přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Blog

Blog

Blog na našem portálu není určen zájemcům o blogování - nejedná se o veřejnou službu. Jedná se způsob, jakým redakce a autoři komunikují se čtenáři, případně je informují o dění kolem portálu. V zápiscích ovšem najdete hlavně množství zajímavých postřehů, které se třeba nedostaly do článků, nebo z nich článek teprve vznikne.


Svůj prostor ovšem může získat každý, kdo je spolupracovníkem redakce, proto zde blogují autoři a lidé spojení s LinuxEXPRESem. Píší obvykle na téma týkající se počítačů a programů, protože zájmem redakce je udržet odbornou kvalitu příspěvků. Což se daří, protože mnohé zápisky patří mezi suverénně nejčtennější příspěvky na celém webu.

Za obsah blogů a kvalitu informací zodpovídají jejich autoři, nikoliv redakce nebo provozovatel portálu. Příspěvky v blogu nejsou honorovány, obvykle neprocházejí jazykovou, odbornou či jinou korekturou, slouží jako místo pro diskuzi.Notebook A. Coxe explodoval

Podle této zprávy explodoval notebook Alana Coxe, předního vývojáře jádra Linuxu. Naštěstí byl Alan na druhé straně místnosti, oheň se rychle dostal pod kontrolu. Jednalo se o starší model notebooku ThinkPad s neoriginální baterií.


 

Hodnocení článků

Líbí se vám články, které v časopise LinuxEXPRES vycházejí? Dejte o tom autorům vědět! Dnešním dnem na webu spouštíme hodnocení článků. I váš názor může ovlivnit připravované číslo.


 

Jak migrovat na linux?

Společnost IBM uvolnila ke stažení draft knihy "Linux Client Migration Cookbook - A Practical Planning and Implementation Guide for Migrating to Desktop Linux". Více podrobností naleznete na www.redbooks.ibm.com


 

Mandriva Corporate Server 4.0

Společnost Mandriva uvádí na trh novou verzi serverové distribuce. Detaily naleznete v tiskové zprávě .


 

Registrace uživatelů opravena

Omlouváme se uživatelům, kterým se nepovedlo zaregistrovat. Chyba je opravena, v případě problémů se nebojte nás kontaktovat.


 

Poletí linux na měsíc?

NASA testuje robota pro výzkum povrchu měcíce. Robot používá operační systému RedHat. NASA usiluje o vytvoření škálovaleného a rozšiřitelného zařízení, místo proprietárních řešení využívá standardy jako USB, Firwire a wifi. Projekt je ve fázi pozemského testování.


 

Povedené dvojčíslo

Na internetu jsme se dočetli, že prázdninové dvojčíslo LinuxEXPRESu se povedlo. Servery Penguin.cz a LinuxOS.sk vydaly kladné hodnocení naší práce.


 

Víkend autorů LinuxEXPRESu

UPDATE. Tento víkend probíhá sraz autorů LinuxEXPRESu na severu Moravy. Přišla mi MMS z akce, takže se s vámi o ni podělím.


 

AmaroK 1.4.2

Vyšla nová verze přehrávače AmaroK. Novinky tentokrát nejsou tak revoluční, přibyl DAAP klient, MTP media device support, dynamické kolekce a vylepšena byla podpora streamovaní Last.fm.


 

Listen - AmaroK pro Gnome?

AmaroK spuštěný v prostředí Gnome zřejmě není to pravé ořechové a Rhythmbox zase neumí to co AmaroK. Tak co takhle zkusit Listen. Více informací najedete na listengnome.free.fr


 


Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »