přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

DVD authoring v Linuxu: Animované menu pro vaše DVD

mandvd.png

Spousta lidí se stále pídí po tom, jak udělat v Linuxu video DVD s menu. S hezkým menu. Aby to fungovalo a bylo to snadné jako příprava instantní polévky. Dnes si ukážeme, že s ManDVD to není velký problém.


 

Speciál: zvukový editor Audacity

audacity.png

Na našem portálu naleznete několik článků, které spojuje jeden jmenovatel: Audacity, editor pro úpravu zvuku. Přinášíme vám jejich kompletní souhrn.


 

Audacity - odstranění hlasu z hudby

audacity.png

Pokud jste někdy přemýšleli o tom, jak by bylo možné odstranit hlas zpěváka z oblíbené skladby, jak si poslechnout instrumentální část skladby, jak jednoduše zpěvákův hlas vymazat a nahradit ho svou vlastní interpretací, pak je tento návod určen právě pro vás.


 

Sun Microsystems: Testování - atraktivní kariéra nebo nekvalifikovaná práce?

sun_03_2008.jpg

Dnes budu hovořit o tom, co děláme v týmu Solaris System Test. Jak testujeme Solaris? Do jaké míry je testování automatizováno? S jakými technologiemi pracujeme? Které programovací jazyky používáme k automatizaci? Kdo u nás může najít uplatnění? Jak často hrajeme ping-pong a hry na PlayStation? Na tyto otázky se pokusím odpovědět.


 

One Laptop Per Child

Dnešní díl se nebude věnovat žádnému exotickému operačnímu systému. Tedy, pokud za něj nepovažujete Linux (tohoto pocitu by vás ostatně měl tento časopis zbavit). Nicméně projekt One Laptop per Child (OLPC), který má za cíl vytvořit levné přenosné počítače na podporu vzdělanosti v zemích třetího světa, se mimo jiné vyznačuje poměrně novátorským přístupem k ovládání počítače. Můžete zapomenout na lišty, dashboardy nebo různá startovací tlačítka.


 

Holzner, Steven; Šindelář, Jan: RSS

Mnozí z nás ho denně používají. Určitě ne každý ale tuší, jak byly věci okolo RSS zamotány a k čemu to vedlo. Tohle a ještě mnoho dalšího (především jak efektivně přes RSS publikovat a jak naopak sledovat informace odjinud) si klade za cíl objasnit kniha s jednoduchým a všeříkajícím názvem. Daří se jí to?


 

Dva týdny s Linuxem 9

dvatydny.gif

Novellu se daří. Jak si vedou linuxové ThinkPady? Nasazení Linuxu ve Vídni ohroženo. Podíl Linuxu na prodejních terminálech roste. Otevřenější Microsoft? Projekt Allpeers skončil. Sedmé pokračování FreeBSD a další novinky.


 

Novinky ze světa LinuxGames - 2

hry0308.jpg

Po celkem slušném úspěchu prvního vydání Novinek ze světa LG jsem měl velkou motivaci v psaní pokračovat. Bál jsem se ale, že se toho na herní linuxové scéně nestane tolik, abych měl dostatek "kvalitního materiálu". Jak sami uvidíte, moje obavy byly úplně neopodstatněné (alespoň pro tento měsíc). Takže se směle můžeme pustit do druhého vydání herního přehledu na Linuxu.


 

Stručný úvod do BSD s priblížením OpenBSD

openBSD.png

Viete niečo o BSD systémoch a o tom, prečo stoja popri Linuxe v širokom mori operačných systémov ako izolovaný kontinent? Poďme si situáciu priblížiť spolu s ľahkým návodom, ako si spraviť inštalačné CD, ktoré tím vývojárov OpenBSD neposkytuje...


 

Zenity - vlídná tvář pro vaše skripty

Nejen příkazovým řádkem živ je „člověk linuxový“, a proto máme k dispozici okenní manažery, desktopová prostředí a spoustu nástrojů, které umožňují komunikovat s uživatelem podstatně vlídnějším způsobem, než je šibalsky pomrkávající kurzor terminálu. Jedním z takových nástrojů i Zenity.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz