přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GTK, Xfce

GTK, Xfce

Hudební přehrávač Bluemindo

bluemindo.png

Bluemindo je jednoduchý hudební přehrávač pro grafická prostředí založená na GTK. Umí spravovat kolekci a umí dobře využívat webové služby jako například Last.fm. Oproti jiným přehrávačům se nejedná o nástroj pro všechno, ale o přehrávač, který má jasně vytyčené hranice svých možností.


 

Recenze: Fedora 12 Constantine

fedora_logo.jpg

Po půlroce vychází v pořadí již dvanáctá verze linuxové distribuce Fedora. Fedora je považována za pokrokovou, ale zároveň nevyladěnou distribuci s mnoha chybami. Zlí jazykové dokonce tvrdí, že její uživatelé jsou pouze testovací opice pro komerční Red Hat Enterprise Linux.


 

Hledám chybu: nelze hromadně upravit nebo přehrát mp3

Před časem jsem si nahrál z internetových rádií několik stovek písniček. Dnes mám problém s jejich správou.


 

Twitter klienti pro GNOME, KDE i Xfce a jeden navíc pro Firefox

twitter.jpg

Klientů pro Twitter, použitelných na Linuxu, je relativně hodně. Vybrali jsme čtyři programy, které nám přišly nejzajímavější, a porovnali jsme je. A jakou aplikaci používáte vy, pokud tweetujete z Linuxu?


 

Ubuntu 9.10, web Bílého domu běží na Drupalu

dvatydny.gif

Skype pro Linux bude open source. Red Hat investuje do databází. Český Red Hat byl oceněn a poroste. Bílý dům používá open source. Bude Linus používat Windows 7? SeaMonkey 2.0. AbiWord 2.8. Ubuntu 9.10. OpenBSD 4.6.


 

Rozšíření do Firefoxu - do třetice všeho dobrého

firefox.png

V třetím a posledním článku miniseriálu o rozšířeních do Firefoxu se podíváme na dalších osm zajímavých rozšíření, kterými jistě potěšíte váš Firefox a hlavně sebe. Byl by hřích nevyužít možností, které nám tento prohlížeč nabízí.


 

Rozšíření do Firefoxu pro počítačově znalejší uživatele

firefox.png

V druhé části článku se podíváme na trošku propracovanější rozšíření. Na své si přijdou hlavně trošku počítačově znalejší uživatelé, ale nemusíte se bát ani vy ostatní, určitě se tu dovíte něco nového a užitečného.


 

Midori: Webový prohlížeč s jádrem WebKit nejen pro Xfce

midori.jpg

Midori je webový prohlížeč postavený na jádře WebKit. Je určený pro prostředí GTK a je součástí projektu Xfce, ačkoli s ním není příliš spjat. Drží se však jeho filozofie - je malý, rychlý a nenáročný, ať už na závislosti, či hardwarové prostředky.


 

Rozšíření do Firefoxu, která musíte mít

firefox.png

Internetový prohlížeč Firefox si díky rozšířením můžete přizpůsobit přesně na míru. Těch rozšíření ale existují tisíce, proto vám chceme pomoci usnadnit výběr a vytvořili jsme pro vás třídílný přehled toho nejlepšího a nejzajímavějšího.


 

Banshee – iTunes Linuxu?

banshee.jpg

Pro Linux existuje poměrně hodně schopných a šikovných audio přehrávačů, ale opravdu komplexních řešení mnoho není. Jistě, na pomyslném nebi už hezkou chvilku září Amarok, ale dál? Přehrávač už dávno není ten jednoduchý program, který pouze přehrává dané skladby. Moderní přehrávač by měl roztahovat svá chapadla mnohem dál. A vývojáři Banshee to dobře ví.


 
‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz