přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GTK, Xfce

GTK, Xfce

Audacious: Úprava vzhledu a chování

audacious.png

V pokračování článku o hudebním přehrávači Audacious se dozvíte něco o možnostech jeho dalšího používání a nastavení, například jak změnit jeho vzhled.


 

Linux na jaře: Nová verze Mandriva Linuxu a Ubuntu

dvatydny.gif

ČR na 39. místě v žebříčku open source aktivity. Patenty MS na FAT budou zkoumány. DELL začal potichu prodávat notebooky s Ubuntu i v ČR. Hlasujte o nejoblíbenější distribuci. Ulteo Open Virtual Desktop 1.0. Rychlé služby s Prestem od Xandrosu. Listen. Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope. Mandriva Linux 2009 Spring. NetBSD 5. OpenBSD 4.5.


 

Audacious: modulární hudební přehrávač

audacious.png

Audacious je přehrávač hudby. Ač to není hned vidět, používá tento na první pohled minimalistický kousek softwaru rozhraní GTK2, takže je ideální do GNOME nebo Xfce. Jeho hlavní výhody jsou modularita a nepřeberné množství různých vzhledů.


 

OGMRip: jednoduché zálohování DVD v Linuxu

cd.png

Program OGMRip je grafickou nadstavbou k řadě nástrojů určených k ripování a převodu DVD do jiného formátu. Je určen k jedinému - usnadnit vám celý proces převodu DVD do nějakého formátu tak, aby to na poprvé a bez cizí pomoci zvládl začátečník stejně jako pokročilý uživatel. Druhý jmenovaný program ocení např. při opakovaných převodech více titulů. Program požívá komponenty desktopového prostředí GNOME.


 

Maxima a Zhu3D - matematika v Linuxu

maxima.jpg

Linux je operační systém, který se prosadil na nejvýkonnějších počítačích světa, kde provádí složité vědecké výpočty. Existují ale kvalitní matematické aplikace i pro běžné uživatele? Na Linuxu můžete použít některou z komerčních aplikací, jako je Mathematica, Maple nebo Matlab, ale taky otevřené alternativy jako Octave, Maxima nebo Scilab. Dnes bude řeč o velmi kvalitních programech Maxima a Zhu3D.


 

Návod: Nahrajte si aktivitu na obrazovce a vytvořte video

totem_logo.png

Ne nadarmo se říká, že jeden obrázek vydá za tisíc slov. Platí to všude a u počítačů dvojnásob. Jak jinak byste se chtěli pochlubit svou pracovní plochou? Jak nejlépe předvést funkce a vzhled aplikace? Takový snímek obrazovky je tedy velmi dobrá věc, ale co je ještě lepší? Přece více obrázků! Čím více, tím lépe - tak proč ne rovnou dvacet pět za vteřinu?


 

PDF prohlížeč Foxit Reader

Jako PDF prohlížeče používám Okular a občas Adobe Reader. V minulosti to byl KPDF a Xpdf. Objevil jsem další zajímavý.


 

Tip: 10 nástrojů pro vytvoření snímku obrazovky

screenshot.jpg

Obrázek vydá za tisíc slov a mnohdy bez něj není ani možná komunikace. Zejména pokud chcete radu a potřebujete svému rádci vysvětlit, že "to" nefunguje a zobrazuje to "takové to" a občas se tam "něco" zobrazí v tabulce. Ulehčete si to - pošlete s dotazem rovnou obrázek. Z článku se dozvíte snad všechny způsoby, kterými můžete snímek obrazovky vytvořit.


 

Novinky v Xfce 4.6

xfce.png

Před více než dvěma lety vyšlo Xfce 4.4 a od té doby vývojáři tohoto desktopového prostředí pracovali na nové verzi 4.6. Po mnoha odkladech a zdrženích nové Xfce konečně před pár dny vyšlo. Co přináší nového? Co přechod ze staré verze? Kromě změn ve "vnitřnostech" prostředí jsme se dočkali i spousty vylepšení v aplikacích.


 

Správa schránky v Ubuntu pomocí Parcellite

ubuntu.png

V následujícím článku bychom rádi představili výborný nástroj pro správu schránky Parcellite. Někteří uživatelé možná už znají nástroj Klipper z prostředí KDE, případně Glipper určený pro GNOME. Parcellite je však jiný.


 
‹‹   Předchozí   10 11 12 13 14 15 16 17 18   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz