přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Marble

Marble

Zeměkoule na ploše, děd starosti se střechou neřeše


reklama

Marble představuje zeměkouli na ploše. Zeměkoule a atlas světa, který můžete použít, když se hodláte dozvědět něco o zeměpisu planety Země.

To se jednou probudíte a ptáci vám cvrlikají pod okny a vy chcete vědět, kdeže ta vaše dědina je. S tím, kde se nachází, nemusíte dlouho tápat: když je na Zemské kouli, tak je potom i na mapě. A s mapami vám rád pomůže program Marble. A když ne, přece si doma schováváte školní atlas světa. :-)

Po více jak roce jsem zapracoval na překladu tohoto rozhraní jak jinak než podle své chuti. Šlo vlastně o doplnění nových řetězců a přizpůsobení předchozího mého snažení, plus opravy překlepů, na něž jsem tu a tam narazil. Na druhý překladový soubor, který za tu dobu rovněž narostl (marble_qt), tedy podstatně vůči své velikosti z doby, kdy byl úplně přeložený, podstatně, jsem se také chystal, a nyní hlásím, že úkol je splněn.

Můžete se pohybovat po mapě, nechat ji přiblížit a oddálit, můžete vyhledávat místa a cesty. Klepnutí myší na štítek u místa má poskytnout přístup k odpovídajícímu článku na Wikipedii. Můžete dát změřit velikost vzdálenosti mezi různými místy. Nabízí různé druhy map: topografické mapy ve školském stylu, družicový pohled, uliční mapu, zemi v noci a mapy zachycující teplotu a dešťové srážky.

Všechny mapy je možné používat pro vzdělávání při školní výuce. Za stejným účelem lze změnit datum a čas a sledovat, jak se na mapě mění hvězdná obloha a pásmo večerního soumraku.

Jsou podporována četná promítání. Vybrat jde mezi plochou mapou, Mercaatorovým zobrazením nebo zeměkoulí.

Projekt prosazuje používání bezplatných map. Autorů programu je celá řada a jsou vypsáni na uvedených stránkách.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Marble verze qt4
Karlitos 7. 04. 2010, 10:22:39
Odpovědět  Odkaz 
Zdravim
Muzu se zeptat kde najdu posledni qt4 verzi Marble jako aktualni .deb balik ? V repozitarich ubuntu uz neni, nemuzu ji nikde najit.

Diky K
Re:Marble verze qt4
fri 7. 04. 2010, 22:22:40
Odpovědět  Odkaz 
Zajímavá otázka. Když někdo udělá KDE pro Mandrivu (.rpm), nyní jedu verzi 4.4.2 tak předpokládám, že tam je všechno (nedíval jsem se jestli je Marble ve verzi 4.4.1. Moje doplnění překladu jde ale spíše ještě dál, v současnosti bych řekl, že je nadčasové, protože překladový soubor je vzat z kmene připravované 4.5ky. :-)

Jestli v tom skladišti není, tak tam pro něj asi sice v tuto chvíli nemají místo, ale útěchou je, že si už připravují prostor. :-)
Marble
fri 16. 05. 2011, 07:30:57
Odpovědět  Odkaz 
Doplnil jsem svůj překlad pro Marble - zdánlivou zeměkouli.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blog