přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Zlepšenia v prostredí KDE Plasma 5.22

Petr Valach Zlepšenia v prostredí KDE Plasma 5.22
Petr Valach 12. 06. 2021, 22:42:05
Odpovědět  Odkaz 
KDE je moje oblíbené prostředí, ale mám k němu pár výhrad. Služba indexace a vyhledávání je ohromný žrout, který je s to si uzurpovat celý počítač. A práce s více monitory je jedním slovem strašná. Například při odpojení externího monitoru mi z panelu zmizí Správce úloh.
Ivan Kmeťo Re: Zlepšenia v prostredí KDE Plasma 5.22
Ivan Kmeťo 13. 06. 2021, 21:17:20
Odpovědět  Odkaz 
Plasma a jej softvérové komponenty/aplikácie neustále predstavujú kvantá zmien a opráv, takže dúfam, že takéto problémy sa im podarí vyriešiť, čím skôr tým lepšie. Najmä problémy s využitím hardvérových zdrojov by mali mať prioritu vždy. KDE ale celkom fandím, vzhľadom na to, že stará verzia 4 bola pre mňa sklamaním a za posledný rok+ odviedli vývojári kus dobrej práce a vývoj je stále mimoriadne aktívny.
Zlepšenia v prostredí KDE Plasma 5.22
user 16. 07. 2021, 14:35:20
Odpovědět  Odkaz 
kde = neustále problémy dokola dokolečka, ale ako experiment fajn
Petr Valach Re: Zlepšenia v prostredí KDE Plasma 5.22
Petr Valach 19. 07. 2021, 14:02:32
Odpovědět  Odkaz 
Já si myslím, že hodnotit KDE jako experiment není spravedlivé. Co by potom bylo Gnome's Hell? KDE má mouchy, ale je to aspoň použitelné prostředí. Gnome's Hell je stejně dobře použitelný jako trabant v plné náloži.

Public Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...