přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Jak v Linuxu pohodlně připojit USB modem pro ADSL

ubuntu.png

Zkuste se uživatele Linuxu zeptat na jejich černé linuxové můry. Neodpovědí-li vám hned, zmiňte USB modem. Možná se chytnou a USB modem třeba odsoudí jako něco, co by mělo být trestné prodávat. Přeci jen, českých návodů na jejich zprovoznění je pomálu a když už jsou, začátečník si s nimi mnoho neporadí.


 

WinStrom: Účetnictví pro Linux

winstrom.jpg

Účetnictví na Linuxu je dlouhodobý problém trápící nejednoho podnikatele, který by rád celou svoji agendu na Linux převedl. Mezi rozsáhlejšími ekonomickými systémy je podpora Linuxu docela rozšířená, ale s nabídkou programů, pod kterými si většina lidí účetní software představí, to je mnohem horší. Je tu ale řešení – účetní software WinStrom.


 

Výběr článků z portálu OpenOffice.cz, 8. - 15. června

ooo.png

Výběr zpráv ze světa OpenOfficee.org. Sedmý díl seriálu o kancelářském balíku ve výrobní firmě. Inteligentní součty v Calcu. OpenOffice.org ve společnostech UREX Česká republika, s.r.o. a VÚN-AQUAHOLDING s.r.o. Články z portálu OpenOffice.cz za poslední dva týdny.


 

Vydán openMagazin 5/2009

openmagazin_ikona_mala.jpg

Hledáte zajímavé čtení na cesty? Chcete "nenápadně" informovat své známé, rodinu nebo kolegy o tom, jaké možnosti nabízí Linux a volně šiřitelný software? Nabídněte jim openMagazin, právě jsme vydali nové číslo. Oproti minule přibyl nový partnerský web - Podpora pro Firefox.


 

SlimRat vs. FatRat: Porovnání dvou správců stahování

download.png

Že není krysa jako krysa, to ví snad každý. Kromě těch kancelářských, počítačových a u popelnic žijících, existují i krysy tlusté a štíhlé - a právě o nich bude dnes řeč. Pojďme se podívat na dva správce stahování, programy SlimRat a FatRat, které oba pocházejí z dílen šikovných českých programátorů.


 

Duel: Porovnanie FreeBSD a OpenBSD, dokončenie

openBSD.png

Pokiaľ si chcete vybrať z týchto dvoch operačných systémov a slová ako robustnosť či aktuálnosť sú vám nie cudzie, prednosť má FreeBSD. Ak preferujete štíhlosť, väčšiu bezpečnosť a konzervatívnosť, tu dominuje OpenBSD.


 

Nejlepší projekty 2009: Vítězí Ubuntu a Jabbim

dvatydny.gif

Výsledky CZECH OPEN SOURCE 2009. Výsledky ankety o nejoblíbenější distribuci 2009. Dell bude nabízet balíček open-source aplikací. Joomla! dosáhla 10 milionů stažení. OSS Alliance připravuje open-source spisovou službu. Novell uvažuje o obchodu s OSS. Amarok 2.1. Fedora 11 Leonidas. Ubuntu má bootovat za deset sekund.


 

Přelicencování Wikipedie a ostatních projektů Wikimedia

Otevřená encyklopedie Wikipedie a další projekty Wikimedia Foundation nabízí uživatelům definitivně od pondělí 15. června nové možnosti přejímání a zpracovávání obsahu. Tisková zpráva.


 

Hacking & Development: Linux do kapsy na zařízení typu Palm

palm.jpg

V tomto článku bych čtenářům LinuxEXPRESu rád představil projekt Hacking & Development. O čem to bude? Ve zkratce půjde o to, jak třeba i na trochu starším PDA od firmy Palm rozběhnout Linux a využít tak skrytý potenciál vašeho zařízení. Michal Hrušecký.


 

Nie jeden, ale dva koláče: Porovnanie FreeBSD a OpenBSD

freeBSD.png

Nie je BSD ako BSD. Väčšina z vás vie, že existuje viacej druhov: FreeBSD, OpenBSD, NetBSD. Tieto druhy sa však neodlišujú iba tak, ako sa od seba odlišujú distribúcie Linuxu.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz