přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GTK, Xfce

GTK, Xfce

GNOME Python Hackfest v Praze

 

Dropbox 1.0 – Co je nového?

dropbox.png

Nedávno po poměrně dlouhém testování vyšla nová verze oblíbeného synchronizačního nástroje Dropbox s označením 1.0. Přináší některé funkce, které uživatelé požadovali, ale na některé se opět nedostalo. Krom toho nová verze snižuje spotřebu operační paměti a opravuje spoustu chyb.


 

CrunchBang – Vyladěný Debian s Openboxem

crunchbang.jpg

Pevným a ověřeným základem distribuce CrunchBang Linux je Debian GNU/Linux. Distribuce je postavena na prostředí Openboxu nebo Xfce. V našem testu se budeme věnovat verzi s Openboxem. Aktuálně tedy verzi 10 „Statler“.


 

Tux Commander: Komplexní dvoupanelový správce souborů

tuxcmd.png

Pro mnoho uživatelů patří mezi nejdůležitější software bezesporu správce souborů. Tím je také dvoupanelový Tux Commander, na který jsme se dnes zaměřili, a v souvislosti s ním přinášíme stručný rozhovor s jeho autorem Tomášem Bžatkem. Věnovat se budeme nejen běžným funkcím, ale také nastavení a možnostem použití tohoto programu jako klienta pro přístup na server.


 

QJackCtl: Ardour

jack.png

Realtimový zvukový server JACK a jeho grafická uživatelská nadstavba QJackCtl slouží převážně muzikantům a studiovým technikům. Hlavně k propojení vstupů a výstupů zvukové karty a jednotlivých programů sloužících ke zpracování zvuku, a to v reálném čase, tedy s velmi nízkou latencí v řádu milisekund. Dnes se zaměřím na program Ardour.


 

Osmo: Malý linuxový organizér

osmo.png

Dnes by som tu rád predstavil jeden linuxový organizér. Nezaberá veľa miesta, je napísaný v GTK, takže dobre ladí s GNOME (alebo Xfce) a vie skoro všetko, čo od takého elektronického organizéru/diára môžete požadovať. Ak sa vám nepozdávajú ťažké váhy v tejto kategórii, ako napríklad Evolution alebo KOrganizer, a radšej by ste nejaký odľahčený PIM program (teda manažér osobných informácií), je Osmo vynikajúcim kandidátom.


 

CeBIT Open Source 2011 – výzva k předkládání projektů

Od 1. do 15. března 2011 se bude v německém Hanoveru konat IT veletrch CeBIT. Součástí tohoto veletrhu bude pavilion Open Source Software a Linuxu.


 

Jak si poskládat planetu v GIMPu

gimp.png

Bezesporu se každý z nás alespoň v dětství setkal se skládačkou neboli puzzlem. V GIMPu existuje nepřeberné množství filtrů a nástrojů a tentokrát se GIMPtoriál bude soustředit právě na skládačku. Nechte se tedy unést zpátky v čase, GIMP bude prostředníkem.


 

Automatické odemčení klíčenky při přihlášení přes SLiM

klice_1.png

Pokud chcete, aby se automaticky odemykala klíčenka (gnome-keyring) při přihlášení přes SLiM, čtěte dále.


 

PiTiVi: Jednoduchý video editor pro Linux

pitivi.png

Výběr vhodného video editoru rozhodně není hračka. Existuje celá řada takto zaměřených aplikací, které se liší v mnohém. V dnešní recenzi se zaměřím na velice jednoduchý video editor PiTiVi. Nenabízí sice žádné speciální efekty a filtry, nicméně je vhodný pro každého, kdo potřebuje rychle a hlavně jednoduše vytvořit video soubor a ihned jej použít. O jeho kvalitě leccos již dopředu napovídá fakt, že patří mezi základní aplikace v distribuci Ubuntu.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz