přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Správa linuxového serveru: Kompilace jádra a modulů prakticky

debain_notext.png

Minule byla probrána kompilace jádra a modulů teoreticky, dnes se na ni budete moci podívat z praktického pohledu a zjistit, jak při kompilaci jádra nebo modulů postupovat.


 

Výukové programy a hry pro děti mateřských a základních škol prvního stupně

edubuntu.png

Třetí díl seriálu o linuxové počítačové učebně s Edubuntu, Ubuntu pro vzdělávání. V tomto díle se dozvíte, jaké výukové aplikace a hry používají naši nejmenší návštěvníci.


 

SVG-edit: Vektorový editor v prohlížeči

svg_edit.png

Prostředí webu bývalo tradičně spojováno s rastrovými (bitmapovými) obrázky. To je však už poměrně dlouho přežitek, už i ten (z tohoto pohledu) nejzaostalejší prohlížeč se „pochlapil“ a nabízí možnost zobrazovat i vektorovou grafiku ve standardním formátu SVG. Proto také podstatně získala na významu tvorba grafiky tohoto druhu – a jednoduchý program SVG-edit pro svou funkci kromě webového prohlížeče už nic nepotřebuje.


 

YaST slovem a obrazem: Další sekce

yast.png

YaST je zkratka z Yet another System Tool a jedná se nejen o správce balíčků, jak by se nezasvěceným mohlo zdát, ale tady jde o komplexního správce systémových nastavení distribuce openSUSE. V tomto pokračování se podíváme na ostatní sekce, než je Software.


 

Linux dostane profesionální editor videa

dvatydny.gif

Profesionální střižna videa Lightworks se blíží na Linux. Google a Intel přivedou Android na platformu x86. Budoucnost nadějného grafického editoru Pinta je nejistá. Linux 3.1 možná dostane nové originální logo. Ford připravuje operační systém pro automobily. Návrh: Nové Ubuntu každý měsíc. Minus – nová služba pro sdílení souborů. Google Chrome 14 umí spouštět nativní C++ kód.


 

YaST – Systémový nástroj openSUSE slovem i obrazem

yast.png

YaST je zkratka z Yet another System Tool a jedná se nejen o správce balíčků, jak by se nezasvěceným mohlo zdát, ale tady jde o komplexního správce systémových nastavení distribuce openSUSE a samozřejmě i jejích komerčních mutací SUSE Linux Enterprise Desktop (SLED) a Server (SLES).


 

Finanční srovnání Windows a Ubuntu

penize.jpg

Recenze srovnávající Windows a Ubuntu si obvykle všímají „technických“ vlastností. Tato „netechnická“ recenze si všímá odlišností například v licencích, ceně, délce uživatelské podpory, vývojovém cyklu. Článek se zaměřuje na běžné české uživatele a nasazení na stolních počítačích.


 

Jappix: Jabber klient v internetovém prohlížeči

jappix.png

Jabber, nebo chcete-li XMPP, je populární komunikační platformou, kterou provozuje celá řada serverů. S neustále rostoucím počtem uživatelů roste také počet klientů. My se dnes zaměříme na jeden komplexní webový klient, pomocí kterého se můžete přihlásit na Jabber na kterémkoliv počítači rovnou přes internetový prohlížeč – Jappix.


 

Správa linuxového serveru: Úvod do kompilace jádra a modulů

debain_notext.png

Minulý díl probral kompilaci softwaru obecně, včetně začlenění ručně zkompilovaného softwaru do balíčkovacího systému. Dnešní díl se podívá na zoubek problematice kompilace patrně nejrozsáhlejšího softwaru, který v linuxových distribucích naleznete. Je jím samotné jádro, srdce operačního systému.


 

Linuxová počítačová učebna: Instalace klientské stanice, nastavení sítě, iTALC

edubuntu.png

Druhý díl seriálu o linuxové počítačové učebně s Edubuntu, Ubuntu pro vzdělávání. V tomto díle se dozvíte, jak nainstalovat klientskou stanici, jak nastavit sdílení dat a jak nainstalovat a připravit nástroj iTALC.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz