přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Přijďte si popovídat

konference Datová centra pro business

Přijďte si popovídat

linuxexpres @ conf.netlab.cz,  místnost odkud vás nevyhodí ;-)


Je to už více jak rok, přesněji řečeno - více jak dva roky, co Lukáš Faltýnek napsal článek  o tom, jak se dostat do místnosti linuxexpres@conf.netlab.cz, kde se můžete setkat s autory časopisu Linuxexpres.

Protože v této místnosti bývám přihlášen automaticky spolu s přihlášením do sítě jabber a na počítači trávím prakticky celý den, tak se musím přiznat, že patřím už tak nějak ke stálým hostům a inventáři této místnosti. Bohužel musím konstatovat, že tu příliš živo nebývá ...

Takže v čem je problém? Vstupem do této místnosti získáváte jedinečnou příležitost si promluvit s autory článků časopisu, zanechat jim nějaký vzkaz či si jednoduše promluvit o věcech, které vás zajímají. To myslím není věc, která je úplně k zahození.

I když mohu mluvit jenom za sebe, přesto vám mohu slíbit, že:

  • vám odpovím na pozdrav (budu-li poblíž)
  • budu-li to vědet pak vám poradím
  • bude-li to zajímavé téma, napíšu o tom článek či návod

Co vstupem do místnosti tedy můžete získat?
  • nové přátele
  • cenné rady a zkušenosti
  • další články na vámi zvolená témata
  • okamžik slávy, nezapomínejte na to, že články jsou tvořeny pro vás

No a teď mě můžete kamenovat. A nemusíte se bát, sám tam nejsem. ;-)

Na závěr opět přidávám něco co můžete nazvat jako tip dne. Dnes jsem totiž potřeboval spojit hromadu malých (jednostránkových) PDF souborů do jednoho, pan Google mi hned odpověděl:

gs -dBATCH -dNOPAUSE -q -sDEVICE=pdfwrite -sOutputFile=vysledek.pdf soubor1.pdf soubor2.pdf

Pokud tedy chcete spojit např. všechny soubory PDF uložené v jednom adresáři do jednoho souboru, pak je dobré tyto soubory pojmenovat podle abecedy (tím zajistíte pořadí souborů za sebou, tak aby na sebe navzájem navazovali), např. a.pdf, b.pdb, bb.pdf, c.pdf, atd. a zadat

gs -dBATCH -dNOPAUSE -q -sDEVICE=pdfwrite -sOutputFile=vysledek.pdf adresar/*

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos