přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pro správce

Pro správce

OpenShift Express: Svobodný cloud od Red Hatu

cloud.png

Nainstalujte a provozujte vlastní webovou aplikaci napsanou v Pythonu, Ruby nebo PHP zcela zdarma na serverech firmy Red Hat. Je to velmi snadné, rychlé a efektivní. Platforma je založena na open source, kdykoli můžete přeřadit na placenou verzi, případně odejít jinam. Cloud od Red Hatu je totiž svobodný.


 

Správa linuxového serveru: XMPP (Jabber) server Prosody

debain_notext.png

Instant messaging, tedy komunikace prostřednictvím „okamžitých zpráv“, se stala velmi populární. Existuje celá řada protokolů, služeb i klientů sloužící k realizaci tohoto typu komunikace. Jedním z protokolů je i Jabber/XMPP, který je populární nejenom ve sféře uživatelů Linuxu a svobodného softwaru. Jakým způsobem je možné postavit si vlastní XMPP server, je předmětem tohoto dílu.


 

Správa linuxového serveru: SNI, webové servery a prohlížeče

debain_notext.png

SNI (Server Name Indication) je metoda umožňující provoz více HTTPS virtuálních webů (virtual host) s různými certifikáty na jedné jediné IP adrese. V tomto článku se dozvíte, jak to vypadá s podporou SNI na straně prohlížečů i na straně serverů, a pochopitelně se také dozvíte, jak SNI nakonfigurovat na nejpoužívanějších linuxových webových serverech.


 

Správa linuxového serveru: Webový server Nginx

debain_notext.png

Nginx je rostoucí hvězdou mezi alternativami k nejpoužívanějšímu webovému serveru Apache. Stejně jako lighttpd nebo Cherokee patří i Nginx k lehkým, nenáročným, ale přesto velice výkonným serverům. V tomto díle vám jej přiblížím.


 

Red Hat Enterprise Linux 6 – Co je nového?

redhat.jpg

Po více než třech a půl letech byla v listopadu 2010 vydána nová hlavní verze enterprise operačního systému Red Hat. RHEL 6 přináší celou řadu významných změn, které se týkají jak technologických vlastností, tak modelu předplatného i struktury vzdělávání.


 

Optimalizace PostgreSQL: Testy výkonu

postgresql.png

V dnešním posledním a více praktickém díle si ukážeme ucelený konfigurační soubor a databázi otestujeme standardním testem TPC-B. Uvidíte, že parametrů, které databázový administrátor musí znát a umět nastavit, zase tolik není.


 

Správa linuxového serveru: Lighttpd a PHP přes FastCGI

debain_notext.png

Dalším z webových serverů, který se pyšní menší režií a vyšším výkonem, je lighttpd. Tento díl seriálu se bude věnovat představení lighttpd a zprovoznění PHP v tomto serveru prostřednictvím FastCGI.


 

Správa linuxového serveru: Thttpd a benchmark webového serveru

debain_notext.png

Webový server thttpd je minimalistický, hodí se pro maličké osobní, domácí či embedded servery, popřípadě pro VPS s málo RAM. Jelikož nastavení tohoto serveru je relativně jednoduché, bude se druhá část článku zabývat nástrojem ab pro benchmark webového serveru.


 

Optimalizace PostgreSQL: Čemu se raději vyhnout

postgresql.png

Kompletní konfigurace databáze PostgreSQL obsahuje velmi mnoho položek k nastavení (něco přes dvě stě). Některé z nich mohou přinést očekávané zvýšení výkonu, jiné ovšem mohou zapříčinit ztrátu dat. V dnešním díle se zaměříme na konfigurační volby, kterým byste se při nastavování běžného databázového serveru měli raději vyhnout.


 

Správa linuxového serveru: Webový server Cherokee

debain_notext.png

Nejpoužívanějším webovým serverem je Apache. Existuje však celá řada dalších webových serverů s řadou zajímavých vlastností. Jedním z nich je rychlý a „uživatelsky přívětivý“ webový server Cherokee. A právě ten vám představím v tomto dílu.


 
‹‹   Předchozí   3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 20   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz