přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Hardware

Hardware

Praktické články o fungování či nefungování hardwaru v Linuxu. Rady a tipy, návody ke zprovoznění, obvykle bohatá diskuze plná nápadů.


Raspberry Pi – instalace multimediálního přehrávače

Raspberry Pi

Proces proměny Raspberry Pi do podoby vynikajícího multimediální přehrávače není složitý a ani nezabere mnoho času. Přesto bude vyžadovat trochu pozornosti počínaje výběrem komponent, přes instalaci systému, konče jeho nastavením.


 

NAS server pro kritické podnikové aplikace aneb Představujeme QNAP ES1640dc v2

09_qnap_01PR110.jpg

ES1640dc v2 představuje zcela novou produktovou řadu vyvinutou u QNAPu pro provoz kritických podnikových aplikací a náročných virtualizačních aplikací. Díky procesorům Intel Xeon E5, duálním aktivním řadičům, ZFS a plné podpoře virtualizačních prostředí představuje ES1640dc v2 robustní datové úložiště pro cloudové aplikace.


 

Raspberry Pi v roli multimediálního přehrávače

Raspberry Pi

V současné době je Raspberry Pi jednoznačnou jedničkou mezi multimediálními přehrávači. Podívejme se po vhodném software a na to, co dokáže takto postavený přehrávač nabídnout svým uživatelům. 


 

Arduino UNO – úvod

Arduino

Zaujal vás některý z předešlých článků o Raspberry Pi a GPIO? Pokud ano, jistě se vám bude líbit i článek, ve kterém se pustíme do základu programování Arduina UNO.


 

Endless PC po dvou letech

endlesspc_uvod100.png

Před dvěma lety úspěšně proběhla crowdfundingová kampaň na výrobu Endless PC a počítače s linuxovým systémem Endless OS se pak rozběhly do světa. Jaká je situace nyní?


 

QNAP TS-453A: mnohem více než jen NAS

QNAP TS-453A

Výkonný procesor, dostatek operační paměti, čtyři síťová rozhraní a řada dalších zajímavostí – to vše se skrývá ve stroji, který není zdaleka jen síťovým úložištěm. Poslouží jako server, multimediální centrum, ale i jako linuxový desktop. 


 

Ubuntu MATE 16.04 na Raspberry Pi

raspberrypi.png

Základním operačním systémem pro malý počítač Raspberry Pi 3 je beze sporu Raspbian. V minulém díle jsme si ukázali jeho možnosti a jeho kompromisy v desktopovém nasazení. Nyní se podíváme, zda Ubuntu MATE nebude přece jen o něco vhodnější.


 

Raspberry Pi 3: Raspbian na desktopu

raspberrypi.png

V minulých dílech seriálu jsme zhodnotili vlastnosti serveru postaveném na malém počítači Raspberry Pi. Nyní se podívejme, zda si stejně dobře povede v roli desktopu.


 

Raspberry Pi – vstup/výstup GPIO

Raspberry Pi

Přemýšleli jste o tom, jaké by bylo naprogramovat si vlastní elektroniku, ale přišlo vám to velmi obtížné? Tento článek má dokázat, že programování vstupů a výstupů u Raspberry Pi je velice snadné. V příkladech jsou pro přehlednost použity pouze dva piny. 


 

Akcelerace výkonu NAS zařízení pomocí SSD cache

10-qnap-100.png

Přidání paměti SSD cache do zařízení NAS je vynikající způsob, jak výrazně zvýšit jeho výkon a přitom maximalizovat kapacitu a minimalizovat celkové náklady. Například společnost QNAP, která využívá SSD cache u vybraných modelů, deklaruje zvýšení výkonu IOPS až na desetinásobek a snížení latence úložných svazků až trojnásobně.


 

Nová řada podnikových NAS od QNAP s podporou dvou operačních systémů

qnap_TES_3085U_100.png

Společnost QNAP Systems uvedla novou řadu serverů NAS podnikové třídy TES-x85U. Mezi první modely nové řady patří 18pozicový TES-1885U a 30pozicový TES-3085U.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz