přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GTK, Xfce

GTK, Xfce

Inkscape jako nástroj pro tvorbu plakátu

inkscape.png

Sháníte-li svobodnou aplikaci pro tvorbu letáků a plakátů nejen pod Linuxem, pak zbystřete. Vektorový editor Inkscape je pro jejich tvorbu výborným nástrojem. V dnešním článku si proto na jednotlivých operacích ukážeme, jaké funkce vám k tomu stačí.


 

YaST slovem a obrazem: Další sekce

yast.png

YaST je zkratka z Yet another System Tool a jedná se nejen o správce balíčků, jak by se nezasvěceným mohlo zdát, ale tady jde o komplexního správce systémových nastavení distribuce openSUSE. V tomto pokračování se podíváme na ostatní sekce, než je Software.


 

YaST – Systémový nástroj openSUSE slovem i obrazem

yast.png

YaST je zkratka z Yet another System Tool a jedná se nejen o správce balíčků, jak by se nezasvěceným mohlo zdát, ale tady jde o komplexního správce systémových nastavení distribuce openSUSE a samozřejmě i jejích komerčních mutací SUSE Linux Enterprise Desktop (SLED) a Server (SLES).


 

Specto sleduje a kontroluje za vás

specto.png

Aplikace Specto není klasickým úkolníčkem, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jeho funkcí je totiž sledovat a kontrolovat nejen webové služby a informovat vás ve zkratce o proběhlých změnách na vašem počítači.


 

Back In Time – Automatický jednoduchý zálohovací nástroj

Back In Time je jednoduchý zálohovací nástroj pre Linux inšpirovaný dvoma nástrojmi na zálohovanie, a to TimeVault a FlyBack. Je to zlúčenie dobrých vlastností týchto dvoch programov.


 

Darktable pro zpracování RAW fotek ve verzi 0.9.1

Darktable 0.9.1 odstraňuje dalších 184 chyb, vylepšuje některé efekty a výkon.


 

Chromium: Open-source varianta Google Chrome

chromium_1.png

Propagovaný internetový prohlížeč Google Chrome má svého méně známého bratříčka – Chromium. Ten se kromě odlišného loga může pochlubit tím, že je zcela svobodný a neměl by obsahovat žádnou uzavřenou součást. Podívali jsme se ale i na související odlišnosti a při té příležitosti prozkoumali v obraze celý prohlížeč.


 

Deset tipů pro zefektivnění práce v Xfce

xfce.png

Přinášíme deset tipů pro uživatele Xfce. Tyto tipy vám zaručeně zefektivní práci v tomto odlehčeném prostředí.


 

OCRFeeder – Užitečný rozpoznávač textu, který však neumí česky

ocrfeeder.png

Už se vám někdy stalo, že jste potřebovali naskenované dokumenty mimo prohlížení také editovat? Já dostal nedávno takto připravené studijní podklady. Na otázku co s nimi, vám možná odpoví následující řádky.


 

Linux Mint Xfce

linux_mint.png

Seznamte se s Xfce edicí nejoblíbenějšího derivátu Ubuntu, distribucí Linux Mint. Pozor, na rozdíl od klasického Mintu je jeho Xfce varianta postavena na Debianu, takže se vrací ke kořenům. Po jeho vyzkoušení si troufám tvrdit, že má nakročeno stát se nejvyladěnější Xfce distribucí vůbec.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz