přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Copyrightový troll chce po WordPressu adresy kritiků

Copyrightový troll chce po WordPressu adresy kritiků

Soud

Firma Prenda Law se domáhá od provozovatele WordPress.com poskytnutí IP adres uživatelů, kteří kritizují „copyrightové trolly“, mezi které bývá zařazována i zmíněná firma. Její zástupci však současně čelí trestnímu stíhání.


WordPress je dobře známý a hojně používaný open-source systém pro správu obsahu. Kdo si ho nechce sám instalovat na svůj nebo hostingový server, může využít službu WordPress.com, kterou provozuje firma Automattic významně spjatá s vývojem CMS WordPress, ale poskytující i další služby a software. Právě na WordPress.com běží i dva weby, zabývající se tzv. copyrightovými trolly, což jsou firmy (podobné svým „patentovým kolegům“), snažící se vymáhat peníze od subjektů, které podle jejich (v mnoha případech nepravdivých) tvrzení porušují něčí copyright. Případy copyrightového trollingu známe i tady v Česku – například ve formě opakovaného neoprávněného vymáhání peněz za snímky z NASA.

Mezi takové firmy patří také Prenda Law. A právě ta se u společnosti Automattic domáhá poskytnutí IP adres uživatelů, kteří Prenda Law kritizují na oněch dvou webech, tedy DieTrollDie a FightCopyrightTrolls. Chtějí po nich vymáhat odškodnění. Již dříve firma podala tři žaloby, z nichž jednu (proti třem konkrétním osobám a deseti neznámým) nyní vzala zpět.

Současně však probíhá i trestní řízení proti zástupcům Prenda Law (za údajný podvod vůči soudu; záležitost je poměrně složitá). V pondělí 11. března proběhne v Los Angeles soudní jednání. Podle soudce mohou být některé osoby odsouzeny do vězení nebo k peněžitému trestu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz