přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Otevřenost je jediné, co nakonec rozhoduje

Otevřenost je jediné, co nakonec rozhoduje
pantau 3. 10. 2013, 00:22:55
Odpovědět  Odkaz 
Perfektny clanok. Velmi dobre napisane.
Daniel Otevřenost je jediné, co nakonec rozhoduje
orca 4. 10. 2013, 11:51:54
Odpovědět  Odkaz 
Otevřenost pokryje většinu s různou kvalitou.
Uzavřenost poskytne produkt na míru s mnehem větší přidanou hodnotou/kvalitou.
Je s podivem jak se pořád sveřepě trvá na otevřenosti.
Je mnoho dalších produktů kde to nikoho ani nenapadne a je rád že výrobek dostane a může ho okamžitě užívat aniž by se do něj šťoural a přenastavoval a upravoval.
Lukáš Jelínek Re: Otevřenost je jediné, co nakonec rozhoduje
Lukáš Jelínek 4. 10. 2013, 13:15:09
Odpovědět  Odkaz 
Otevřenost či uzavřenost nemá NAPROSTO NIC společného s kvalitou produktu jako takového (ani s tím, jestli pokrývá většinu nebo se jedná o produkt na míru). Otevřenost je přidaná hodnota NAVÍC k vlastní kvalitě produktu.
Vojtěch Trefný Re: Otevřenost je jediné, co nakonec rozhoduje
Vojtěch Trefný 4. 10. 2013, 13:37:59
Odpovědět  Odkaz 
> Je s podivem jak se pořád sveřepě trvá na otevřenosti.
> Je mnoho dalších produktů kde to nikoho ani nenapadne a je rád že výrobek dostane a může ho okamžitě užívat aniž by se do něj šťoural a přenastavoval a upravoval.

Je s podivem, jak pořád někdo sveřepě odmítá otevřenost jen proto, že se v tom "nechce hrabat". Otevřenost přináší možnost (!) nikoli nutnost se v tom hrabat. Kolik procent lidí se hrabe v počítači (míněno hardware), kolik se jich hrabe v telefonu s Androidem, kolik jich zkoumá různá zařízení s Linuxem, které nás všechny obklopují dnes a denně (pozor, Linux není jen Linux na desktopu)? Pár geeků možná, ale ti se hrabou ve všem. Ostatní prostě dané zařízení používají, o nějaké otevřenosti totálně netuší, ale právě ta otevřenost umožnila, že dané zařízení vůbec existuje, je snadno dostupné a funkční. Neodmítejte něco jen proto, že to pro vás právě teď a tady není užitečné.
Otevřenost je jediné, co nakonec rozhoduje
Jarin 22. 10. 2013, 21:28:29
Odpovědět  Odkaz 
Zrovna android bych za vzor otevřenosti nedával. Kritické věci jsou uzavřené (ovladače, některé aplikace) nebo v uzavřeném cloudu. Celá platforma slouží víceméně pro sběr dat a zobrazování reklamy od googlu. Kvalitní a otevřený systém si představuju dost jinak.
Re: Otevřenost je jediné, co nakonec rozhoduje
mark615561 29. 10. 2013, 10:01:31
Odpovědět  Odkaz 
aplikace od googlu jsou uzavřené (gmail, g+, market, mapy, ...) ale operační systém otevřený je. uzavřenost u aplikací zdaleka tolik nevadí jako by vadila uzavřenost celého operačního systému.

Podobně třeba na desktopovém linuxu přehlížíme uzavřenost grafických ovladačů nebo třeba herní platformy steam prostě proto že na tom nezáleží ani zdaleka tolik jako na otevřenosti samotného operačního systému - ta je klíčová.
Re: Re: Otevřenost je jediné, co nakonec rozhoduje
mark516165 29. 10. 2013, 10:04:37
Odpovědět  Odkaz 
člověk opravdu musí trochu rozlišovat, na kterých místech je otevřenost velmi důležitá a na jiných není důležitá prakticky vůbec ... třeba kancelářské balíky - tolikrát skloňované téma v opensource komunitě: Je důležité aby byl tento software opensource ? Ne není, pokud budou všechny kancelářské balíky používat otevřený formát pro ukládání a vzájemnou výměnu dat (třeba opendocument)