přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Kaspersky Hybrid Cloud Security vylepšil ochranu Linuxu

kaspersky_hybrid_cloud.png

Společnost Kaspersky představila aktualizace dvou svých aplikací v rámci řešení Kaspersky Hybrid Cloud Security pro ochranu virtualizačních a cloudových prostředí – Kaspersky Endpoint Security for Linux a Kaspersky Security Center Cloud Console.


 

Podpora nových hier s aktualizáciou Protonu 6.3-6

steam.png

Aktualizácia nástroja Proton 6.3-6 prináša hráčom hier na Linuxe opäť nový zoznam podporovaných herných titulov a potrebné opravy chýb. Proton tiež dostal aktualizácie jeho softvérových komponentov, ktoré by ďalej mali zlepšiť funkčnosť už podporovaných hier.


 

Vychází Firefox 91 s rozšířenou podporou

Firefox

Před několika dny vydaná nová verze prohlížeče Firefox 91 přináší dlouhodobou podporu, vylepšenou ochranu cookies, vynucení HTTPS v anonymním režimu a další novinky. 


 

MATE 1.26 rozširuje počiatočnú podporu Waylandu

mate_logo_perex.png

Nová verzia desktopového prostredia MATE 1.26 bola vydaná s pokrokmi v počiatočnej podpore protokolu Wayland. Aktualizácie prišli taktiež pre samostatné aplikácie tohto prostredia, s rozšíreniami ich funkcií a opravami nájdených chýb.


 

Každý den se do práce těším, říká Viktor ze Siemens Advanta

siemens_viktor_zalud_uvodni.jpg

Viktor Žalud je hardwarový vývojář a v Siemens Advanta se zaměřuje na vývoj zařízení pro průmyslovou automatizaci. „Každé zařízení musím navrhnout, nechat vyrobit, otestovat jeho funkcionalitu a zajistit, aby splňovalo všechny předpisy a normy,“ popisuje svou práci. „Práce mě baví i proto, že každý půlrok vymýšlím řešení pro jiný výrobek a všechny jsou unikátní,“ vysvětluje.


 

Veřejná správa 07–08/2021: povinná přístupnost, evropská cloudová platforma, otevřenost v Estonsku

Veřejná správa

Povinná přístupnost se rozšířila i na mobilní aplikace veřejné správy. Rozběhl se projekt evropské cloudové platformy Gaia-X s federovanou architekturou. Estonsko schválilo povinnou otevřenost státního softwaru.


 

Aktualizácie v distribúcii Manjaro 21.1

manjaro.png

Nové inštalačné obrazy pre linuxovú distribúciu Manjaro 21.1 boli vydané s aktualizáciami desktopových prostredí, jadra Linux a ďalších softvérových balíčkov. Zmeny inštalátora systému priniesli aj zlepšenie podpory Btrfs.


 

Slackware 15 by mohlo prísť už tento rok

slackware_logo_small.jpg

Jednou zo zaujímavostí tohto mesiaca bolo oznámenie o vydaní prvej release candidate verzie linuxovej distribúcie Slackware 15. Napriek problémom, ktorým musela táto distribúcia čeliť počas posledných rokov, by tak vydanie stabilnej verzie mohlo prísť už čoskoro.


 

Debian 11 Bullseye bol vydaný

debian.png

Nová stabilná verzia distribúcie Debian bola vydaná bez ďalšieho oneskorenia a po približne dvoch rokoch vývoja. Novinkami sú predovšetkým aktualizácie softvérových balíčkov, vrátane zlepšenia podpory hardvéru s využitím jadra Linux 5.10.


 

Šlesvicko-Holštýnsko na cestě k open-source

Po letech přešlapování se vedení německého spolkového státu Šlesvicko-Holštýnsko rozhodlo pro migraci na open-source. Jaké důvody jej k tomu vedly a jaká je strategie přechodu?


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »