přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Svěřte svá data vhodnému médiu – díl 2.

zachranny_kruh.jpg

Minule jsme si řekli něco o páskách a fungování páskových knihoven. Pokračovali jsme popisem pevných disků a optických médií. Dnes se představíme flash paměti, možnost ukládání dat do cloudu a výčet médií zakončíme těmi analogovými (uvidíte sami, že i v dnešní době mají stále své místo). V závěru uděláme krátkou rekapitulaci a podíváme se na opačný požadavek, tedy že chceme data, případně i paměťové médium uvést do stavu, aby je nemohl už nikdo přečíst.


 

Jak ve VLC streamovat multimédia – díl III

player-icon_1.jpg

V předchozích dílech jste získali znalosti pro jednoduché i pokročilé streamování multimediálních dat. Veškeré příklady, které jsem vám ukázal, mají drobný neduh. Každý z nich spustí jednu instanci VLC. Dnes se s vámi podělím o znalost provozu několika streamů v jediné instanci aplikace pomocí VideoLAN Manageru (VLM), který je součástí VLC, a navíc umožňuje jednu specialitku v podobě „streamu na přání“ (VOD).


 

Grant Allen: Android 4

android_4.jpg

Kniha s podtitulem „Průvodce programováním mobilních aplikací“ slibuje čtenářům, že se velmi rychle naučí programovat mobilní aplikace pro telefony a tablety. Dokáže to kniha splnit? Stane se z každého po jejím přečtení a po vyzkoušení obsažených příkladů úspěšný programátor aplikací pro Android?


 

Jakub Steiner: Ikona by měla nést svůj význam

rozhovor_diktafon160.jpg

Rozhovor s Jakubem Steinerem, grafikem pracujícím na projektu GNOME – především o ikonách, ale i o filosofii softwaru v GNOME, dotykových zařízeních a také o připravovaných novinkách.


 

Co se děje ve světě Linuxu a open source

dvatydny.gif

Vyšla dlouho očekávaná OpenMandriva Lx2013.0. Mozilla Foundation v loňském roce měla příjmy přes 300 milionů dolarů. Podle vývojáře Ubuntu není Linux Mint bezpečný. Ve Francii se rozpoutala debata o tom, jestli elektronické knihy s DRM jsou, nebo nejsou knihy.


 

BlueGriffon – WYSIWYG editor (ne)zcela zdarma

BlueGriffon_logo.jpg

Velké nadnárodní společnosti, státní instituce, malé i větší firmy, spolky a společnosti, zahrádkáři a sportovní kluby, dokonce ty i já – všichni jsme na webu. Je to tak, mít webovou prezentaci je naprosto běžné – snad i nutné. A na jednu z možností, jak takovou prezentaci čehokoliv vytvořit, se dnes podíváme.


 

PcDuino – „Raspberry Pi“ pro náročné

PcDuino_sm.jpg

Líbí se vám koncept oblíbeného minipočítače Raspberry Pi? Chcete však raději zařízení, které má více výkonu a integrovaný WiFi adaptér?


 

openSUSE 13.1: Dobré předpoklady pro dlouhý život

openSUSE_logo.png

Čerstvě vydaná verze linuxové distribuce openSUSE má vcelku dobré předpoklady, aby naplnila cíle verze s prodlouženou podporou (Evergreen). Současně je ale třeba říci, že drobné nedostatky se přesto najdou.


 

Svěřte svá data vhodnému médiu – díl 1.

zachranny_kruh.jpg

Jaké místo je nejvhodnější pro vaše cenná data? Páska, disk (RAID), optické médium (CD, DVD, Blu-ray), flash paměť, cloud, nebo obyčejný papír? Nemůžete se rozhodnout nebo jsou vám některé termíny cizí? V tomto dílu si řekneme o páskách, discích a optických mediích a uvedeme jejich výhody a nevýhody. Na zbylé se podíváme příště.


 

OpenStack – Amazon EC2 ve vaší firmě

10_RedHat_01LE.jpg

Když Američan, říkejme mu třeba Jeff, v roce 1994 založil firmu na prodej knih přes internet, měl jasnou vizi. O rok později prodejní portál spustil a krátce na to jej přejmenoval na Amazon. Toto logo se šipkou mezi písmeny A a Z dnes znají miliony lidí po celém světě, a ačkoliv Jeff změnil portálu název, jeho vize zůstala jasná. Začít s knihami a cédéčky a stát se největším on-line obchodem na světě.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz