přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Copyrightový troll chce po WordPressu adresy kritiků

Copyrightový troll chce po WordPressu adresy kritiků

Soud

Firma Prenda Law se domáhá od provozovatele WordPress.com poskytnutí IP adres uživatelů, kteří kritizují „copyrightové trolly“, mezi které bývá zařazována i zmíněná firma. Její zástupci však současně čelí trestnímu stíhání.


WordPress je dobře známý a hojně používaný open-source systém pro správu obsahu. Kdo si ho nechce sám instalovat na svůj nebo hostingový server, může využít službu WordPress.com, kterou provozuje firma Automattic významně spjatá s vývojem CMS WordPress, ale poskytující i další služby a software. Právě na WordPress.com běží i dva weby, zabývající se tzv. copyrightovými trolly, což jsou firmy (podobné svým „patentovým kolegům“), snažící se vymáhat peníze od subjektů, které podle jejich (v mnoha případech nepravdivých) tvrzení porušují něčí copyright. Případy copyrightového trollingu známe i tady v Česku – například ve formě opakovaného neoprávněného vymáhání peněz za snímky z NASA.

Mezi takové firmy patří také Prenda Law. A právě ta se u společnosti Automattic domáhá poskytnutí IP adres uživatelů, kteří Prenda Law kritizují na oněch dvou webech, tedy DieTrollDie a FightCopyrightTrolls. Chtějí po nich vymáhat odškodnění. Již dříve firma podala tři žaloby, z nichž jednu (proti třem konkrétním osobám a deseti neznámým) nyní vzala zpět.

Současně však probíhá i trestní řízení proti zástupcům Prenda Law (za údajný podvod vůči soudu; záležitost je poměrně složitá). V pondělí 11. března proběhne v Los Angeles soudní jednání. Podle soudce mohou být některé osoby odsouzeny do vězení nebo k peněžitému trestu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »