přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Blog

Blog

Blog na našem portálu není určen zájemcům o blogování - nejedná se o veřejnou službu. Jedná se způsob, jakým redakce a autoři komunikují se čtenáři, případně je informují o dění kolem portálu. V zápiscích ovšem najdete hlavně množství zajímavých postřehů, které se třeba nedostaly do článků, nebo z nich článek teprve vznikne.


Svůj prostor ovšem může získat každý, kdo je spolupracovníkem redakce, proto zde blogují autoři a lidé spojení s LinuxEXPRESem. Píší obvykle na téma týkající se počítačů a programů, protože zájmem redakce je udržet odbornou kvalitu příspěvků. Což se daří, protože mnohé zápisky patří mezi suverénně nejčtennější příspěvky na celém webu.

Za obsah blogů a kvalitu informací zodpovídají jejich autoři, nikoliv redakce nebo provozovatel portálu. Příspěvky v blogu nejsou honorovány, obvykle neprocházejí jazykovou, odbornou či jinou korekturou, slouží jako místo pro diskuzi.



Co uživatelům (pravděpodobně) přinese Xfce 4.8?

xfce.png

První prerelease Xfce 4.8 by se měl na světlo světa vyklubat už tento týden. Jaká bude nová verze Xfce? Mění se mnoho vnitřních technologií, na těch ale záleží spíš vývojářům. Já se podívám na zoubek chystaným změnám, které přímo ovlivní uživatele tohoto prostředí.


 

Přednáška Paula Cormiera v Brně

Brno znovu navštívil jeden z nejvýznamnějších mužů americké společnosti Red Hat a při této příležitosti přednášel studentům na VUT.


 

Převod MTS na DV, čím vytvořit jmenovky nebo štítky

Sepsal jsem pár tipů na zajímavý software: Operační systém v prohlížeči, převod videa pomocí WinFF a pak tip na vytváření štítků, jmenovek a cedulek.


 

SEO peklo: klíčová slova v praxi

key.jpg

Internetoví uživatelé zadávají do vyhledávačů někdy naprosto fantastická hesla. Návštěvnost a dohledatelnost se už stačily stát světově uznávanými hodnotami a tak je nutné náš web maximálně optimalizovat, aby se pokud možno objevil na prvním místě pro "linuxové novinky" i "chov tučňáků".


 

Jak jsem záplatoval

Jednoduchý příklad použití diff a patch ..


 

Jak se měnil můj desktop

Porovnání čtyřech screenshotů mého desktopu z posledních třech let.


 

KLatexFormula

 

Jak na čtení e-knih

Tentokrát v Linuxu nebo na telefonu a za pomoci FBReaderu ..


 

Stahovač titulků Periscope v Thunaru

thunar.jpg

Periscope je nástroj který zkusí vyhledat a stáhnout titulky k určenému videu. Poskytuje i integraci do kontextové nabídky Nautilu. V Xfce si musíme trochu vypomoci.


 

Skutečný příběh: ze dne na den linuxačkou

any_key.png

Představte si situaci: přijdete domů, zapnete počítač... a pak už jen zíráte na slovo FAILURE.


 


Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz