přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Veřejná správa 11–12/2021: analýza EUPL, posílení digitalizace, zranitelnost Log4Shell

Veřejná správa

Analýza licence EUPL 1.2 ukázala její přednosti. Nemoc covid-19 posílila digitalizaci v EU. NÚKIB varoval před kritickou zranitelností knihovny Log4j 2.


 

Nextcloud a další společnosti žalují Microsoft u evropských orgánů

eu_tech.png

Německá společnost Nextcloud GmbH žaluje společnost Microsoft pro její nekalé praktiky spojené s OneDrive Generálnímu ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise. Ke stížnosti se přidaly další evropské firmy. 


 

Ubuntu 21.04 sa budúci mesiac končí podpora

ubuntu.png

Vývojári zo spoločnosti Canonical pripomenuli užívateľom blížiaci sa dátum skončenia podpory verzie distribúcie Ubuntu 21.04. Kvôli budúcim aktualizáciám softvérových balíčkov a dostupnosti záplat pre nájdené bezpečnostné zraniteľnosti sa odporúča upgrade systému.


 

Vyskúšajte si Linux Mint 20.3 Beta

cavt543445ebd62ed.png

Distribúcia Linux Mint 20.3 dostala inštalačné obrazy pre jej beta verziu s náhľadom na pripravované novinky. Užívateľov čakajú aktualizácie desktopových prostredí, dokončené úpravy ich tém vzhľadu alebo aj úplne nová aplikácia. Vydanie stabilnej verzie Mintu by mohlo prísť už tento mesiac.


 

Nový dozorovací server QNAP kombinuje PoE switch a NAS

QVP-41B

Společnost QNAP představila nový síťový dozorovací server QVP-41B, který v sobě integruje funkce PoE swiche, NVR, NASu a routeru se šestnácti 30wattovými gigabitovými porty PoE, dvěma kombinovanými porty RJ45/SFP a dvěma porty pro správu hostitelů 2,5GbE. Novinka tak v jednom zařízení nabízí kompletní dozorovací infrastrukturu.


 

Zlepšenia aplikácií s KDE Gear 21.12

kde.png

Aktualizácia balíka rôznych aplikácií, prídavných pluginov či softvérových knižníc KDE Gear 21.12 prišla s množstvom zmien a opráv chýb, ktoré opäť posúvajú stabilitu a funkčnosť prostredia KDE Plasma správnym smerom.


 

ZF zve na virtuální Open Source Mobility Hackathon o 10 tisíc dolarů

ZF_Hackathon_2022.png

Společnost ZF zve open source vývojáře, kteří se chtějí utkat o 10 tisíc dolarů, na globální a virtuální ZF Open Source Mobility Hackathon 2022. Akce se uskuteční ve virtuálním prostředí v době konání veletrhu CES od 5. do 7. ledna 2022.


 

Tails 4.25 dostal nový nástroj pre tvorbu záloh

tails_perex.png

Aktualizácia linuxovej distribúcie Tails 4.25 je poslednou tohto roku. Užívateľom pribudol nový nástroj pre tvorbu záloh trvalého úložiska, aktualizácie softvérových balíčkov a opravy niekoľkých chýb. Vydanie ďalšej stabilnej verzie by mohlo prísť už budúci mesiac.


 

Aktualizácie v distribúcii Nitrux 1.7.1

nitrux_perex.png

Nová verzia distribúcie Nitrux 1.7.1 prichádza s aktualizáciami rôznych dostupných jadier Linux, desktopového prostredia KDE Plasma a jeho softvérových komponentov a knižníc či niekoľkými ďalšími softvérovými balíčkami.


 

Inštalačné obrazy Arch Linux 2021.12.01

arch_linux.png

Distribúcia Arch Linux dostala aktualizované inštalačné obrazy s jadrom Linux 5.15, vrátane jeho posledných opráv chýb a bezpečnostných zraniteľností. Zároveň bola vydaná aj nová verzia inštalátora systému Archinstall 2.3.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Doba datové komunikace a její bezpečnost „teorie versus praxe“

ENIGMAOče­ká­vá se, že v roce 2025 bude 80 % veš­ke­rých B2B obchod­ních inter­ak­cí mezi doda­va­te­li a kupu­jí­cí­mi usku­teč­ně­no pomo­cí digi­tál­ních kaná­lů. Pro zabez­pe­če­ní dat byla vždy důle­ži­tou sou­čás­tí i bez­peč­ná komu­ni­ka­ce.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »