přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

POINT.X (2018-19)

Články

reklama

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

Tutanota má novú aplikáciu pre desktopy

tutanota_perex.png

Služba Tutanota, ktorá ponúka bezpečné riešenie pre e-mailovú komunikáciu, má dostupnú novú aplikáciu pre Linux.


 

Letošní Akademie CZ.NIC začíná kurzem Pokročilé síťování v Linuxu

CZ_NIC_akademie.png

Od začátku ledna je možné se hlásit na kurzy vzdělávacího centra Akademie CZ.NIC, jehož provozovatelem je sdružení CZ.NIC, správce české národní domény. První pololetí letošního roku zahájí kurz „Pokročilé síťování v Linuxu“, který se uskuteční 11. a 12. února v Praze. 


 

Brno hostí DevConf.cz 2019, největší open-source konferenci ve střední Evropě

DevConf2019_100.png

11. ročník DevConf.cz, největší konference zaměřenou na open-source technologie v regionu střední Evropy, se uskuteční ve dnech  25. až 27. ledna 2019  v  prostorách Fakulty informačních technologií při Vysokém učení technickém v Brně (VIT FIT – Božetěchova 2, Brno). Bezplatnou komunitní konferenci pořádá společnost Red Hat pro vývojáře, administrátory, DevOps inženýry a další uživatele či přispěvatele k technologiím open source.


 

Linux Mint 19.1 „Tessa“ se představuje

linux_mint.png

Krátce před Vánoci 2018 byla uveřejněna nová verze oblíbené linuxové distribuce Linux Mint 19.1, pojmenovaná „Tessa“. Jaké nové funkce a změny obsahuje?


 

Vydanie novej verzie Bash 5.0

bash_perex.png

Nová verzia Bash 5.0 bola vydaná tento mesiac a prináša niekoľko opráv chýb zo staršej verzie a tiež množstvo noviniek.


 

Podpora herných titulov na Linuxe sa zlepšuje

steam.png

Ak si občas radi zahráte nejakú hru, určite vás ako hráča poteší správa, že počty populárnych herných titulov dostupných pre Linux naďalej rastú.


 

Seznamte se s Moodle, nejrozšířenějším open-source systémem pro e-learning: Díl 1 - Trocha historie a základní informace

moodle100.png

Vážení čtenáři, následující článek je prvním dílem ze seriálu, ve kterém vám představíme open source software Moodle, který je podle nás jedním slovem úžasný. Moodle je dnes nejrozšířenějším open-source systém pro e-learningové vzdělávání, neboli LMS (Learning Management System), a to  v českém i globálním kontextu. Díky své variabilitě umožňuje každému provozovateli nastavit prostředí tak, aby vyhovovalo individuálním potřebám.


 

Oplatí sa upgrade jadra na verziu 4.20?

tux.png

Nedávno vydaná verzia jadra Linuxu priniesla niekoľko zaujímavých zmien. Otázkou však ostáva, či upgrade stojí za úvahu.


 

Veřejná správa 1/2019: otevřená řešení v Tiraně, open source v umělé inteligenci, blockchain v ruských volbách

Veřejná správa

Tirana modernizuje své veřejné služby a přechází na otevřená řešení. Zpráva OECD považuje open source za důležitý faktor rozvoje umělé inteligence. Nezávislá ruská pozorovatelská skupina testuje blockchainové řešení, které by mělo chránit volební výsledky proti manipulacím. 


 

Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?

IT_systems_logo200_2.png

Začátek nového roku je nejen obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.


 

Blender oslavuje 25 rokov

blender_perex.png

Mnohými obľúbený nástroj na prácu s 3D grafikou oslávil 25 rokov vývoja.


 

Midnight Commander: Přizpůsobení a použití II.

mc.png

V tomto článku se zaměříme více na používání souborového správce Midnight Commander. Ukážeme vám, jak pracovat se soubory, jak se šifrovaně připojovat k jiným počítačům a mnoho dalšího. 


 

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz