přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

KDE Gear 21.08.2 pridáva ďalšie opravy

kde.png

Nová verzia balíka programov, pluginov a softvérových knižníc KDE Gear 21.08.2 pridáva opravy, ktoré opäť zlepšia funkčnosť prostredia KDE Plasma. Opravené boli chyby správcu súborov Dolphin, textového editora Kate a niekoľkých ďalších aplikácií.


 

Vydanie Linuxu Mint 20.3 príde na konci roku

cavt543445ebd62ed.png

Posledná správa z vývoja distribúcie Linux Mint odhalila plánovaný dátum vydania jeho ďalšej aktualizácie s číslom verzie 20.3. Vývoj pokračuje aj v prípade edície LMDE 5 a grafické úpravy užívateľského prostredia sa postupne blížia ku dokončeniu.


 

GNOME 41 s vylepšenou správou režimů napájení

GNOME

Po 6 měsících od vydání významné verze GNOME 40 přichází první aktualizace, která je vybavena novými funkcemi a vylepšeními v oblasti správy aplikací, spuštěných oken a režimů napájení. 


 

Proton 6.3-7 vydaný so zlepšeniami podpory hier

steam.png

Nástroj Proton 6.3-7 bol vydaný s rozšírením zoznamu hrateľných herných titulov, opravami chýb a aktualizáciou DXVK na verziu 1.9.2. Experimentálna vetva Protonu zatiaľ pridala počiatočnú podporu pre technológiu DLSS grafických kariet Nvidia.


 

QuTScloud

QNAP_Promo_1_200.jpg

Víte, že i NAS může mít podobu cloudového řešení? Ano, může. Řešení společnosti QNAP nazvané QuTScloud umožňuje implementaci virtuálního NAS „zařízení“ na veřejných cloudových platformách i v podnikových datových centrech, kde může být hostován na hypervizorech (včetně oblíbených Linux KVM, Microsoft Hyper-V a VMware ESXi), ale také na fyzickém QNAP NAS zařízení (pomocí aplikace Virtualization Station).


 

Novinky v novej verzii distribúcie Deepin 20.2.4

deepin_perex.png

Aktualizácia pre linuxovú distribúciu Deepin 20.2.4 predstavila nové funkcie svojho desktopového prostredia. Novinkou je tiež zlepšenie podpory hardvéru vďaka novšej verzii jadra Linux a zoznam zmien doplňuje množstvo opráv chýb.


 

Fedora 35 Beta je dostupná na testovanie

fedora_logo.png

Distribúcia Fedora Linux 35 sa blíži ku vydaniu s dostupnosťou inštalačných obrazov pre jej beta verziu. Fedora 35 ponúkne svojim užívateľom aktualizácie softvérových balíčkov, vrátane novej verzie desktopového prostredia GNOME 41 a jadra Linux 5.14.


 

Solus postupne opustí závislosti na GNOME

solus_perex.png

Jeden z hlavných vývojárov linuxovej distribúcie Solus vo svojej správe bližšie popísal súčasný stav jej vývoja. Solus a desktopové prostredie Budgie budú postupne smerovať ku opusteniu závislostí na GNOME a GTK.


 

Ubuntu 21.10 Beta bolo vydané

ubuntu.png

Beta verzia linuxovej distribúcie Ubuntu 21.10 Impish Indri bola vydaná. Nové inštalačné obrazy sú síce určené zatiaľ iba na testovanie a odhalenie prípadných chýb, ale taktiež ponúkajú predbežný náhľad na pripravené novinky ešte pred dokončením.


 

Jadru Linux 5.13 sa skončila podpora

tux.png

Koncom minulého týždňa bola vydaná aktualizácia jadra Linux 5.13.19, ktorá okrem opráv chýb priniesla aj správu o ukončení vývoja a podpory tejto vetvy. Užívateľom Linuxu 5.13 sa odporúča vykonať aktualizáciu systému a zvážiť prechod na novšiu podporovanú verziu jadra.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...Public Relations

3Dconnexion zve na svůj stánek na veletrhu MSV 2022

3DconnexionNavštivte stánek 3Dconnexion během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a vyzkoušejte ergonomické nástroje pro práci s CAD/CAM. Na stánku na vás čeká mj. tombola o sadu SpaceMouse Enterprise Kit2 a také atraktivní slevový poukaz v hodnotě 20 % na nákup v e-shopu! Specialisté 3Dconnexion se na vás těší v pavilonu P na stánku 015 ve dnech 4.–7. 10. 2022.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »