přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Sophos nově poskytuje zabezpečení Linuxu a kontejnerů

Workload Protection

Sophos představil novou verzi svého řešení Cloud Workload Protection, která přináší řadu nových funkcí včetně zabezpečení linuxových hostitelů a kontejnerů.


 

Vydanie Ubuntu 22.04 LTS

ubuntu.png

Očakávané vydanie novej stabilnej verzie distribúcie Ubuntu konečne prišlo s niekoľkými dôležitými novinkami a veľkým počtom aktualizácií softvérových balíčkov. Nové Ubuntu 22.04 s kódovým menom Jammy Jellyfish je zároveň ďalším s dlhodobou podporou.


 

Veřejná správa 03–04/2022: blokace webů, spuštění FOSSEPS, otevřený software v obraně

Veřejná správa

V souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu byly na národní i unijní úrovni zablokovány některé weby. Evropská unie spustila projekt FOSSEPS zaměřený na svobodná a open-source řešení ve veřejné správě. Pentagon vydal nová pravidla pro používání otevřeného softwaru k účelům kybernetické obrany.


 

První 16portový optický 25GbE řízený switch od QNAP

QSW M5216 1T

Společnost QNAP představila svůj první optický 25GbE řízený switch QSW-M5216-1T. Díky šestnácti optickým portům SFP28, jednomu portu 10GBASE-T a podpoře správy úrovně 2 může novinka efektivně pomoci menším podnikům s upgradem na rychlou páteřní síť.


 

Novinky vo Wine 7.5 a Wine 7.6

wine_logo.png

V priebehu posledného mesiaca vo vývoji nástroja Wine opäť pribudli vydania dvoch samostatných aktualizácií s číslami verzií 7.5 a 7.6. Okrem obvyklých balíkov opráv chýb pre hry a iné aplikácie pribudlo aj niekoľko zaujímavých noviniek.


 

Prvé informácie o Linuxe Mint 21

cavt543445ebd62ed.png

Posledná súhrnná správa od vývojárov distribúcie Linux Mint priblížila užívateľom prvé informácie o nasledujúcej stabilnej verzii. Tá dostala kódové meno Vanessa a okrem veľkého počtu aktualizácií pribudne aj nový nástroj pre upgrade systému.


 

Tails 4.29 a Tails 5.0 Beta

tails_perex.png

Vývojári linuxovej distribúcie Tails vydali jej novú verziu s potrebnými aktualizáciami softvérových balíčkov. Zároveň sa vývoj stabilnej verzie Tails 5.0, ktorá už prejde na základy systému Debianu 11, blíži ku dokončeniu.


 

Nitrux 2.1.0 pridal jadro Linux 5.17

nitrux_perex.png

Nová verzia distribúcie Nitrux 2.1.0 prebrala posledné aktualizácie softvérových balíčkov. Novinkou je dostupnosť jadra Linux 5.17 a rovnako sa vývojárom podarilo znovu zlepšiť podporu hardvéru aj vďaka pridaniu nových balíčkov s firmvérom.


 

Vyskúšajte si Ubuntu 22.04 LTS Beta

ubuntu.png

Podobne ako v prípade Fedory prišlo tento týždeň aj vydanie inštalačných obrazov pre beta verziu linuxovej distribúcie Ubuntu 22.04 LTS. Očakávať možno zlepšenia podpory hardvéru vďaka novšiemu jadru Linux a rovnako aj ďalšie aktualizácie.


 

Fedora 36 Beta začína s testami

fedora_logo.png

Vydanie vývojovej verzie distribúcie Fedora Linux 36 Beta prišlo tento týždeň so samostatnými inštalačnými obrazmi určenými na verejné testovanie. Pre užívateľov už je pripravený dlhý zoznam aktualizácií softvérových balíčkov a niekoľko iných noviniek.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »