přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Co je nového ve světě Ubuntu

Co je nového ve světě Ubuntu

Na webu zive.cz se objevila recenze Ubuntu od Jakuba Čížka. Jaký ohlas tato recenze vzbudila? Co si o ní myslí sami uživatelé distribuce Ubuntu? A vyhraňuje se diskuse pod recenzí nějak z jiných podobných druhů diskusí? Soutěž "Ubunťák roku 2007" a test "How geeky are you?" :-)


reklama

logo_ubuntu1.pngPodle fóra ubuntu.cz recenze distribuce Ubuntu na webu zive.cz vzbudila živý zájem též mezi samotnými uživateli této distribuce. Vojtěch Trefný, administrátor fóra ubuntu.cz, recenzi hodnotí jako pěkný článek, překvapilo ho to :-) a doporučuje přečíst. Ohlasy ostatních uživatelů fóra jsou kladné, recenzi hodnotí jako zajímavou, nepředpojatou, pěknou, super ... Samozřejmě se najdou i ohlasy opačné, ale těch je výrazně méně.
Také diskuse k recenzi na zive.cz je hodnocena pozitivně jako diskuse věcná (ne flame), zajímavá, rozvětvená, velice dlouhá a živá ;-) ... (výjimkou je Ten-jehož-jméno-se-nevyslovuje, jenž pro své kontroverzní působení (nejen na) zive.cz není kladně hodnocen)
Nejcharakterističtější hodnocení napsal uživatel fóra s nickem Runn3r.cZe: "je vidět, že spolupráce zive.cz a Linuxexpresu přináší své ovoce..." Debatovalo se v tomto tématu fóra ubuntu.cz.

I když rok 2007 je už za námi, přesto zmíním výsledek takové malé soutěže Ubunťák roku 2007. Z celkového počtu 41 nominovaných účastníků, mezi nimiž byli nejen administrátoři a moderátoři fóra ubuntu.cz a rovněž významní členové tohoto fóra, ale i uživatelé fóra, se nejlépe umístil administrátor fóra Vojtěch Trefný se 30 hlasy.

Konečné pořadí soutěže "Ubunťák roku 2007"
  1. Vojtěch Trefný - 30 hlasů
  2. Lukáš Svoboda - 22 hlasů
  3. Kamil "ripper" Páral - 19 hlasů
  4. Anna Taliánová - 15 hlasů
  5. nettezzaumana - 14 hlasů

Gratuluji všem účastníkům k jejich umístění, hlavně Vojtěchovi Trefnému, Lukášovi Svobodovi, Kamilovi Páralovi a nettezzaumanovi. Vyhlášení soutěže Ubunťák roku 2007 na fóru ubuntu.cz.

Na fóru ubuntu.cz se kromě rozsáhlého tématu Vtípky okolo LINUXU :-) objevilo také další zajímavé téma nazvané How geeky are you? Lze zde najít zatím linky na dva testy, jak moc je uživatel Linuxu tzv. geek, což je synonymem linuxového guru (více viz česká Wikipedie). Ve druhém testu mi vyšlo 12,62% jako geek tendence ... :-)

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Data článků
JIří Procházka 24. 03. 2016, 11:54:56
Odpovědět  Odkaz 
Dost mi tu chybí data u jednotlivých příspěvků. Nevím nakolik je to pak aktuální.
chybějící data u článků
Jméno Neřeš 29. 03. 2016, 21:35:30
Odpovědět  Odkaz 
Dan Procházka má pravdu, měli byste s tím něco udělat. Datum vydání článku tu opravdu chybí.
Dobrý den
Alicia 2. 06. 2016, 09:53:23
Odpovědět  Odkaz 
Mnohokrát děkuji za nabídku tohoto info, že je to velmi užitečný článek, díky za sdílení s námi
safety vest
OpenMandriva
Petr Herynk 4. 07. 2016, 11:04:07
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den, vadí mi zveřejňování instalací dister OpenMandriva či Mageia v DistroWatch, které pak nejdou nainstalovat. Neslouží to propagaci linuxu. Jedná se zjevně o softwarové nedodělky.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Anna Taliánová

Anna Taliánová

Linux používám od jara 2007, začínala jsem s Ubuntu, pak jsem přešla na Debian. Baví mě objevovat a učit se nové věci, a k tomu je Linux jako stvořený.


  • Distribuce: Ubuntu, Debian
  • Grafické prostředí: GNOME Lxde
  • Hodnocení autora: *Public Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016