přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Axis Talk 2021

Články

reklama

-->

SourceForge končí se svévolným vkládáním reklamy, Cinnamon 2.6 a další telefony s Ubuntu

dvatydny.gif

SourceForge přidávalo adware do „neaktivních“ opensource projektů, po prudké kritice od tohto postupu upouští. Linux Foundation nabízí nový MOOC kurz pro linuxové administrátory. Statistiky přispěvatelů do nového Linuxu 4.1. Několik zajímavých novinek kolem chytrých telefonů s Ubuntu. A vyšel nový Cinnamon 2.6.


 

Svobodný software a obchodní značky

open_source_sw.jpg

Proč v distribuci Debian nenajdeme prohlížeč Mozilla Firefox? Proč k analýze síťového toku dnes obvykle používáme Wireshark a ne Ethereal? Tady jsou odpovědi.


 

Softwarové patenty v EU aneb V přístupu k právní ochraně software jsou zásadní rozdíly mezi EU a USA

05_Jansa_Mokry_Otevrel_100.png

V posledních letech narážíme v médiích často na zprávy o patentových sporech zejména mezi výrobci mobilních zařízení. Jde většinou o spory v USA nebo v některých asijských zemích, v nichž se obě společnosti navzájem žalují o mnohaciferné částky v dolarech. Vzhledem k mediální vděčnosti pronikají informace o takových sporech i k neodborné veřejnosti, která si z nich často odnese pouze nepodstatnou, či značně zkreslenou část, což pochopitelně vede ke vzniku různých mýtů a polopravd.


 

jQuery (12) – komunikace se serverem

jquery.png

Komunikace se serverem patří ve webových aplikacích mezi velmi časté činnosti. Na těchto funkcích si lze navíc ukázat další způsob nastavování obsluhy událostí v jQuery.


 

Sublime Text 3 – lehké a přesto funkcemi nabité IDE

sublime_text_ilustr.jpg

Osobně při vývoji využívám mnoho různých programovacích jazyků, stejně tak i různé pomocné nástroje – například GIT. Mnohdy sáhnu po FTP, protože chci vyzkoušet na webovém hostingu úpravy v aplikaci. A co kdyby tohle všechno umělo jediné IDE a přitom si zachovávalo lehkost a jednoduchost?


 

Antergos – když spojíte rychlost a styl

antergos_logo.png

Arch Linux je skvělý, když přijde řeč na rychlost – celá distribuce je navržená pro maximální jednoduchost (ve smyslu kódu) a výkon. Bohužel ale musíte mít dost zkušeností, abyste si výhod Archu užili. A právě tomu se tvůrci Antergosu rozhodli učinit přítrž.


 

Fedora 22 – co se stihlo za 6 měsíců?

fedora.png

V úterý 26. května vyšla nová verze Fedory. Jak se povedla a co od ní očekávat? Oproti předchozímu vydání z prosince minulého roku, které se připravovalo více než 12 měsíců, vyšla Fedora 22 pouze po 6 měsících. Vývojáři tedy měli mnohem méně času na práci na nových funkcích. Naštěstí se to na jejich počtu a důležitosti nijak nepodepsalo, možná právě naopak.


 

Předinstalované Ubuntu v Rusku, 20 let Qt a méně problémů s IT ve škole díky Linuxu

dvatydny.gif

Počítače s předinstalovaným Ubuntu budou k dostání také v Rusku. Grafická knihovna Qt oslavila 20 let od prvního vydání. A ve španělské škole používají Ubuntu a nemohou si jej vynachválit.


 

Komunikujeme a ukládáme data bezpečně s PGP/GPG (2) – generování a import/export klíčů

zamek.png

Po minulém úvodu do problematiky je tady první praktická část. Podíváme se na to základní, tedy na nástroje GPG spouštěné z příkazové řádky, a to konkrétně na práci s klíči.


 

Geeqie: reinkarnace starého známého prohlížeče

geeqie_logo_100.png

Možná si vzpomenete na prohlížeč GQview, který na svou dobu uměl opravdu hodně a byl snadno ovladatelný. Jeho vývoj sice dávno skončil, ale jeho filosofie již delší dobu žije v podobě programu Geeqie. Je to sice poněkud nemoderně působící program, ale jeho funkční možnosti jsou rozsáhlé.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

DT Summit MP