SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zpravodajství

CADservis

Zpravodajství

Aktuální zpravodajství ze světa Linuxu a svobodného softwaru.


Veřejná správa 05/2020: italská portálová aplikace IO App, migrace na open source v Turecku, datový portál Covid-19

Veřejná správa

Itálie vytvořila portálovou aplikaci IO App pro přístup k veřejné správě. Istanbulská městská část Eyüp migrovala na open source. Evropská komise spustila datový portál Covid-19.


 

Nová verzia Wine 5.9 bola vydaná

wine_logo.png

Wine 5.9 prináša zlepšenia prekladu inštrukcií WineD3D pre Vulkan API a práce s knižnicami DLL. Aj toto vydanie opravuje rozsiahly zoznam nájdených chýb týkajúcich sa konkrétnych aplikácií, vrátane hier.


 

DXVK 1.7 prináša opravy pre herné tituly

steam.png

DXVK ako softvérová knižnica pre preklad inštrukcií z Direct3D do Vulkan API prichádza s novou aktualizáciou, v ktorej okrem využitia nových funkcií zlepšuje aj podporu konkrétnych herných titulov.


 

Vychází Inkscape 1.0

Inkscape

Po třech letech vývoje je na světě nová verze oblíbeného vektorového editoru Inkscape. Konečně finální verze s označením 1.0 přináší doslova nálož novinek a vylepšení, které aplikaci posouvají velice výrazně do světa profesionálních vektorových editorů.  


 

Pořadatelé CSNOG 2020 vyzývají zájemce o vystoupení, aby přihlásili své příspěvky

csnog.png

Organizátoři třetího ročníku komunitního setkání českých a slovenských síťových specialistů CSNOG 2020 dnes vyhlásili Call for Abstracts. Programový výbor akce uvítá příspěvky zaměřené na správu sítí, infrastrukturu nebo bezpečnost.


 

Firefox 76: pokračování evoluce

Firefox_logo.png

Oblíbený webový prohlížeč Mozilla Firefox byl vydán v nové verzi 76, která přináší novinky v zabezpečení, zejména pak hesel uživatelů.


 

Očakávané vydanie Linuxu Mint 20 je v pláne na budúci mesiac

cavt543445ebd62ed.png

V priebehu posledného týždňa minulého mesiaca bol publikovaný súhrn noviniek pre distribúciu Linux Mint. Vydanie nového Linuxu Mint 20 "Ulyana" má prísť už budúci mesiac v troch edíciách a iba so 64bitovou podporou.


 

Prvé informácie o Ubuntu 20.10 a zmeny v Ubuntu Studio

Ubuntu.jpg

Vývoj nadchádzajúcej verzie Ubuntu 20.10 začal a jej prvou novinkou sú možné zlepšenia podpory súborového systému ZFS. Distribúcia Ubuntu Studio zároveň plánuje prechod na nové desktopové prostredie.


 

Wayland Book ako voľne dostupná dokumentácia pre vývojárov

wayland.png

Wayland Book sa stala voľne dostupnou ako dokumentácia pokrývajúca protokol Wayland, XDG Shell a súvisiace softvérové knižnice. Vývojári sa v budúcnosti môžu tešiť na ďalšie rozšírenia tohto užitočného zdroja informácií.


 

Vydanie distribúcie Manjaro 20.0 Lysia

manjaro.png

Minulotýždňové vydanie nového Manjara 20.0 s kódovým označením "Lysia" prinieslo aktualizácie desktopových prostredí, jadra Linuxu, správcu softvérových balíčkov či podporu inštalácie na ZFS.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz