přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Vývoj jádra I.

Napsat si ovladač pro zařízení, souborový systém nebo něco jiného? V Linuxu 2.6 je to podle Lukáše Jelínka velmi snadné! Začíná jedinečný seriál o programování jádra.


 

Školní síť pod Linuxem

Ondřej Jakubčík nasadil Linux ve škole. A problémy? Žádné! V článku si můžete přečíst o nasazení Linuxu na Středním odborném učilišti automobilním a strojírenském Ostrov.


 

Pomůcka pro výuku zeměpisu

Tímto článkem bych chtěl ukázat, jak za málo peněz připravit kvalitní podklady pro výuku zeměpisu (hodně muziky). Bude to jakási praktická kuchařka. Použijeme program Inkscape a také knihovnu svobodných obrázků s názvem Open Clipart Library.


 

Pohled na Mandriva Linux 2006 CZ

Svatopluk Vít rekapituluje pohled na oblíbenou distribuci. Těšíte se na novou verzi? Přečtěte si, co nabízí verze stávající, kterou si můžete zakoupit v našem shopu.


 

Vývoj jádra

moduly.jpg

Pokud vás zajímá, jak se programuje pro jádro, tedy Linux samotný, určitě vás zaujme náročný seriál. Připravil jej Lukáš Jelínek a rozhodně se nejedná o lehké nedělní čtení. O to zajímavější ale problematika je - málokde najdete tak podrobné a kvalifikované informace na jednom místě.


 

IntelliJ IDEA 5.0

Lukáš Zapletal představuje krále mezi javovskými IDE.


 

Budujeme školní web

Vlastimil Ott si přečetl výbornou knihu českého autora, která se věnuje reálnému prostředí v českých školách. Co obnáší problematika školního webu? Čtěte recenzi, ale hlavně knihu samotnou.


 

Proč máme /proc?

Někteří již dobře vědí, kam článek míří, jiní si pouze nesměle vzpomínají na své první pokusy s Linuxem a objev adresáře /proc. A právě zejména pro druhou skupinu čtenářů je tento článek. Věřím ale, že i ta první si najde zajímavou informaci. David Kovář .


 

SUSE 10.0

Anna Bernáthová rekapituluje projekt openSUSE - na novou verzi 10.1 se můžeme těšit brzy. Článek se zabývá aktuální stabilní verzí.


 

Linuxové balíčkovací systémy 2

Co jsou to balíčkovací systémy? K čemu slouží a jaký je jejich přínos? V článku se Tomáš Klos zaměřil na nejznámější z nich, dnes konkrétně v distribucích Debian GNU/Linux a Mandriva Linux.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz