přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Nevydělává IT specialista na vaší pozici u konkurence výrazně víc?

nofluffjobs_200.png

Peníze jsou ožehavé téma, obzvlášť jedná-li se o výplaty v zaměstnání. Člověk přemýšlí, zda kolegové nevydělávají víc nebo jestli by si u jiného zaměstnavatele nepolepšil. Jak to ale zjistit? Teď naštěstí jednoduše, protože IT pracovní portál No Fluff Jobs u všech nabídek zveřejňuje nabízené platové ohodnocení. 


 

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

siemens_eva_fiserova_uvodni.jpg

Kdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.


 

Vydanie Ubuntu 20.04.3 LTS a podrobnosti o Ubuntu 22.04 LTS

ubuntu.png

Aktualizácia linuxovej distribúcie Ubuntu 20.04.3 LTS bola vydaná s novým jadrom Linux a zlepšenou podporou hardvéru, vrátane grafických kariet. Zároveň pripravovaná verzia Ubuntu 22.04 LTS dostala zoznam dátumov približujúcich jej vývojový plán.


 

Eclipse Temurin: Nástupce AdoptOpenJDK vydal první binárky

Adoptium

Projekt Eclipse Adoptium se může pochlubit prvním vydáním nástupnického produktu Eclipse Temurin, který nahrazuje původní AdoptOpenJDK. Společně s tím vyšly i sestavení od spolupracujících společností, jako je Azul, IBM, Microsoft, Red Hat, ad.


 

Kaspersky Hybrid Cloud Security vylepšil ochranu Linuxu

kaspersky_hybrid_cloud.png

Společnost Kaspersky představila aktualizace dvou svých aplikací v rámci řešení Kaspersky Hybrid Cloud Security pro ochranu virtualizačních a cloudových prostředí – Kaspersky Endpoint Security for Linux a Kaspersky Security Center Cloud Console.


 

Podpora nových hier s aktualizáciou Protonu 6.3-6

steam.png

Aktualizácia nástroja Proton 6.3-6 prináša hráčom hier na Linuxe opäť nový zoznam podporovaných herných titulov a potrebné opravy chýb. Proton tiež dostal aktualizácie jeho softvérových komponentov, ktoré by ďalej mali zlepšiť funkčnosť už podporovaných hier.


 

Vychází Firefox 91 s rozšířenou podporou

Firefox

Před několika dny vydaná nová verze prohlížeče Firefox 91 přináší dlouhodobou podporu, vylepšenou ochranu cookies, vynucení HTTPS v anonymním režimu a další novinky. 


 

MATE 1.26 rozširuje počiatočnú podporu Waylandu

mate_logo_perex.png

Nová verzia desktopového prostredia MATE 1.26 bola vydaná s pokrokmi v počiatočnej podpore protokolu Wayland. Aktualizácie prišli taktiež pre samostatné aplikácie tohto prostredia, s rozšíreniami ich funkcií a opravami nájdených chýb.


 

Každý den se do práce těším, říká Viktor ze Siemens Advanta

siemens_viktor_zalud_uvodni.jpg

Viktor Žalud je hardwarový vývojář a v Siemens Advanta se zaměřuje na vývoj zařízení pro průmyslovou automatizaci. „Každé zařízení musím navrhnout, nechat vyrobit, otestovat jeho funkcionalitu a zajistit, aby splňovalo všechny předpisy a normy,“ popisuje svou práci. „Práce mě baví i proto, že každý půlrok vymýšlím řešení pro jiný výrobek a všechny jsou unikátní,“ vysvětluje.


 

Veřejná správa 07–08/2021: povinná přístupnost, evropská cloudová platforma, otevřenost v Estonsku

Veřejná správa

Povinná přístupnost se rozšířila i na mobilní aplikace veřejné správy. Rozběhl se projekt evropské cloudové platformy Gaia-X s federovanou architekturou. Estonsko schválilo povinnou otevřenost státního softwaru.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »