přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Blog

Blog

Blog na našem portálu není určen zájemcům o blogování - nejedná se o veřejnou službu. Jedná se způsob, jakým redakce a autoři komunikují se čtenáři, případně je informují o dění kolem portálu. V zápiscích ovšem najdete hlavně množství zajímavých postřehů, které se třeba nedostaly do článků, nebo z nich článek teprve vznikne.


Svůj prostor ovšem může získat každý, kdo je spolupracovníkem redakce, proto zde blogují autoři a lidé spojení s LinuxEXPRESem. Píší obvykle na téma týkající se počítačů a programů, protože zájmem redakce je udržet odbornou kvalitu příspěvků. Což se daří, protože mnohé zápisky patří mezi suverénně nejčtennější příspěvky na celém webu.

Za obsah blogů a kvalitu informací zodpovídají jejich autoři, nikoliv redakce nebo provozovatel portálu. Příspěvky v blogu nejsou honorovány, obvykle neprocházejí jazykovou, odbornou či jinou korekturou, slouží jako místo pro diskuzi.První alfa verze Mandriva 2007

Tento týden byla uvolněna první alfa verze Mandriva Linux 2007. Obsahuje kernel 2.6.16.20, glibc 2.4, X.Org 7.1, KDE 3.5.3, GNOME 2.15, OpenOffice.org 2.0.2, Firefox 1.5.0.4. Ke stažení mandriva-one-gnome-2007-frige.i586.iso nebo mandriva-one-kde-2007-frige.i586.iso .


 

Nový vzhled

Trochu jsme aktualizovali vzhled. Vycházíme vstříc majitelům noteboků a menších monitorů a snížili jsme hlavičku. Jak se líbí? Nefunguje něco ve vašem oblíbeném prohlížeči tak jak má? Ozvěte se! :)


 

Hra Gorky 17 na skladoch predajcov/Interview s Ryanom Gordonom

Recenziu portu staršej, ale mimoriadne zábavnej hry Gorky 17 sme priniesli už v májovom čísle , teraz sa konečne dostala do predaja . (Oneskorenie oproti predpokladanému vydaniu nastalo kvôli chybne vytlačenému manuálu, ktorý bolo nutné vo všetkých kópiách hry vymeniť). Tvorcovia portu z Linux Game Publishing na svojich stránkach ponúkajú aj hrateľné demo . Ak vám nerobí problémy angličtina a zaujíma vás portovanie hier či iných aplikácií na Linux, mali by ste si určite vypočuť veľmi zaujímavý rozhovor s Ryanom Gordonom, v ktorom hovorí o portovaní hier a aplikácie Google Earth, projekte SDL , svojich stránkach icculus.org a mnohých ďalších veciach súvisiacich so slobodným/otvoreným softvérom.


 

Připravujeme prázdninové dvojčíslo

Redakce časopisu připravuje atraktivní prázdninové dvojčíslo plné zajímavých tipů a triků, recenzí live i běžných distribucí, recenzí her a zajímavých seriálů a rozhovorů.


 

Google Earth pre Linux je natívna aplikácia

Známa aplikácia Google Earth od spoločnosti Google bude od svojej najnovšej verzie dostupná aj pre Linux, beta verziu môžete sťahovať už teraz. Autorom portu je všetkým linuxovým hráčom dôverne známy Ryan "Icculus" Gordon , Google Earth na rozdiel od nedávno uvoľneného produktu Picasa nepoužíva libwine ani samotný WINE , ide teda o plne natívnu aplikáciu.


 

Sedmá Open Party Olomouc (7OPO)

Moravské setkání příznivců open source, GNU/Linux a svobodného software. Obligátní místo: Hospoda u Dášenky v Olomouci, Masarykova třída 3 (na nábřeží Moravy 10 min. od Hlavního vlakového nádraží). Obligátní čas: 18:00 hodin, datum: pátek 16. června 2006.


 

QCM členem ODF Alliance

Vydavatel časopisu LinuxEXPRES, společnost QCM s.r.o., se stala členem OpenDocument Alliance , která si klade za cíl aktivně propagovat nedávno standardizovaný formát OpenDocument nejen mezi IT profesionály.


 

Vychází červnové číslo časopisu LinuxEXPRES

Dnes vychází nové číslo našeho časopisu, které je doslova přeplněno praktickými články. Čtěte o nových hrách, srovnejte si souborové manažery nebo PDF prohlížeče. Pokud nemůžete časopis sehnat, objednejte si předplatné - budete jej mít každý měsíc ve schránce. Obsah čísla .


 

Hra X2: The Threat dostupná

Vesmírny simulátor X2: The Threat od Egosoftu a Linux Game Publishing je od 30.5. dostupný na skladoch internetových predajcov; vydávateľ poskytuje aj demo . Objednávať môžete napríklad od Tux Games , recenziu nájdete v najnovšom čísle nášho magazínu.


 

Bon Echo Alpha 3

Vyšla testovací verze Firefoxu pod názvem Bon Echo Alpha 3. Je určena výhradně k testovacím účelům. Novinky:


 


Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz