přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Copyrightový troll chce po WordPressu adresy kritiků

Copyrightový troll chce po WordPressu adresy kritiků

Soud

Firma Prenda Law se domáhá od provozovatele WordPress.com poskytnutí IP adres uživatelů, kteří kritizují „copyrightové trolly“, mezi které bývá zařazována i zmíněná firma. Její zástupci však současně čelí trestnímu stíhání.


WordPress je dobře známý a hojně používaný open-source systém pro správu obsahu. Kdo si ho nechce sám instalovat na svůj nebo hostingový server, může využít službu WordPress.com, kterou provozuje firma Automattic významně spjatá s vývojem CMS WordPress, ale poskytující i další služby a software. Právě na WordPress.com běží i dva weby, zabývající se tzv. copyrightovými trolly, což jsou firmy (podobné svým „patentovým kolegům“), snažící se vymáhat peníze od subjektů, které podle jejich (v mnoha případech nepravdivých) tvrzení porušují něčí copyright. Případy copyrightového trollingu známe i tady v Česku – například ve formě opakovaného neoprávněného vymáhání peněz za snímky z NASA.

Mezi takové firmy patří také Prenda Law. A právě ta se u společnosti Automattic domáhá poskytnutí IP adres uživatelů, kteří Prenda Law kritizují na oněch dvou webech, tedy DieTrollDie a FightCopyrightTrolls. Chtějí po nich vymáhat odškodnění. Již dříve firma podala tři žaloby, z nichž jednu (proti třem konkrétním osobám a deseti neznámým) nyní vzala zpět.

Současně však probíhá i trestní řízení proti zástupcům Prenda Law (za údajný podvod vůči soudu; záležitost je poměrně složitá). V pondělí 11. března proběhne v Los Angeles soudní jednání. Podle soudce mohou být některé osoby odsouzeny do vězení nebo k peněžitému trestu.

Sophos

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Sophos