Výsledky hledání
Hledaný text: gnome
Brewtarget aneb s linuxem na pivo
16.03.2011 20:06:22U piva se dá vést spoustu řečí o tom, jestli je lepší gnome nebo KDE a jak je celé to ubuntu nanic. Ale co takhle zaměstnat linux jako pomocníka pro vaření piva?
Google aplikácie a prostredie GNOME
16.03.2011 00:00:09Zoznámte sa s viacerými nástrojmi pre GNOME, ktoré vám zjednodušia prácu so službami Google.
Scientific Linux - dobrá volba pro desktop
14.03.2011 14:13:42Mé začátky s linuxem, když nepočítám období studia, jsou spojeny s distribucí Red Hat (5.1, později 6.x). Snad proto mám k této distribuci vřelejší vztah než k těm ostatním. Tím však neupírám jejich kvalitu.
openSUSE 11.4 Release Party
12.03.2011 23:42:1525. března od 15:00 se v Praze uskuteční openSUSE 11.4 Release Party .
Recenze openSUSE 11.4
10.03.2011 00:28:51Dalších osm měsíců uplynulo a máme tady opět novou verzi linuxové distribuce openSUSE, tentokrát označenou jako 11.4. Poměrně vysoké číslo v rámci jedné „velké“ verze napovídá, že by mělo jít o verzi nepřinášející až tolik nových věcí, ale o větší odladění těch stávajících. Jak je to tedy doopravdy?
Britské úřady musí preferovat otevřené standardy
9.03.2011 00:00:09Britské úřady musí preferovat otevřené standardy, Android: podpora formátu VP8, první ohlasy na tablet Xoom, GNOME 3 a Unity mění způsob práce s okny, Red Hat změnil způsob patchování jádra, aby znevýhodnil konkurenty, Postler – nenáročný e-mailový klient, Hry: Trailer na Rage, předprodej OilRush, FreeBSD 8.2.
Základní hry v GNOME a KDE
7.03.2011 00:00:09Jaké deskové hry se nacházejí ve standardních balících GNOME Games a KDE Games? Tak na to se podíváme v posledním dílu seriálu o deskových hrách v Linuxu.
GNOME pozbývá tlačítka oken
6.03.2011 22:44:21Do desktopového prostředí GNOME 3 byla prosazena velká změna: nebude obsahovat tlačítka pro maximalizaci a minimalizaci oken.
GNOME 3 Launch Party
3.03.2011 12:55:31V sobotu 9.4. se v areálu strahovských kolejí koná oficiální GNOME 3 Launch Party. Kromě neformální oslavy vydání je připraveno pro návštěvníky i několik zajímavých přednášek.
Pět programů, které použijete jako pokročilejší záznamník
3.03.2011 00:00:09Článek představí pět různých linuxových programů pro záznam a jednoduchou editaci zvuku: Audacity, ReZound, Marlin, Sweep a soniK.
Shuttleworth k případu Banshee: udělali jsme chyby
1.03.2011 23:25:59Mark Shuttleworth, zakladatel společnosti Canonical, vysvětluje pozadí událostí okolo sporu s vývojáři přehrávače Banshee.
Novinky o mobilních Linuxech: Android, webOS a MeeGo
23.02.2011 02:30:19MWC 2011: Desítky nových Androidů. Hewlett-Packard představil tablet a telefony s webOS. Na Nokiích poběží Windows Phone 7. Co bude s MeeGo? Canonical vytvořil katalog podporovaného hardwaru. GTK+ 3 je tu, brzy přijde i GNOME 3. OpenShot 1.3.0.
Šachy v Linuxu
21.02.2011 00:00:09Následující dva díly seriálu se zaměří na dvě konkrétní hry. Tento díl se bude věnovat u nás zjevně nejpopulárnější deskové hře šachy, příští se bude zabývat původem asijskou hrou go.
Jak aktuálně vypadá GNOME Shell?
16.02.2011 00:28:45GNOME 3 bude vydáno již za necelé dva měsíce, jeho tvář – GNOME Shell – je však stále v intenzivním vývoji. Tento článek je pro všechny, které zajímá, v jakém stavu se GNOME Shell momentálně nachází a co od něj můžete za dva měsíce očekávat.
Deset deskových her pro Linux
14.02.2011 00:00:07V dnešním díle seriálu o deskových hrách si představíme některé z nich, konkrétně pět klasických a pět moderních. Šachu a go se budou věnovat samostatné díly.
Novinky u Androidu, Debian 6 a OpenOffice.org 3.3
9.02.2011 00:00:09Google představil Android 3.0 a webový Market, AppStream - návrh jednotného systému pro šíření aplikací, Debian 6.0 „Squeeze“, LibreOffice a OpenOffice.org 3.3, Přehrávač VLC slaví deset let jako open source, Datové schránky multiplatformně.
UMTS modem Huawei K3765 na SalixOS
4.02.2011 19:25:21Před nějakým časem jsem prováděl zásadní změny co se týče používání linuxové distribuce na desktopu a připojení k síti Internet. Zaměnil jsem CentOS s GNOME za SalixOS s Xfce a připojení přes CDMA (AxessTel MV110H) od O2 za 3G Internet (Huawei K3765) od Vodafone. Že to budou větší změny jsem očekával, ale dosti mne překvapil problém s připojením k Internetu pomocí GSM/UMTS modemu na Slackware.
Debian GNU/Linux 6.0 „Squeeze“
3.02.2011 00:00:02Tento víkend se blíží dlouho očekávané vydání nové verze Debianu s kódovým označením Squeeze a číslem 6. Jaká je tato nová stabilní verze Debianu, jaké změny nás čekají a jak na instalaci nebo aktualizaci, tak přesně na to se podíváme v tomto článku.
Rok 2010 s Linuxem a open source
1.02.2011 00:00:01Rok se s rokem sešel a my opět přinášíme přehled toho nejdůležitějšího, co se ve světě Linuxu a otevřeného softwaru stalo v průběhu minulého roku.




