného linuxáka.


 

Texmaker - TeXMakerX - TeXstudio - TexMakerO

 
‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 20 30 40 50 60   Následující   ››


Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...