přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GTK, Xfce

GTK, Xfce

Planner: Řízení projektů

planner.jpg

Planner je jedna z několika univerzálních aplikací určených pro řízení projektů, které v Linuxu můžete používat. Je jednoduchý a ideální pro řešení těch menších. Jedná se o aplikaci primárně určenou pro grafické prostředí GNOME.


 

Jak v Linuxu pohodlně připojit USB modem pro ADSL

ubuntu.png

Zkuste se uživatele Linuxu zeptat na jejich černé linuxové můry. Neodpovědí-li vám hned, zmiňte USB modem. Možná se chytnou a USB modem třeba odsoudí jako něco, co by mělo být trestné prodávat. Přeci jen, českých návodů na jejich zprovoznění je pomálu a když už jsou, začátečník si s nimi mnoho neporadí.


 

Co nového v Xfce

xfce.png

Ne, nevyšla nová verze Xfce plná novinek. Jen se toho poslední dobou stalo ve vývoji celkem dost.


 

SlimRat vs. FatRat: Porovnání dvou správců stahování

download.png

Že není krysa jako krysa, to ví snad každý. Kromě těch kancelářských, počítačových a u popelnic žijících, existují i krysy tlusté a štíhlé - a právě o nich bude dnes řeč. Pojďme se podívat na dva správce stahování, programy SlimRat a FatRat, které oba pocházejí z dílen šikovných českých programátorů.


 

Vlastní akce v Thunaru, správci souborů pro Xfce

thunar.jpg

Vlastní akce jsou funkce, které si do Thunaru přidá uživatel sám formou skriptů nebo příkazů. Tyto funkce jsou pak dostupné přes kontextovou nabídku u těch typů souborů, ke kterým uživatel akce přidělí.


 

Screenlets - to pravé pro vaši obrazovku

screenlets.jpg

Screenlety jsou virtuálními reprezentacemi věcí, které běžně nacházíte na svém stole - různých papírků, hodin, kalendářů, pravítek, atp. Kromě toho samozřejmě přibývají programy pro zjištění informací o počítači, usnadnění jeho ovládání a zjednodušení práce se systémem. Jinými slovy, máte-li nepořádek na stole, díky screenletům ho budete mít brzo i na ploše.


 

Rozšíření a skripty pro Nautilus

nautilus_ext.jpg

Správce souborů Nautilus je bez nadsázky srdcem prostředí GNOME, bez něj by uživatelé neměli ani ikony na ploše. Nautilus už se vyvíjí řadu let a ač se jeho vývojáři řídí filozofií jednoduchosti, která je vlastní celému GNOME, jedná se o propracovaného správce souborů. Mnoho uživatelů však ani netuší, že ho lze rozšířit o další funkce, jejichž počet je prakticky omezen jen nápaditostí a schopnostmi uživatele.


 

Programátor Kornelix: Software pro každého

Když se řekne Kornelix, snad nikoho nenapadne přezdívka jednoho z opensource programátorů současnosti. Na druhou stranu, pokud se podíváte na jeho domovskou stránku, najdete zde řadu zajímavých a užitečných programů. Začínající programátoři zde mohou najít inspiraci a zdrojové soubory, běžní uživatelé pak ocení právě kvalitu a jednoduchost vytvořených aplikací.


 

Audacious: Moduly

audacious.png

V závěru trojice článků o modulárním hudebním přehrávači Audacious se podíváme na to nejzajímavější. Jak název napovídá, půjde o moduly. Tedy o jejich správu a příklady použití.


 

HandBrake: Zálohování DVD v Linuxu pro náročnější

handbrake.jpg

Když se řekne "handbrake", většina lidí by si mohla představit ruční brzdu v automobilu. Že to nemusí být vždy pravda, si ukážeme v následujícím článku. Řeč bude o dalším z řady programů určených k převodu video disků (typicky pochopitelně DVD) do některého z jiných formátů. Pojďme se tedy podívat, co je na něm tak zvláštního a čím se od ostatních programů tohoto typu tolik odlišuje.


 
‹‹   Předchozí   9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz