přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zpravodajství

Zpravodajství

Aktuální zpravodajství ze světa Linuxu a svobodného softwaru.


Čo priniesli odvodené distribúcie Ubuntu 21.10

kubuntu.png

S vydaním novej verzie distribúcie Ubuntu prišli ako vždy aj samostatné vydania odvodených distribúcií so širokým výberom desktopových prostredí. Okrem rôznych aktualizácií softvérových balíčkov boli predstavené aj iné menšie zmeny.


 

Novinky v distribúcii Ubuntu 21.10

ubuntu.png

Nová stabilná verzia distribúcie Ubuntu 21.10 bola vydaná s očakávanými aktualizáciami softvérových balíčkov, vrátane desktopového prostredia GNOME Shell. Pre užívateľov je nachystaných tiež niekoľko ďalších zmien, ktoré zlepšia podporu hardvéru či rýchlosť inštalácie balíčkov.


 

Nitrux 1.6.1 prešiel na Linux 5.14

nitrux_perex.png

Linuxová distribúcia Nitrux 1.6.1 bola vydaná s aktualizáciami softvérových balíčkov. Okrem poslednej verzie desktopového prostredia KDE Plasma či nástroja Inkscape majú užívatelia dostupné aj jadro Linux 5.14 s opravami chýb a bezpečnostných zraniteľností.


 

KDE Gear 21.08.2 pridáva ďalšie opravy

kde.png

Nová verzia balíka programov, pluginov a softvérových knižníc KDE Gear 21.08.2 pridáva opravy, ktoré opäť zlepšia funkčnosť prostredia KDE Plasma. Opravené boli chyby správcu súborov Dolphin, textového editora Kate a niekoľkých ďalších aplikácií.


 

Vydanie Linuxu Mint 20.3 príde na konci roku

cavt543445ebd62ed.png

Posledná správa z vývoja distribúcie Linux Mint odhalila plánovaný dátum vydania jeho ďalšej aktualizácie s číslom verzie 20.3. Vývoj pokračuje aj v prípade edície LMDE 5 a grafické úpravy užívateľského prostredia sa postupne blížia ku dokončeniu.


 

GNOME 41 s vylepšenou správou režimů napájení

GNOME

Po 6 měsících od vydání významné verze GNOME 40 přichází první aktualizace, která je vybavena novými funkcemi a vylepšeními v oblasti správy aplikací, spuštěných oken a režimů napájení. 


 

Proton 6.3-7 vydaný so zlepšeniami podpory hier

steam.png

Nástroj Proton 6.3-7 bol vydaný s rozšírením zoznamu hrateľných herných titulov, opravami chýb a aktualizáciou DXVK na verziu 1.9.2. Experimentálna vetva Protonu zatiaľ pridala počiatočnú podporu pre technológiu DLSS grafických kariet Nvidia.


 

Novinky v novej verzii distribúcie Deepin 20.2.4

deepin_perex.png

Aktualizácia pre linuxovú distribúciu Deepin 20.2.4 predstavila nové funkcie svojho desktopového prostredia. Novinkou je tiež zlepšenie podpory hardvéru vďaka novšej verzii jadra Linux a zoznam zmien doplňuje množstvo opráv chýb.


 

Fedora 35 Beta je dostupná na testovanie

fedora_logo.png

Distribúcia Fedora Linux 35 sa blíži ku vydaniu s dostupnosťou inštalačných obrazov pre jej beta verziu. Fedora 35 ponúkne svojim užívateľom aktualizácie softvérových balíčkov, vrátane novej verzie desktopového prostredia GNOME 41 a jadra Linux 5.14.


 

Solus postupne opustí závislosti na GNOME

solus_perex.png

Jeden z hlavných vývojárov linuxovej distribúcie Solus vo svojej správe bližšie popísal súčasný stav jej vývoja. Solus a desktopové prostredie Budgie budú postupne smerovať ku opusteniu závislostí na GNOME a GTK.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »