přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Copyrightový troll chce po WordPressu adresy kritiků

Copyrightový troll chce po WordPressu adresy kritiků

Soud

Firma Prenda Law se domáhá od provozovatele WordPress.com poskytnutí IP adres uživatelů, kteří kritizují „copyrightové trolly“, mezi které bývá zařazována i zmíněná firma. Její zástupci však současně čelí trestnímu stíhání.


WordPress je dobře známý a hojně používaný open-source systém pro správu obsahu. Kdo si ho nechce sám instalovat na svůj nebo hostingový server, může využít službu WordPress.com, kterou provozuje firma Automattic významně spjatá s vývojem CMS WordPress, ale poskytující i další služby a software. Právě na WordPress.com běží i dva weby, zabývající se tzv. copyrightovými trolly, což jsou firmy (podobné svým „patentovým kolegům“), snažící se vymáhat peníze od subjektů, které podle jejich (v mnoha případech nepravdivých) tvrzení porušují něčí copyright. Případy copyrightového trollingu známe i tady v Česku – například ve formě opakovaného neoprávněného vymáhání peněz za snímky z NASA.

Mezi takové firmy patří také Prenda Law. A právě ta se u společnosti Automattic domáhá poskytnutí IP adres uživatelů, kteří Prenda Law kritizují na oněch dvou webech, tedy DieTrollDie a FightCopyrightTrolls. Chtějí po nich vymáhat odškodnění. Již dříve firma podala tři žaloby, z nichž jednu (proti třem konkrétním osobám a deseti neznámým) nyní vzala zpět.

Současně však probíhá i trestní řízení proti zástupcům Prenda Law (za údajný podvod vůči soudu; záležitost je poměrně složitá). V pondělí 11. března proběhne v Los Angeles soudní jednání. Podle soudce mohou být některé osoby odsouzeny do vězení nebo k peněžitému trestu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Certifikace může být i oceněním zdařilé práce

Petr KramnýPetr Kramný pracuje ve společnosti Siemens Advanta již 10 let. Když do ní přišel, ještě se tak tato firma ani nejmenovala. Má tedy již zkušenosti, nadhled a může práci v ní hodnotit a srovnávat.

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...