Acronis
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Blog

RedHat

Blog

Blog na našem portálu není určen zájemcům o blogování - nejedná se o veřejnou službu. Jedná se způsob, jakým redakce a autoři komunikují se čtenáři, případně je informují o dění kolem portálu. V zápiscích ovšem najdete hlavně množství zajímavých postřehů, které se třeba nedostaly do článků, nebo z nich článek teprve vznikne.


Svůj prostor ovšem může získat každý, kdo je spolupracovníkem redakce, proto zde blogují autoři a lidé spojení s LinuxEXPRESem. Píší obvykle na téma týkající se počítačů a programů, protože zájmem redakce je udržet odbornou kvalitu příspěvků. Což se daří, protože mnohé zápisky patří mezi suverénně nejčtennější příspěvky na celém webu.

Za obsah blogů a kvalitu informací zodpovídají jejich autoři, nikoliv redakce nebo provozovatel portálu. Příspěvky v blogu nejsou honorovány, obvykle neprocházejí jazykovou, odbornou či jinou korekturou, slouží jako místo pro diskuzi.Registrace uživatelů opravena

Omlouváme se uživatelům, kterým se nepovedlo zaregistrovat. Chyba je opravena, v případě problémů se nebojte nás kontaktovat.


 

Poletí linux na měsíc?

NASA testuje robota pro výzkum povrchu měcíce. Robot používá operační systému RedHat. NASA usiluje o vytvoření škálovaleného a rozšiřitelného zařízení, místo proprietárních řešení využívá standardy jako USB, Firwire a wifi. Projekt je ve fázi pozemského testování.


 

Povedené dvojčíslo

Na internetu jsme se dočetli, že prázdninové dvojčíslo LinuxEXPRESu se povedlo. Servery Penguin.cz a LinuxOS.sk vydaly kladné hodnocení naší práce.


 

Víkend autorů LinuxEXPRESu

UPDATE. Tento víkend probíhá sraz autorů LinuxEXPRESu na severu Moravy. Přišla mi MMS z akce, takže se s vámi o ni podělím.


 

AmaroK 1.4.2

Vyšla nová verze přehrávače AmaroK. Novinky tentokrát nejsou tak revoluční, přibyl DAAP klient, MTP media device support, dynamické kolekce a vylepšena byla podpora streamovaní Last.fm.


 

Listen - AmaroK pro Gnome?

AmaroK spuštěný v prostředí Gnome zřejmě není to pravé ořechové a Rhythmbox zase neumí to co AmaroK. Tak co takhle zkusit Listen. Více informací najedete na listengnome.free.fr


 

Mandriva 2007 beta 2

Po dvou týdnech od bety 1 byla uvolněna další beta verze distribuce Mandriva. Vývojový tým snížil téměř měsíční zpoždění alfa verze na pouhých pět dní. Do vydání oficiální francouzské verze chybí jeden měsíc.


 

Sony Mylo

Mylo je prý zkratka, která znamená My Live Online. A za ní se skrývá wifi komunikátor, mp3 a video přehrávač, skype telefon a kdoví co ještě jiného. Společnost Sony tuto novinku postavila na linuxu a na platformě Qtopia.


 

Nové rubriky již v září

Připravujeme pro vás nové rubriky "Kancelář" a "Jak na to". V rubrice "Kancelář" se budeme věnovat běžným praktickým úkonům převážně v OpenOffice.org a rubrika "Jak na to" bude krok za krokem za pomoci obrázků popisovat více či méně běžné činnosti, které lidé u počítače vykonávají.


 

Freespire 1.0

První verze free distribuce sponzorované společností Linspire je na světě.


 


Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Pozvánka na virtuální konferenci Acronis Cyber Protection Roadshow 2020

AcronisSvět ky­ber­ne­tic­kých hro­zeb se v pos­led­ních le­tech dra­ma­tic­ky změ­nil a zej­mé­na v pos­led­ních šes­ti mě­sí­cích. Tra­dič­ní sa­mot­ný an­ti­vi­rus a sa­mot­né zá­lo­ho­vá­ní již nej­sou schop­ny och­rá­nit pro­ti mo­der­ním hroz­bám. Or­ga­ni­za­ce, kte­ré mo­der­ni­zu­jí své eko­sys­té­my in­teg­ro­va­ný­mi bez­peč­nost­ní­mi nás­tro­ji ne­zís­ká­va­jí jen vyš­ší úro­veň za­bez­pe­če­ní, ale ta­ké niž­ší nák­la­dy a vyš­ší pro­duk­ti­vi­tu.

Pokračování ...


RedHat - D

Public Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis