přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Steam pro Linux: První pohled

Steam pro Linux: První pohled
rr5 12. 11. 2012, 07:51:15
Odpovědět  Odkaz 
Tlieskam, hlavne kvoli tym ovladacom.
Este by som privital keby sa pridali ostatni vyrobcovia HW v buducnosti v podpore ovladacov, hlavne canon.... Aby som uz vobec nemusel pouzivat win....
Jsem potěšen
Marek 12. 11. 2012, 10:42:42
Odpovědět  Odkaz 
Ačkoliv jsem hrám už odrostl, těší mě, že takto významný hráč na poli her, jako je Valve, své působení rozšířil i na platformu "linuxu" a tím rozhýbal stojaté vody i na poli podpory ovladačů.
Díky.
Re: Jsem potěšen
666 8. 04. 2023, 17:23:47
Odpovědět  Odkaz 
Jakoze PC hry jsou jenom pro deti, jo?
Steam pro Linux: První pohled
covex 12. 11. 2012, 21:10:57
Odpovědět  Odkaz 
Jen by me zajimalo, zda ty nezavisle hry jako Limbo jsou ve steamu taky s vlozenym wine a je to tedy vykonove stale tak tragicke jako z Humble. To totiz neni linuxova hra. Moje herni zkusenosti jsem shrnul na http://www.lowlevel.cz/log/cats/linux/Humble%20Indie%20Bundle%20V%20on%20Linux.html
Steam pro Linux: První pohled
HouBa 13. 11. 2012, 19:58:34
Odpovědět  Odkaz 
Je skvělé, že to rozhýbalo zatuchlý segment výrobců grafik.
Je smutné, že kdyby se do toho Valve jako jedna z dominatních herních platforem neopřela, tak se nic nezmění a dál si budou výrobci grafik držet vše pod pokličkou. Ta vidina peněz a dělání to jen pro prachy smrdí až sem. V tomhle ohledu Linusovo FU patří všem výrobcům, co dělají POUZE s vidinou zisku.
Vlastimil Ott Re: Steam pro Linux: První pohled
Vlastimil Ott 14. 11. 2012, 08:33:39
Odpovědět  Odkaz 
Z jakého jiného důvodů by to ty firmy měly dělat? Nic jiného než zisk mě v případě firmy nenapadá.
Miroslav Hrončok Re: Re: Steam pro Linux: První pohled
Miro Hrončok 14. 11. 2012, 10:06:38
Odpovědět  Odkaz 
Světový mír.
Re: Re: Steam pro Linux: První pohled
HouBa 14. 11. 2012, 10:41:13
Odpovědět  Odkaz 
Nevím jak ostatním, ale mě nepřipadá normální, aby firmy nVidia, AMD a Intel začali podporovat svobodný operační systém (ovladače VGA) až v okamžiku, kdy z toho budou plynout zisky.

Proč tedy někdo napíše program a dá ho volně k dispozici ostatním ? Proč by to dělal, když si za to může nechat zaplatit že ?
Proč jde někdo pomáhat dobrovolně a zdarma do zvířecího útulku, když může jít do obchodního řetězce a po nocích tam za peníze vykládat zboží do regálů ?

Svět se netočí jen podle peněz.
Roman Bořánek Re: Re: Re: Steam pro Linux: První pohled
Roman Bořánek 14. 11. 2012, 12:06:00
Odpovědět  Odkaz 
Vše, co člověk dělá, dělá za účelem zisku. Ten ale rozhodně není jen finanční. U korporací je ten problém, že je v nich zahrnuta spousta lidí s různými hodnotovými žebříčky. Peníze ale potřebujeme všichni a navíc se s nimi dá lehce měřit úspěšnost, proto se korporace ženou za finančním ziskem. A na tom mimochodem není nic špatného, protože firma, která vydělává, nás očividně nějak obohacuje, když jsme ochotni jí za něco zaplatit.
Re: Re: Re: Steam pro Linux: První pohled
zadokolka 14. 11. 2012, 12:44:48
Odpovědět  Odkaz 
Smyslem existence spolecnosti(takze i nvidie) je generovani zisku. A to i podle zakona. :-) Budme naopak radi, ze svobodne systemy se stavaji zajimavymi pro velke hrace kvuli vidine zisku.
Re: Re: Re: Steam pro Linux: První pohled
Jirka 15. 11. 2012, 21:23:49
Odpovědět  Odkaz 
NE, svět se netočí jen podle peněz. Ale bez peněz to tady bohužel nejde, nebo ty snad chodíš do práce zadarmo? Nebo jinak, z čeho si koupíš jídlo, kde vezmeš na nájem, co když se ti rozpadnou boty, kde vezmeš na nové? Něco jiného je, když má někdo nějaký zdroj příjmů a ve svém volném čase zdarma něco dělá, protože ho to třeba naplňuje, chce být užitečný, pomoci, atd...
Steam pro Linux: První pohled
Jirka 15. 11. 2012, 21:26:37
Odpovědět  Odkaz 
Jen HouBu nechte, ještě toho moc o světě neví. Až ten tlustý uhrovitý 11letý klučik vyroste, pozná více, jak to tady funguje o o čem to je :-D
Steam pro Linux: První pohled
Fulda 17. 12. 2012, 11:43:39
Odpovědět  Odkaz 
V podstatě souhlasím s HouBou.
Samozřejmě je logické, že to dělají pro zisk, to jim nikdo nemůže mít za zlé. :D
Jenže já jim za to zaplatil. Já si koupil jejich HW, tak bych měl mít možnost vybrat si systém, pod kterým chci, aby mi ten HW běžel a to vždy na plný výkon.
Těch systémů není zase takové množství, aby se to nedalo zvládnout.
Steam pro Linux: První pohled
BillieCZ 12. 12. 2013, 15:31:44
Odpovědět  Odkaz 
Prosím potřebuji pomoc se spuštěním her na steam . Když zapnu steam a kliknu na ''HRÁT'' tak mi to vyhodí tabulku kde je napsáno GL context atd... prosim pomoc ! :(
Re: Steam pro Linux: První pohled
am 12. 12. 2013, 17:47:05
Odpovědět  Odkaz 
tohle bych pod rok starým článkem neřešil. ;) Zkus fórum té distribuce kterou používáš: ubuntu,fedora, atd. Nebo tu chybu rovnou projeď googlem. ;)

Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...