Acronis
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Blog

RedHat

Blog

Blog na našem portálu není určen zájemcům o blogování - nejedná se o veřejnou službu. Jedná se způsob, jakým redakce a autoři komunikují se čtenáři, případně je informují o dění kolem portálu. V zápiscích ovšem najdete hlavně množství zajímavých postřehů, které se třeba nedostaly do článků, nebo z nich článek teprve vznikne.


Svůj prostor ovšem může získat každý, kdo je spolupracovníkem redakce, proto zde blogují autoři a lidé spojení s LinuxEXPRESem. Píší obvykle na téma týkající se počítačů a programů, protože zájmem redakce je udržet odbornou kvalitu příspěvků. Což se daří, protože mnohé zápisky patří mezi suverénně nejčtennější příspěvky na celém webu.

Za obsah blogů a kvalitu informací zodpovídají jejich autoři, nikoliv redakce nebo provozovatel portálu. Příspěvky v blogu nejsou honorovány, obvykle neprocházejí jazykovou, odbornou či jinou korekturou, slouží jako místo pro diskuzi.SharpDevelop 2.0

Nedávno vyšel SharpDevelop 2.0, prostředí pro vývoj na platformách .NET a Mono (pro Windows). Je plný novinek a dá se říci, že svými vlastnostmi dokonce předčí MS Visual Studio .NET Express. Bohužel linuxový Monodevelop, který ze SharpDevelopu vychází, je funčností daleko za ním.


 

Freespire Beta1

První beta verze distribuce Freespire je dispozici . Jedná se komunitní projekt sponzorovaný výrobcem komerční distribuce Linspire.


 

Filtr na spam pro komentáře

V pátek jsme do testovacího provozu spustili filtrování spamu pro komentáře. Množství přicházejícího spamu během posledního půl roku neúměrně rostlo. Naši snahou je ponechat komentáře otevřené pro všechny čtenáře bez nutnosti registrace a bez dalších ochraných prvků, které komplikují psaní komentářů.


 

Nahrávací studio do kapsy

Společnost Trinity představila profesionální přenosné nahrávací zařízení postavené na linuxu. Zařízení má procesor 520MHz ARM9, nemá větráky, 6.5" TFT LCD, 20 GB disk, wifi. Podle Ronalda Stewarta (Trinity creative director) je jako ProTools, akorát že lepší.


 

Prázdninové dvojčíslo

Pokud vám nepřišel LinuxEXPRES, vydržte ještě pár dní. Připravujeme prázdninové dvojčíslo a datum vydání bylo posunuto. Číslo bude mít 88 stran a nezměněnou cenu. UPDATE: Obsah čísla .


 

Omni60

Zajimavý linuxový přenosný přehrávač představila americká společnost Titan OMNI. Společnost se zabývá i distribucí hudby a tímto produktem chce realizovat audio a video on demand.


 

První alfa verze Mandriva 2007

Tento týden byla uvolněna první alfa verze Mandriva Linux 2007. Obsahuje kernel 2.6.16.20, glibc 2.4, X.Org 7.1, KDE 3.5.3, GNOME 2.15, OpenOffice.org 2.0.2, Firefox 1.5.0.4. Ke stažení mandriva-one-gnome-2007-frige.i586.iso nebo mandriva-one-kde-2007-frige.i586.iso .


 

Nový vzhled

Trochu jsme aktualizovali vzhled. Vycházíme vstříc majitelům noteboků a menších monitorů a snížili jsme hlavičku. Jak se líbí? Nefunguje něco ve vašem oblíbeném prohlížeči tak jak má? Ozvěte se! :)


 

Hra Gorky 17 na skladoch predajcov/Interview s Ryanom Gordonom

Recenziu portu staršej, ale mimoriadne zábavnej hry Gorky 17 sme priniesli už v májovom čísle , teraz sa konečne dostala do predaja . (Oneskorenie oproti predpokladanému vydaniu nastalo kvôli chybne vytlačenému manuálu, ktorý bolo nutné vo všetkých kópiách hry vymeniť). Tvorcovia portu z Linux Game Publishing na svojich stránkach ponúkajú aj hrateľné demo . Ak vám nerobí problémy angličtina a zaujíma vás portovanie hier či iných aplikácií na Linux, mali by ste si určite vypočuť veľmi zaujímavý rozhovor s Ryanom Gordonom, v ktorom hovorí o portovaní hier a aplikácie Google Earth, projekte SDL , svojich stránkach icculus.org a mnohých ďalších veciach súvisiacich so slobodným/otvoreným softvérom.


 

Připravujeme prázdninové dvojčíslo

Redakce časopisu připravuje atraktivní prázdninové dvojčíslo plné zajímavých tipů a triků, recenzí live i běžných distribucí, recenzí her a zajímavých seriálů a rozhovorů.


 


Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Pozvánka na virtuální konferenci Acronis Cyber Protection Roadshow 2020

AcronisSvět ky­ber­ne­tic­kých hro­zeb se v pos­led­ních le­tech dra­ma­tic­ky změ­nil a zej­mé­na v pos­led­ních šes­ti mě­sí­cích. Tra­dič­ní sa­mot­ný an­ti­vi­rus a sa­mot­né zá­lo­ho­vá­ní již nej­sou schop­ny och­rá­nit pro­ti mo­der­ním hroz­bám. Or­ga­ni­za­ce, kte­ré mo­der­ni­zu­jí své eko­sys­té­my in­teg­ro­va­ný­mi bez­peč­nost­ní­mi nás­tro­ji ne­zís­ká­va­jí jen vyš­ší úro­veň za­bez­pe­če­ní, ale ta­ké niž­ší nák­la­dy a vyš­ší pro­duk­ti­vi­tu.

Pokračování ...


RedHat - C

Public Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis