přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Copyrightový troll chce po WordPressu adresy kritiků

Copyrightový troll chce po WordPressu adresy kritiků

Soud

Firma Prenda Law se domáhá od provozovatele WordPress.com poskytnutí IP adres uživatelů, kteří kritizují „copyrightové trolly“, mezi které bývá zařazována i zmíněná firma. Její zástupci však současně čelí trestnímu stíhání.


reklama

WordPress je dobře známý a hojně používaný open-source systém pro správu obsahu. Kdo si ho nechce sám instalovat na svůj nebo hostingový server, může využít službu WordPress.com, kterou provozuje firma Automattic významně spjatá s vývojem CMS WordPress, ale poskytující i další služby a software. Právě na WordPress.com běží i dva weby, zabývající se tzv. copyrightovými trolly, což jsou firmy (podobné svým „patentovým kolegům“), snažící se vymáhat peníze od subjektů, které podle jejich (v mnoha případech nepravdivých) tvrzení porušují něčí copyright. Případy copyrightového trollingu známe i tady v Česku – například ve formě opakovaného neoprávněného vymáhání peněz za snímky z NASA.

Mezi takové firmy patří také Prenda Law. A právě ta se u společnosti Automattic domáhá poskytnutí IP adres uživatelů, kteří Prenda Law kritizují na oněch dvou webech, tedy DieTrollDie a FightCopyrightTrolls. Chtějí po nich vymáhat odškodnění. Již dříve firma podala tři žaloby, z nichž jednu (proti třem konkrétním osobám a deseti neznámým) nyní vzala zpět.

Současně však probíhá i trestní řízení proti zástupcům Prenda Law (za údajný podvod vůči soudu; záležitost je poměrně složitá). V pondělí 11. března proběhne v Los Angeles soudní jednání. Podle soudce mohou být některé osoby odsouzeny do vězení nebo k peněžitému trestu.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016