přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

SystemRescueCd: Záchranné CD plné užitečných nástrojů

systemrescuecd.png

Záchranné CD SystemResueCd se používá v případech, když přestane nabíhat operační systém, když potřebujete obnovit smazané soubory, když je pevný disk na pokraji zhroucení, když potřebujete zjistit HW počítače, když potřebujete zálohovat operační systém nebo data, když chcete změnit velikost jednotlivých oddílů, zálohovat je, nebo je obnovit ze zálohy, opravit zavaděč GRUB...


 

openMagazin v roce 2010

 

Genové inženýrství chameleonů: SUSE Studio

susestudio.png

Stovky linuxových distribucí existují mimo jiné proto, že spousta lidí hledá tu pravou distribuci šitou na jeho míru. Něco speciálních, splnění počítačových snů o ideálním software. A pokud takovou distribuci v nabídce nenajdete? Můžete si buď přizpůsobit nějakou již existující (zpravidla za použití různých poinstalačních úprav) nebo si můžete vytvořit vlastní. Druhá možnost nikdy nebyla snazší, než se SUSE Studio.


 

Synchronizujte a sdílejte data: Zdarma a jednoduše

dropbox.png

Dnes je naprosto běžné, že má někdo více počítačů. Jeden používá doma pro zábavu, druhý jako přenosnou pracovní stanici a tak podobně. Problém nastává, když máte část dat tam a část zase onde. Pět nástrojů, které si dnes představíme, by vás  tohoto problému mohlo zbavit.


 

Pracovní prostředí KDE4 – časté dotazy a odpovědi na ně

kde.png

KDE4 je dnes v linuxových systémech jedním z nejpoužívanějších pracovních prostředí. Po více než deseti letech vývoje máme možnost používat verzi, která si nezadá s konkurencí a představuje naprostou technologickou špičku softwarového vývoje obecně.


 

Recenze knihy Prezentace a zen

prezentace_zen.jpg

Tato kniha od Garryho Reynoldse, tvůrce populárního webu o designu prezentací a jejich prezentování - presentationzen.com, se nezabývá tím, jak v konkrétním programu vytvářet prezentace. Popisuje principy designu, efektivity a smyslu nejen u prezentací, ale i u samotného prezentování.


 

Správa linuxového serveru: RAID teoreticky

debain_notext.png

Ještě před tím, než se rozhodnete nainstalovat Debian na server, byste měli zvážit, jakým způsobem budete pracovat s pevnými disky. Mít všechno na jednom disku v jednom či více diskových oddílech je sice možné, ale existují i jiné možnosti, a sice RAID a LVM, potažmo ještě dm-crypt/LUKS pro diskové šifrování. V tomto dílu se budeme věnovat RAIDu.


 

Dvě novinky na desktopu: Chrome OS, Ulteo Open Virtual Desktop

dvatydny.gif

Google představil svůj OS. Švédská policie šetří díky svobodnému softwaru. OSS se daří lépe v evropských firmách než amerických. Bude SilverLight někdy funkční i v Linuxu? KOffice 2.1. Fedora 12 Constantine. FreeBSD 8. Linux Mint 8 Helena. Ulteo Open Virtual Desktop 2.0.


 

Pragha – Nenáročný, a přesto kvalitní přehrávač

pragha.png

Praghu nejspíš znát nebudete, jedná se o relativně mladý a málo známý projekt. Ale není to tak úplně přesné, Pragha navazuje na vývoj přehrávače Consonance, protože jeho původní autor na něm přestal pracovat. Nevytíží ani starší stroje, ale zároveň nabízí některé moderní funkce, jako je například spolupráce s Last.fm.


 

Qimo – Linux pro malé děti

qimo.png

Počítače se dnes vyskytují prakticky všude. Už na základních školách se s nimi děti učí. Ve většině případů přijdou do styku pouze s operačním systémem Windows a kancelářským balíkem Microsoft Office. Qimo nabízí zajímavou možnost, jak děti seznámit se svobodným softwarem.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz