přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Steam pro Linux: První pohled

Steam pro Linux: První pohled
rr5 12. 11. 2012, 07:51:15
Odpovědět  Odkaz 
Tlieskam, hlavne kvoli tym ovladacom.
Este by som privital keby sa pridali ostatni vyrobcovia HW v buducnosti v podpore ovladacov, hlavne canon.... Aby som uz vobec nemusel pouzivat win....
Jsem potěšen
Marek 12. 11. 2012, 10:42:42
Odpovědět  Odkaz 
Ačkoliv jsem hrám už odrostl, těší mě, že takto významný hráč na poli her, jako je Valve, své působení rozšířil i na platformu "linuxu" a tím rozhýbal stojaté vody i na poli podpory ovladačů.
Díky.
Re: Jsem potěšen
666 8. 04. 2023, 17:23:47
Odpovědět  Odkaz 
Jakoze PC hry jsou jenom pro deti, jo?
Steam pro Linux: První pohled
covex 12. 11. 2012, 21:10:57
Odpovědět  Odkaz 
Jen by me zajimalo, zda ty nezavisle hry jako Limbo jsou ve steamu taky s vlozenym wine a je to tedy vykonove stale tak tragicke jako z Humble. To totiz neni linuxova hra. Moje herni zkusenosti jsem shrnul na http://www.lowlevel.cz/log/cats/linux/Humble%20Indie%20Bundle%20V%20on%20Linux.html
Steam pro Linux: První pohled
HouBa 13. 11. 2012, 19:58:34
Odpovědět  Odkaz 
Je skvělé, že to rozhýbalo zatuchlý segment výrobců grafik.
Je smutné, že kdyby se do toho Valve jako jedna z dominatních herních platforem neopřela, tak se nic nezmění a dál si budou výrobci grafik držet vše pod pokličkou. Ta vidina peněz a dělání to jen pro prachy smrdí až sem. V tomhle ohledu Linusovo FU patří všem výrobcům, co dělají POUZE s vidinou zisku.
Vlastimil Ott Re: Steam pro Linux: První pohled
Vlastimil Ott 14. 11. 2012, 08:33:39
Odpovědět  Odkaz 
Z jakého jiného důvodů by to ty firmy měly dělat? Nic jiného než zisk mě v případě firmy nenapadá.
Miroslav Hrončok Re: Re: Steam pro Linux: První pohled
Miro Hrončok 14. 11. 2012, 10:06:38
Odpovědět  Odkaz 
Světový mír.
Re: Re: Steam pro Linux: První pohled
HouBa 14. 11. 2012, 10:41:13
Odpovědět  Odkaz 
Nevím jak ostatním, ale mě nepřipadá normální, aby firmy nVidia, AMD a Intel začali podporovat svobodný operační systém (ovladače VGA) až v okamžiku, kdy z toho budou plynout zisky.

Proč tedy někdo napíše program a dá ho volně k dispozici ostatním ? Proč by to dělal, když si za to může nechat zaplatit že ?
Proč jde někdo pomáhat dobrovolně a zdarma do zvířecího útulku, když může jít do obchodního řetězce a po nocích tam za peníze vykládat zboží do regálů ?

Svět se netočí jen podle peněz.
Roman Bořánek Re: Re: Re: Steam pro Linux: První pohled
Roman Bořánek 14. 11. 2012, 12:06:00
Odpovědět  Odkaz 
Vše, co člověk dělá, dělá za účelem zisku. Ten ale rozhodně není jen finanční. U korporací je ten problém, že je v nich zahrnuta spousta lidí s různými hodnotovými žebříčky. Peníze ale potřebujeme všichni a navíc se s nimi dá lehce měřit úspěšnost, proto se korporace ženou za finančním ziskem. A na tom mimochodem není nic špatného, protože firma, která vydělává, nás očividně nějak obohacuje, když jsme ochotni jí za něco zaplatit.
Re: Re: Re: Steam pro Linux: První pohled
zadokolka 14. 11. 2012, 12:44:48
Odpovědět  Odkaz 
Smyslem existence spolecnosti(takze i nvidie) je generovani zisku. A to i podle zakona. :-) Budme naopak radi, ze svobodne systemy se stavaji zajimavymi pro velke hrace kvuli vidine zisku.
Re: Re: Re: Steam pro Linux: První pohled
Jirka 15. 11. 2012, 21:23:49
Odpovědět  Odkaz 
NE, svět se netočí jen podle peněz. Ale bez peněz to tady bohužel nejde, nebo ty snad chodíš do práce zadarmo? Nebo jinak, z čeho si koupíš jídlo, kde vezmeš na nájem, co když se ti rozpadnou boty, kde vezmeš na nové? Něco jiného je, když má někdo nějaký zdroj příjmů a ve svém volném čase zdarma něco dělá, protože ho to třeba naplňuje, chce být užitečný, pomoci, atd...
Steam pro Linux: První pohled
Jirka 15. 11. 2012, 21:26:37
Odpovědět  Odkaz 
Jen HouBu nechte, ještě toho moc o světě neví. Až ten tlustý uhrovitý 11letý klučik vyroste, pozná více, jak to tady funguje o o čem to je :-D
Steam pro Linux: První pohled
Fulda 17. 12. 2012, 11:43:39
Odpovědět  Odkaz 
V podstatě souhlasím s HouBou.
Samozřejmě je logické, že to dělají pro zisk, to jim nikdo nemůže mít za zlé. :D
Jenže já jim za to zaplatil. Já si koupil jejich HW, tak bych měl mít možnost vybrat si systém, pod kterým chci, aby mi ten HW běžel a to vždy na plný výkon.
Těch systémů není zase takové množství, aby se to nedalo zvládnout.
Steam pro Linux: První pohled
BillieCZ 12. 12. 2013, 15:31:44
Odpovědět  Odkaz 
Prosím potřebuji pomoc se spuštěním her na steam . Když zapnu steam a kliknu na ''HRÁT'' tak mi to vyhodí tabulku kde je napsáno GL context atd... prosim pomoc ! :(
Re: Steam pro Linux: První pohled
am 12. 12. 2013, 17:47:05
Odpovědět  Odkaz 
tohle bych pod rok starým článkem neřešil. ;) Zkus fórum té distribuce kterou používáš: ubuntu,fedora, atd. Nebo tu chybu rovnou projeď googlem. ;)