přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky NETGEAR AC1900 Nighthawk Smart WiFi Router (R7000)

NETGEAR AC1900 Nighthawk Smart WiFi Router (R7000)
Martin 11. 02. 2015, 16:57:44
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den,
máme 20 tabletů ve třídě - zvládl by tento router připojení 20 zařízení na wifi?
Lukáš Jelínek Re: NETGEAR AC1900 Nighthawk Smart WiFi Router (R7000)
Lukáš Jelínek 11. 02. 2015, 21:04:21
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den,
bezpochyby zvládl. Jde jen o to, že se přenosové pásmo mezi zařízení dělí a při komunikaci pomocí pomalejších protokolů (802.11g nebo dokonce b) a větším vytížení připadne na jedno zařízení už poměrně málo. Záleží tedy na tom, zda zařízení podporují novější rychlé protokoly (n, ac), ale to už není věc tohoto routeru, protože ten všechny zmíněné protokoly umí.
NETGEAR AC1900 Nighthawk Smart WiFi Router (R7000)
Pavel Šimerda 12. 02. 2015, 11:37:56
Odpovědět  Odkaz 
V článku mi chybí poznámečka ohledně upstreamu a dalších otevřených firmwarů. Je možné instalovat oficiální distribuci DD-WRT, případně OpenWRT? I když teď mi dochází, jestli jsem vůbec správně pochopil, že je *dodávaný* s DD-WRT.
Lukáš Jelínek Re: NETGEAR AC1900 Nighthawk Smart WiFi Router (R7000)
Lukáš Jelínek 12. 02. 2015, 13:02:53
Odpovědět  Odkaz 
V databázi routerů podporovaných oficiální (upstreamovou) verzí DD-WRT tento router není, ale to bude pravděpodobně tím, že ho tam prostě nikdo nezařadil (protože tam může být zařazen i s tím, že podporován není), podobně jako mnohé jiné. Muselo by se to tedy vyzkoušet (což já už neudělám, neboť jsem router už vrátil). Stejně tak nevím, do jaké míry Netgear přispívá svým kódem do upstreamu DD-WRT (jako to třeba dělá CZ.NIC u OpenWRT). OpenWRT tam podle informací z různých diskusních fór dát nejde, i když jsou určité aktivity, které se ho tam snaží dostat.

Ještě k firmwaru - ten dodávaný přímo s routerem není původní DD-WRT (v té verzi nabízené přímo pro R7000, ke které se Netgear oficiálně hlásí). Do jaké míry je upravený, tj. hlavně co všechno je tam přidáno (ve formě proprietárního SW), těžko bez podrobnějšího zkoumání říct, protože člověk získá binární blob a pak odkaz na zdrojáky těch částí, které jsou pod svobodnými licencemi.