přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Programování

Programování

Doporučujeme: Klasikou našeho portálu je Seriál o BASHi. Jsme rádi, že ho využijete také vy.

Dále doporučujeme seriály (rubrika Seriály je bohatá ;-)), které vám mohou pomoci se základní orientací v problematice:

Seriál o Bashi

manman.png

Bohdan Milar sestavil průvodce BASHem, tedy prostředím, které mnoho uživatelů nesnáší a nepotřebuje a mnoho si bez něj neumí představit svou práci nebo zábavu. První díly se věnují popisu prostředí, syntaxi, konfiguraci a proměnným. Pokračuje se ke složitějším konstrukcím, jako jsou podmínky nebo cykly, aby vše uzavřel skript, na kterém si vyzkoušíte vše, co jste se v "kurzu" naučili. Věříme, že v jednotlivých dílech naleznete odpovědi na své otázky.


 

Síťové nástroje v Linuxu

sitovka.jpg

Počítačové sítě jsou dnes každodenní a neodmyslitelnou součástí našeho života. Přenášejí soubory, e-maily, webové stránky, ale i telefonní hovory nebo televizní vysílání. Je tomu již několik desetiletí, kdy byly první počítače pokusně propojeny. Rozšíření, jakého se této technologii podařilo za posledních deset let dosáhnout v podobě Internetu, však nemá obdoby. V tomto seriálu se zaměříme na zprovozňování, nastavování, používání a monitorování sítí v prostředí GNU/Linux. Budu se (alespoň zpočátku) zaměřovat na běžného uživatele, který se prostě chce připojit k Internetu, případně si jen postavit malou síť.


 

Microsoft .NET a Linux

Nenajde se asi kontroverznější téma než nasazení technologií společnosti Microsoft na GNU/Linux. Jedni tvrdí, že nemá smysl podporovat Microsoft a rozšiřovat tak jeho "území". Druzí tvrdí, že pokud budeme ignorovat Microsoft, tak mu umožníme dále monopolizovat trh osobních počítačů. Rád bych se vyhnul, těmto filozoficko-politickým problémům a věnoval se techničtější stránce věci.


 

Relační databázový systém Firebird – výhled do budoucna

Relační databázový systém Firebird je založen na zdrojových textech systému InterBase, uvolněných společností Borland v létě roku 2000, a patří spolu s MySQL a PostgreSQL mezi nejpopulárnější open source databázové platformy.


 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz