přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux v praxi

Linux v praxi

Správa linuxového serveru: Kompilace softwaru prakticky

debain_notext.png

Ačkoliv je ideální používat správce balíčků a repozitáře, které obsahují drtivou většinu toho, co budete potřebovat, někdy není jiná možnost a je třeba sáhnout ke kompilaci nějakého softwaru ze zdrojových kódů. Poslední dva díly se věnovaly kompilaci převážně z teoretického hlediska, tento díl vše ukáže na praktickém příkladě.


 

Internet Explorer pod Linuxem

Daniel Závodský neměl na výběr, musel prostě MSIE rozběhat.


 

Správa linuxového serveru: Úvod do kompilace jádra a modulů

debain_notext.png

Minulý díl probral kompilaci softwaru obecně, včetně začlenění ručně zkompilovaného softwaru do balíčkovacího systému. Dnešní díl se podívá na zoubek problematice kompilace patrně nejrozsáhlejšího softwaru, který v linuxových distribucích naleznete. Je jím samotné jádro, srdce operačního systému.


 

Signály a procesy 2

Další část o procesech od Martina Podholy . Tentokrát přišla řeč na vlákna, řízení systému a zabíjení procesů.


 

Správa linuxového serveru: Kompilace jádra a modulů prakticky

debain_notext.png

Minule byla probrána kompilace jádra a modulů teoreticky, dnes se na ni budete moci podívat z praktického pohledu a zjistit, jak při kompilaci jádra nebo modulů postupovat.


 

Signály a procesy 1

Pokud nevíte, jak pracovat s procesy a zacházet se signály systému, je tento článek pro vás, pokud to víte, ale chcete si rozšířit znalosti o zmiňovaných kapitolách, můžete tak učinit v manuálových stránkách nebo pozdějších dílech seriálu, a do třetice, pokud nevíte o procesech a signálech naprosto nic, zde se dočtete hrubý základ, jak s nimi pracovat. Martin Podhola .


 

Správa linuxového serveru: Zprovoznění Ruby aplikací s RVM, Thin a Nginx

debain_notext.png

Ruby on Rails je jeden z mnoha frameworků jazyka Ruby určený pro tvorbu webových aplikací. Ačkoliv webových aplikací pro ně není tolik jako pro PHP, mnohé z nich určitě stojí za zvážení. Na rozdíl od PHP však jejich zprovoznění z pohledu správců serverů nemusí být úplně přímočaré. Tento článek osvětlí univerzální způsob nasazení Ruby (a zejména Rails) aplikací za pomoci RVM, Thin a Nginx.


 

Fakturace v OpenOffice.org

V tomto balíku se dá dělat ledacos. Lubomír Čevela fakturuje.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz