přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky FirewallD: „Náhrada iptables“ pro Fedoru 18

FirewallD: „Náhrada iptables“ pro Fedoru 18
linuxik 21. 11. 2012, 09:41:01
Odpovědět  Odkaz 
No jo, jen tak dále. Nejdřív nahradit perfektně funkční Gnome2 za ergonomicky dokonale neštastné Gnome3, potom vyměnit jednoduchý a přehledný sysvinit za systemd, ve kterém ani není rc.local a ted ještě nahradit firewall za něco s dynamickou konfigurací. A co mi vůbec hlava nebere, je snaha protlačit networkmanager jako standardního správce síťového připojení v serverových distribucích. K úplné dokonalosti již zbývá jen přenést všechnu ošklivou textovou konfiguraci z /etc do registrů a vývojáři Fedory budou konečně spokojení.
Jiří Eischmann Re: FirewallD: „Náhrada iptables“ pro Fedoru 18
Jiří Eischmann 21. 11. 2012, 10:42:46
Odpovědět  Odkaz 
"vyměnit jednoduchý a přehledný sysvinit za systemd"

sysvinit je IMHO všechno jenom ne jednoduchý a přehledný :-)
FirewallD: „Náhrada iptables“ pro Fedoru 18
alfonz 21. 11. 2012, 10:17:36
Odpovědět  Odkaz 
Přidávám se k názoru předřečníka... také přestávám tyto změny chápat...NM je na notebooku skvělý, ale na serveru, jsem ještě nikdy takto dynamickou konfiguraci nepotřeboval... Dále co se týká firewall jsem plně spokojený s
ufw a kombinací fail2ban na serveru. A myslím, že i velké stroje a vzdálené možnosti správy jsou pro tohle lepší. Dále umožňují tyto nové nástroje aspoň stále i staré způsoby zápisu, nebo je to opět změna, kde se opět všechno nastavení musí okamžitě přepsat??...
Michal Hrušecký Re: FirewallD: „Náhrada iptables“ pro Fedoru 18
Michal Hrušecký 21. 11. 2012, 10:34:51
Odpovědět  Odkaz 
V clanku pisou, ze nastaveni se musi zahodit a prepsat do XML
Jiří Eischmann Re: FirewallD: „Náhrada iptables“ pro Fedoru 18
Jiří Eischmann 21. 11. 2012, 10:41:27
Odpovědět  Odkaz 
Nikdo nikomu nebrání dál používat iptables a nástroje na něm postavené. Ve Fedoře budou i nadále k dispozici, jen firewalld bude výchozí volbou, což je podle mně na desktopu pozitivní změna.
Michal Hrušecký D-Bus
Michal Hrušecký 21. 11. 2012, 10:42:28
Odpovědět  Odkaz 
Ok, chapu potrebu pro demona pro firewall. Ten se mi muze hodit i na serveru. Co ale nechapu je proc D-Bus. D-Bus je ok na komunikace mezi programy, kdyz vyvojar nechce delat protokol a hrat si sockety a jen neco upatlat pro desktop. Ale zrovna u toho firewallu (protoze si prave dovedu predstavit to pouziti na serveru), bych celkem ocenil moznost nastavovat vzdalene. A pokud se nepletu, tak na system bus nema uzivatel pristup a session bus po ssh default nebezi. Jo uzivatel nema co sahat na firewall, to uznavam, ale nebyl jeden z Lenartovych argumentu pro zruseni sbin capabilities? A tedy D-Bus na serveru se mi vubec nelibi, no... I kdyz treba to bude optional dependence, ale pak skoncim u ssh a pak uz je jednoduzsi zustat u tech scriptu co mam ted :-D
FirewallD: „Náhrada iptables“ pro Fedoru 18
DDTE 21. 11. 2012, 11:45:01
Odpovědět  Odkaz 
Dufam, ze firewalld zostane ako default len vo Fedore a usetri nas ostatnych. Ale obavam sa, ze to skonci ako so systemd, rozsiri sa to ako mor uplne vsade.
FirewallD: „Náhrada iptables“ pro Fedoru 18
Jiří Popelka 21. 11. 2012, 15:08:35
Odpovědět  Odkaz 
Testovací den není dnes (21. listopadu), ale byl přesunut na 12. prosince.
FirewallD: „Náhrada iptables“ pro Fedoru 18 - nesmysl
ASSINISS 21. 03. 2013, 21:45:20
Odpovědět  Odkaz 
IpTables byla mnohem lepsi a prehlednejsi tohle je blbost......

Public Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


AXIS Camera Station