přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Přichází Wine 3.4

Přichází Wine 3.4

wine_logo.png

Wine 3.4 sebou jako běžné vydání přináší několik málo novinek a oprav, jež sice nepřináší výrazné zlepšení běhu aplikací na Wine, ale snaží se na tom po menších úsecích pracovat. Pojďte se na tyto novinky podívat.


Wine je, jak určitě většina z vás ví, software, který vytváří aplikační rozhraní a umožňuje tak běžet aplikacím pro MS Windows pod Unixovými operačními systémy. Zejména v poslední době prochází Wine určitým zlatým věkem, kdy do něj aktivně přispívá spousta vývojářů a neustále jej zlepšují. Takovým hlavním milníkem bylo vydání verze Wine 3.0 (vydání proběhlo v druhé polovině ledna). Wine 3.0 přinesla především podporu Direct3D 10 a 11, Direct3D Command Stream a výchozí verze Windows je nově Windows 7, čímž se Wine opět přiblížilo blíže k realitě dnešních dnů.

Wine 3.4 pracuje zejména na zlepšení podpory Vulkanu ve Wine a jeho integraci do X11. Podpora Vulkanu byla do Wine přidána teprve nedávno s příchodem řady Wine 3. Vydání 3.4 také lépe pracuje s ovládáním privilegovaných instrukcí x86-64, lepší editaci pomocí hex v rámci RegEdit a různé patche Wine-Staging, které byly opraveny a připraveny na sloučení se stabilní větví vývoje. Pokud vám výčet novinek nestačí tak více najdete v poznámkách o vydání.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDE


Geotronic

Public Relations

Český startup umožňuje automatické investování

PortuPortu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Všechny blogy »

eXo space