přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Jak nakonfigurovat server na NVA (nginx, Varnish, Apache) architektuře pro WordPress

Dobrá rada
Radim D. 11. 10. 2018, 15:36:47
Odpovědět  Odkaz 
Pokud chcete, aby se javascripty, které mají generovat konfigurační soubory / zdrojové texty doopravdy spustili, nenahrazujte znaky < > jejich HTML ekvivalenty. Takhle místo výsledku čtenáři vidí HTML elemnt script.
:-)
I když pravda, mírně pokročilý správce, pro kterého je článek určen, by měl být schopen si spustit JS, když na něj má odkaz.
:-)
Martin Vancl Jak nakonfigurovat server na NVA (nginx, Varnish, Apache) architektuře pro WordPress
tuxmartin 11. 10. 2018, 22:47:08
Odpovědět  Odkaz 
Nedocetl jsem to cele, ale na co je na serveru Apache?

Staram se o 25 serveru, kde bezi nekolik tisic webhostingu WordPressu a vsechny bezi primo na nginx bez jedineho problemu.

Pokud neni vyzadovano .htaccess, nebo neco podobneho, nevidim zadny duvod pro apache.
Jakub Glos Re: Jak nakonfigurovat server na NVA (nginx, Varnish, Apache) architektuře pro WordPress
Jakub Glos 12. 10. 2018, 12:20:38
Odpovědět  Odkaz 
Server apache je tam opravdu primárně kvůli .htaccess, které WP weby poměrně často využívají k různým funkcím. Celá tato struktura je udělána tak, aby web byl na cachovaném prostředí, přitom neztratil výhodu htaccessu.
Jak nakonfigurovat server na NVA (nginx, Varnish, Apache) architektuře pro WordPress
W 26. 10. 2018, 10:17:36
Odpovědět  Odkaz 
Škoda, že není popsáno jak to doladit i se skoro povinným https... To bude asi jen navenek přes https na nginx, a za nginx varnish s wordpressem na httpd(apache) nešifrovaně ?

Bude další díl ?
Martin Vancl Re: Jak nakonfigurovat server na NVA (nginx, Varnish, Apache) architektuře pro WordPress
tuxmartin 26. 10. 2018, 11:29:58
Odpovědět  Odkaz 
Osobne bych delal SSL terminaci na nginx.
Jak nakonfigurovat server na NVA (nginx, Varnish, Apache) architektuře pro WordPress
jouda 18. 12. 2018, 11:02:39
Odpovědět  Odkaz 
Otázka je, kdy používat vůbec Varnish. Třeba pro eshop to smysl asi nemá. Tam se stránky mění v závislosti na přihlášení/cookies/navštívených produktech. Cachovat statické věci (obrázky, js, css) nemá smysl vůbec, to už dělá sám OS (linux tedy určitě). Zřejmě to bude dobré na zpravodajské weby, ale i tam už je často dynamický obsah, takže smysl?

Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...